Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

dawid199303    14

cześć, doradzi mi ktoś jak cenić poszczególne usługi? mam Ursusa 912 i jak liczyć za wywóz drzewa z lasu przyczepa d47? bo biorę za odległość ok 10 km 100 zł od kursu, ta odległość to od danej osoby do lasu, nie liczę trasy po lesie, do tego ręczny załadunek. ile brać za orke działek przydomowych, kultywatorowanie i bronowanie? powierzchni działki nie jestem w stanie przeliczyć a nie zawsze każdy powie prawdę jaka działka ma powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak zawsze kasujecie za opryski, od ha czy za godzinę?

Jaka byłą stawka w 2014 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

cześć, doradzi mi ktoś jak cenić poszczególne usługi? mam Ursusa 912 i jak liczyć za wywóz drzewa z lasu przyczepa d47? bo biorę za odległość ok 10 km 100 zł od kursu, ta odległość to od danej osoby do lasu, nie liczę trasy po lesie, do tego ręczny załadunek. ile brać za orke działek przydomowych, kultywatorowanie i bronowanie? powierzchni działki nie jestem w stanie przeliczyć a nie zawsze każdy powie prawdę jaka działka ma powierzchnię.

Za transport drewna 25-30 zł metr (załadunek rozładunek w cenie)

Za oranie ogródków? To zależy od klienta.

Duże działki sprawdzaj sobie powierzchnię w geoportalu zawsze będziesz mieć jakiś pogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ile cenicie albo ile cenić za siew agregatem aktywnym 3m + Renia 120.54 lub 133.54?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam siewnik 3m nordsten z c 330 ile skasować za wysianie całego ok 210 kg zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

damianzbr, dam ci "nawet" 30zł za wysianie takiej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

C-330 dużo nie pali ale chyba 50 zł to nie zdzierstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

ja za mniej niż 50 bym nie jechał. do wysiania masz 210 kg, ale na jaką powierzchnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No to ja bym skasował minimum 50zł/ha.

Koszt siewu agregatem uprawowo siewnym to w mojej okolicy 140zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Za 50 zł z ha to bym nawet nie startował, tyle to za oprysk gdzie bierze się średnio 12-15-18 metrów na raz i z jednego tankowania kilka ha sie robi. A nie siew gdzie trzeba się pięć razy tyle najeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

No tak tylko c 330 to z 2.5 litra spali a przy agregacie siewnym to musi duży smok pracować , zostaje 50 zaleje do pełna paliwo to się zobaczy ile na jeden siewnik zużyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No przecież nie 80 bo policz sobie ile kosztuje uprawa pod siew zwykłym siewnikiem a jak trzeba przygotować pod agregat. A agregat zrobi robotę o wiele lepiej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

witam panowie

Ile może kosztować usługa talerzowania ursus 3512 i talerzówka 8 talerzowa? ok 2 metrów szerokości? Dodam że to będzie talerzowany ugór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

8 talerzowa to ja bym Cię nie wynajął. Jak już to 16 to bym mógł wynająć. Ja na nieużytek bym raczej wynajął coś porządnego(duży sprzęt) bo takim małym to tylko można poryć bo dobrze prze talerzować nie da rady. 

Podaj ile ha masz do talerzowania? Bo inna będzie cena jak ktoś będzie chciał posiać nowy trawnik i będziesz miał mu po talerzować ogródek 20 a. a inna cena będzie na 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kolega nie pyta czy byś go wynajął czy też nie.Jak dociąży tą 8 to też ładnie zrobi ja swojego czasu 3p 8 talerzówką tak robiłem i potem orka i problemów nie było. Pyta ile sobie cenić i ogródek to nie będzie bo pisze że ugór więc raczej na pewno jest to większy kawałek. Co do ceny nie podpowiem ja swojego czasu kilka lat w stecz brałem 100zł - 120zł /ha


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ugór nie koniecznie musi być duży w mojej okolicy jest pełno ugorów po kilka/kilkanaście a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

No tak tylko c 330 to z 2.5 litra spali a przy agregacie siewnym to musi duży smok pracować , zostaje 50 zaleje do pełna paliwo to się zobaczy ile na jeden siewnik zużyje

Zobacz sobie przypadkowy cennik w tym roku.

http://www.uslugirolne.pl

Za tą cenę to nie opłaci się siewnika zaczepiać.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

8 talerzowa to ja bym Cię nie wynajął. Jak już to 16 to bym mógł wynająć. Ja na nieużytek bym raczej wynajął coś porządnego(duży sprzęt) bo takim małym to tylko można poryć bo dobrze prze talerzować nie da rady. 

Podaj ile ha masz do talerzowania? Bo inna będzie cena jak ktoś będzie chciał posiać nowy trawnik i będziesz miał mu po talerzować ogródek 20 a. a inna cena będzie na 10 ha

 

 

kolego stg

mam do talerzowania około 2hektary , gdyby był inny sprzęt w okolicy to by wynajął sobie kogoś innego a nie mnie pytał o to :)

talerzówkę mam taką jak w linku tylko jest w dużo lepszym stanie

 

http://img24.olx.pl/images_tablicapl/202335411_2_644x461_brona-talerzowa-talerzowka-2-8-talerzy-dodaj-zdjecia_rev004.jpg

Kolega nie pyta czy byś go wynajął czy też nie.Jak dociąży tą 8 to też ładnie zrobi ja swojego czasu 3p 8 talerzówką tak robiłem i potem orka i problemów nie było. Pyta ile sobie cenić i ogródek to nie będzie bo pisze że ugór więc raczej na pewno jest to większy kawałek. Co do ceny nie podpowiem ja swojego czasu kilka lat w stecz brałem 100zł - 120zł /ha

 

kolego corrado

 talerzówka będzie dociążona 100kg obciążnikiem

 

 

 

Edytowano przez haczyk5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Koledzy ile cenić za usługę 3m brona akrtywną + Renault 133.54?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj