Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

janusz20    106

Ale z ciebie ignorant, jak masz taki sprzęt to chyba wiesz ile czasu robisz hektar więc odpowiednio dzielisz bądz mnożysz i masz cenę na godzinę pracy.

A jak już chcesz być taki dokładny to cóż znaczy pług czteroskibowy? ile na raz zabierasz to samo tyczy sie agregatu bierny? aktywny jaki siewnik na nim.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

No właśnie w tym problem, że nie wiem ile dokładnie czasu robię hektar :( bo od niedawna jestem posiadaczem tych maszyn. Kolega napisał 200 zł za hektar, ale czego ? bo orka i siew to chyba dwie inne prace. Pług, który posiadam to Kverneland 4x45 a agregat też tej samej firmy: bierny pneumatyczny 4m. Myślałem nad następującymi cenami: 200 za orke oraz 160 za siew (ceny za godzine zegarową) czy to dużo, mało proszę was o opinie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Moim zdaniem za mało ale tylko pod warunkiem że będziesz wykorzystywać sprzęt w pełni jego możliwości, bo możesz przecież się wlec po polu ale tak zbyt długo nie pociągniesz. Najbezpieczniej będzie jak zrobisz kilka ha u siebie to wtedy zobaczysz czy lepiej na godziny czy na hektary

Ja za orkę biorę 200zł za ha i na godzinę właśnie robię ten hektar pług 4x36 + valtra 101

za siew biernym 3m + polonez 150zł Za ha tyle że tu jak ładny kawałek to robię około 2 ha w godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiler2008    0

Ja brałam w zeszłym roku JD 6930 orka 1,80+ wał packera z kroskilem nawrotnym 260 PLN za hektar

A za siew Amazone AD3000 160 PLN

Tyle że brózdy sam ugarniałem pole zaorane i zasiane jak na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Ile brać za ładowanie obornika i jednocześnie rozrzucanie na polu obok rozrzutnikiem 3,5t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja biorę za orke 250zł/ha pługiem agro-masz 4x45

i za siew 200zł/ha siewnikiem focus t drive siewnik talerzowy i zasieje jakieś 2,5ha/h ciagnik 135km hurlimann

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja od 2 lat biore 280zl/godzine za 140km + 4x48 obrotowa, taka sam stawka za siew upr-siew talerzowy z packerem i siewnik tez talerzowy. orka zaleznie od dzilki hektar orze 40-55min. Siew podobnie zaleznie od dzialki hektar od 30 do 45min.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Sprecyzuj chociaż za co ta cena, bo po twojej wypowiedzi można wnioskować, że za to i za to po 200 mam brać. Poza tym interesuje mnie cena za godzinę. :)

 

Miałem na myśli 200 zł za orkę. Ja tyle biorałem: pług obrotowy 4x45 + ciagnik 100km. Biorę z hektara bo ogólnie nie spieszę się podczas orki, i pracuję tak aby nie dawać w piz*e silnikowi wiec na jedno wychodzi czy z hektara czy za godzinę. Cena usługi zależy też od ceny paliwa w danym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Wujka za ładowanie na rozrzutnik Warfama N217, 3 t kasowali 15 zł, ładowano cyklopem. Ile kasować za wożenie gnoju rozrzutnikiem Warfama N218, 6 t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Powiedzcie mi jak u was biorą za usługi opryskiwaczem amazone ux belka 21 m ile za 1 ha i ile siew agregatem uprawowo siewnym amazone za 1 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja kolego za usługe Opryskiwaczem Biore 50 zł za Ha Siew 4 metrowa Amazonka 150 zł/ha i orka 200 zl/ha 5x50cm 200km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Koledzy mam problem . Mam do zrobienia usługę włókowania , Ciągnik John Deere 6230 i włóka 6 metrowa (zdjęcie u mnie w galerii) . Kolega prosił mnie o to i nie wiem jak to liczyć . Proszę o szybkie odpowiedzi , z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Jak kolega to chyba paliwo + na flaszkę nie?

 

 

Tak tak tylko tu w grę wchodzi 30 ha , mam dużo swojej roboty i za flaszkę mi się nie chce u niego jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

dobry kolega to paliwo + flaszka

dalszy kolega albo duzo roboty paliwo x2

obcy paliwo x3

najprostszy i najuczciwszy i najszybszy sposób rozliczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dokładnie Popieram Kolege Bocecek087 .Jak kolega to nie warto Brać wiecej niż flaszka :)To jest inwestycjia Przyszłosciowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko jak np ursusem C330 będziesz pryskał cały dzień to spalisz może z 10 litów ropy czyli nawet operator dniówki nie zarobi, flaszki nie licz bo i tak wyślesz kogoś po następną :) Po koleżeńsku zawsze urywam jakieś 20% od ceny rynkowej usługi ale nie więcej bo to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladiator    143

Mój kolega co sieje to bierze 120 bez nawozu i 130 z,siewnik Kongskilde .Cena tez jest uzależniona od powierzchni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ile bierzecie za siew nawozu???- c 360i lejek,zasiałem gosciowi około 5ha,w około 2 godziny-w 3 kawałkach ale blisko bez dojazdów-jeżdze 4na 1400 obr.

Mam też mu zasiać 2,5ha owsa-c 360-siewnik niecałe 3m . Ile brać ?? od ha czy na godzine??

doradżcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molq    6

Witam

Panie i Panowie,chciał bym się wepchać w koszenie traw mulczerem nieużytkow itp.

Posiadam Case 110km oraz mulczer 2,8m.

 

Jaki proponujecie średni cennik wiadomo,trzeba popatrzec jakie kawałki jaka trawa,ale jakąś średnią trzeba mięć.

 

Dzięki i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj