Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

TOME11    174

Jak nabierzesz do takiej łyżki piachu albo żwiru to jest grubo ponad tonę, więc weź pod uwagę że zboże tyle nie waży. Według producenta mieści 0,91m3,

to sam sobie odpowiedz czemu ładujesz taki towar łyżką budowlaną, a nie objętościową..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Jak u was ceny za siew kukurydzy na ziarno z podsiewaczem 6 rzędowym siewnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ile można skasować za usługę koszenia łąki orkanem2+ursus c 360 ?

A ile za wożenie gnoju ursus c 360+warfama n 218(6ton) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie jakie cene Powiedziec za Orke 200 km i pług 5 skibowy obracalny?POle 75 ha w jednym kawałku .Myslicie ze 200-250 zł/Ha pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

ja za załadunek tira 26t pszenicy wziołem 200zł ładowarka teleskopowa weidemann:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1919    1

Koledzy potrzebuję pomocy - ile można powiedzieć za rozwiezienie obornika (ciągnik 90 KM + rozrzutnik 8t)

jak u Was chodzą stawki od rozrzutnika czy od tony obornika? A ile można doliczyć za załadunek ciągnikiem z turem?

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Mojego wujka kasowali po 15 zł za załadnunek rozrzutnika cyklopem, a rozrzutnik był trzytonowy. Ile brać za wywóz obornika rozrzutnikiem sześciotonowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile biora w Waszych stronach za koszenie/młócenie kukurydzy na ziarno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Koledzy potrzebuję pomocy - ile można powiedzieć za rozwiezienie obornika (ciągnik 90 KM + rozrzutnik 8t)

jak u Was chodzą stawki od rozrzutnika czy od tony obornika? A ile można doliczyć za załadunek ciągnikiem z turem?

 

Dzięki za pomoc

Ja brałem po 80zł za 8t plus załadunek, ale to było dla znajomego, a tak to pewnie koło 100zł trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

330-350 a nawet 370 słyszałem ale to rzadkość chyba ^^

 

na godzine czy za hektar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

na bazach przeładunkowych biorą po 14 zł za rozładunek / załadunek palety wiec jak ty będziesz robił połowę usługi to 7 zł http://tablica.pl/of...html#45ecf0d47a

 

Cena usługi ładowarką teleskopową to koszt poniżej 100zł/h, przez godzinę można 2 tiry rozładować więc nie wiem kto zapłaci 7zł za rozładunek 1 palety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

 

Cena usługi ładowarką teleskopową to koszt poniżej 100zł/h, przez godzinę można 2 tiry rozładować więc nie wiem kto zapłaci 7zł za rozładunek 1 palety.

idź i powiedz pod sklepem, żeby ci ktoś nawet za 7zł paletę zdjął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, trafia mi się usługa w rozwożeniu obornika, będzie pracował ciągnik 140 km z rozrzutnikiem obornika 6 ton. Do pola od gospodarstwa będzie około 2 km, wiec jaki cennik obrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Ja bym brał 120-140 zł, Chociaż jak dla mnie 140 konny ciągnik do 6 t rozrzutnika to lekka przesada ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Potrzebuję transportu do przewozu obornika 7km w jedną stronę i ile taka usługa może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja bym brał 120-140 zł, Chociaż jak dla mnie 140 konny ciągnik do 6 t rozrzutnika to lekka przesada ;>

Mówisz na godzinę, czy od kursu, rozrzutnika, jak to rozumieć, no tak rozrzutnik mały wedle ciągnika, ale teraz grząsko na polu wiec zapas mocy wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Mówisz na godzinę, czy od kursu, rozrzutnika, jak to rozumieć, no tak rozrzutnik mały wedle ciągnika, ale teraz grząsko na polu wiec zapas mocy wskazany.

ale ta moc jest przesadzona jakieś 2 razy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

od ha najlepiej, możesz brać trochę więcej niż pozostali w Twojej okolicy o jakieś 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Tak tak , zamierzam liczyć od ha . W mojej okolicy cenią się 120/130 . To mój pierwszy sezon w usługach tego typu więc chciałbym nałapać Sobie klientów i liczyć po 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

dstefansky możesz i w ten sposób, też to będzie dla Ciebie z korzyścią, bo po prostu szybciej wykonasz robotę niż ktoś z siewnikiem 4- czy 6 - rzędowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj