Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Max1987    20

Oleszczyk Lechu z Byszewic koło Kaczor Na zlotów też jeździ jedna maszyne ma na Łobżenicy i Jastrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja za kopanie ziemniaków biorę 100 zł/godz,Ursus c360 3p + grimme,kopałem 0,10 ha to wziąłem 200 zł i nakopałem  4 t,z kolei miałem 0,15 ha to wziąłem 300 zł,bo się troche trawa zabijała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają niezłą konkurencję jak cenią tak nisko. Nie wiem jak w tym roku, ale myślę że tak samo to za ścięcie i 2 odwozy cenią u mnie 800 zł. Za siew też sobie liczą. Sewnik maschio gaspardo prawie nowy na redlicach talerzowych z podsiewem nawozu bierze 150.

 

Roboty mają full. 2 tygodnie czekałem na koszenie. U nas jeżdża od sąsiada do sąsiada, dlatego mniej przejazdów i taniej liczone. Za siew kukurydzy ta sama firma 110za ha bez nawozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ile powiedzieć za siew siewnikiem poznaniak + ursus c360, do zasiania 6ha, ziemia lekka. A ile za uprawę agregatem Dziekan 2,8m + mtz belarus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Oleszczyk Lechu z Byszewic koło Kaczor Na zlotów też jeździ jedna maszyne ma na Łobżenicy i Jastrowiu.

Kosili u mnie w 2013 i powiem szczerze nie chce więcej ich na polu ziarno zbyt słabo pogniecone-jak to na usłudze, jeżdżą jak wariaci nie zdążysz na pryźmie wali na umór

ale przyznam cenę ma w tym roku niezłą

mnie koszenie wyszło 800,- za dwa zestawy+jaguar z zakiszaczem koszone "jak dla siebie"kosiły zestawy z gospodarstwa Kaliskich

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Nio Ja tam zadowolony jestem z ziarna zrobił sieczke każde jedno uszkodzone i prasa silosowa dokonczyła roboty a wszystkich sieczkarniach ma nowe walce gniotące byłem u niego jak je wymieniali. ja tam z kaliskich nie korzystałem było mi za drogi Lechu ma lepsza cenę. Dlatego ze nie zdążyliśmy ubijać bo musiały być zaraz dwa czy trzy silosy to zrobiłem rękaw. A z drugiej strony dziwisz sie płacisz mu za ha to normalne ze cały nie będzie się bawił u jednego rolnika za ta cenę musi przerobić towaru troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No jak nie ma, nowym wydajnym sprzętem zrobisz taniej jak starym, awaryjnym gratem, amortyzacja? Dziś firmy korzystają z dofinansowań, zwrotów vat itp, 5 lat i nowy, praktycznie zero dokładki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

a co to do rzeczy czy sie nazywa kos , dziekan czy inny a jak ktos tu podaje za ile ta maszyne kupil i ile wtedy moze wziac od ha to juz w ogóle przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta jasne , czy to Bizon , czy Clas leksion , to tyle samo na godzinę . :rolleyes: Logiczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kwota nie , ale wydajność różnych zestawów już tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

o wydajności nie ma co dyskutować oczywiste że są różne ale nazwa na to nie wpływa tylko szerokość robocza; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytając nazwę zestawu na ogół się wie co on potrafi i jaką ma wydajność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a co to do rzeczy czy sie nazywa kos , dziekan czy inny a jak ktos tu podaje za ile ta maszyne kupil i ile wtedy moze wziac od ha to juz w ogóle przesada

 

 

Ta jasne , czy to Bizon , czy Clas leksion , to tyle samo na godzinę . :rolleyes: Logiczne .

Nie  na  godzinę  , tylko  kolega  pisze   za  hektar  , a  to jak najbardziej logiczne 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W sieczkarni akurat się liczy marka sprzętu i jego jakość, dużo osób woli wziąć nową sieczkarnię na usługę koszenia niż starą bo się boją że się coś popsuje i pryzma z kukurydzą będzie czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ze skrajności w skrajność. Chyba wiadomo że zaoranie 1 ha kl. III gliny, w tą susze ciągnikiem C-330 będzie mniej warte niż zaoranie ciągnikiem 200 KM z pługiem 2,5 t 6 skib. Bo po prostu trzydziestka tylko poskrobie.

 

Tak samo stara sieczkarnia bez gniotownika, tartki itp. będzie mniej warta na 1 ha niż maszyna z pod igły.

 

Ale zaoranie 1 ha, 10 letnim ciągnikiem 150 KM z 10 letnim pługiem z nowymi dłutami i lemieszami jest to samo warte co zaoranie nówką fendem 200KM z posrebrzanym pługiem.

 

Tak samo koszenie 1 ha maszyną z pod igły jest tyle samo warte co koszenie 1ha maszyną 10 letnią z naostrzonymi nożami, powymienianymi elementami itp.

 

A psują się i nowe i stare. Nowej to nawet sam nie dotkniesz bo gwarancja i czekasz aż serwis z łaski swojej przyjedzie i dojdzie co poszło, ściągnie część z niemiec na termin 3 dniowy bo przesyłka 24h to drogo by wyszła i będą ściemniać że niby samochód z transportem stoi popsuty pod berlinem i muszą nowy transport wysłać, ale ten dopiero następnego dnia w południe wyjeżdża.

Jak nie wierzycie zadzwońcie do byle jakiego dilera i zapytajcie o byle jaką część jakiej raczej nie mają na magazynie. Padnie odpowiedź, cena na jutro taka, na za tydzień 30% mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Prawda, w ubiegłym roku w sąsiedniej wiosce jeden kupił nową sieczkarnię, ruszył na usługi i... 6 ha kosił 4 dni, serwis odjeżdżał, niby wszystko ok a za pół godziny wracali i tak całe 4 dni. Za to sąsiad mechanikowaty z synkami swoją po jakiejś awarii naprawiali 3-4 godziny i dalej jazda, nie będę tu się kłucił o jakość koszenia bo nowe to nowe ale z tym tempem koszenia to różnie bywa, dużo elektroniki to udogodnienie ale też czasami przekleństwo jak ktoś ma pecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Niestety taka prawda wszystko dobre jak chodzi, jak wszystko mechaniczne i ktoś się zna to zrobi i dalej w drogę z elektroniką niestety już tak nie jest.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Niestety taka prawda wszystko dobre jak chodzi, jak wszystko mechaniczne i ktoś się zna to zrobi i dalej w drogę z elektroniką niestety już tak nie jest.

 

Treba dbać o akumulator, łączenia kabli by się nie przetapiały i śniedziały bo póżniej tak będzie. Jeśli dbamy o elektroniikę i jest wszystko jak należy to będzie dobrze. Niektózy myślą że jak pali bezpiecznik to trzeba dać większy i potem siada wszystko.

Ze skrajności w skrajność. Chyba wiadomo że zaoranie 1 ha kl. III gliny, w tą susze ciągnikiem C-330 będzie mniej warte niż zaoranie ciągnikiem 200 KM z pługiem 2,5 t 6 skib. Bo po prostu trzydziestka tylko poskrobie.

 

Tak samo stara sieczkarnia bez gniotownika, tartki itp. będzie mniej warta na 1 ha niż maszyna z pod igły.

 

Ale zaoranie 1 ha, 10 letnim ciągnikiem 150 KM z 10 letnim pługiem z nowymi dłutami i lemieszami jest to samo warte co zaoranie nówką fendem 200KM z posrebrzanym pługiem.

 

Tak samo koszenie 1 ha maszyną z pod igły jest tyle samo warte co koszenie 1ha maszyną 10 letnią z naostrzonymi nożami, powymienianymi elementami itp.

 

A psują się i nowe i stare. Nowej to nawet sam nie dotkniesz bo gwarancja i czekasz aż serwis z łaski swojej przyjedzie i dojdzie co poszło, ściągnie część z niemiec na termin 3 dniowy bo przesyłka 24h to drogo by wyszła i będą ściemniać że niby samochód z transportem stoi popsuty pod berlinem i muszą nowy transport wysłać, ale ten dopiero następnego dnia w południe wyjeżdża.

Jak nie wierzycie zadzwońcie do byle jakiego dilera i zapytajcie o byle jaką część jakiej raczej nie mają na magazynie. Padnie odpowiedź, cena na jutro taka, na za tydzień 30% mniejsza.

 

Jasne... orka starymi ciągnikami jest tyle warta co.... Zapraszam w moje strony sobaczyć jak się orze na glinie starym a nowym Fendtem. Orze od trzech lat jednak od roku chcą mnie na siłę zaciągnać na konkurs orki dlatego że mam nowego Fendta i równo orka wychodzi.

 

Wracjąc do tematu ile dać za wyporzyczenie pospawanego pługu kverneland 4 20" który pęka co pół ha ale orze jak złoty pług?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więc zdradź nam w czym tkwi sekret że twój nowy fendt lepiej orze od podobnego fenda 10 letniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak kogoś nie stać na nowy ciągnik to i nie stać go na nowy pług dobrej firmy za 20-30tys zł który nie rozklekocze się po 100ha i nadal będzie ładnie orał, zapnij nowego kvernelanda AB100 do fortschrita zt303 i zaorze pięknie, zapnij pogiętą czwórkę UG do swojego super fendta  i jedź na ten konkurs orki  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie Ile Wziąść za Ha Uprawy Bezorkowej po Pszenicy na głebokosc 25-30 cm ? Mam zrobić usługe ale nie wiem ile klijentowi powiedzieć ?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj