Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konrad82    50

witam a ile można wziąść za przyczepę samozbierającą 58m3  bierzecie może z hektara czy z godziny a może od przyczepy 

 

Ode mnie znajomy a przyczepe 50m3  Din zaśpiewał poniej 180 zł


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lechu49    0

Witam,

jakie ceny za pracę ciągnikiem Zetor Forterra 95, obszar 3 ha, ugór, dojazd 35 km w jedną stronę

-mulczowanie -posiadam mulczer Rolmex 1,6 m

- talerzowanie, talerzowka 3m

- pracę ładowaczem czołowym z łyżką 2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

ile brac w tym roku za sianokiszonkie prasa zmienokomorowa pasowa z nozami baloty 120?

ile za owijanie bel stacjonarna owijarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Znajomy się zastanawia ile kasować za wożenie gnojówki beczką 6 tyś i ursusem c 360. Ile może kasować za taką beczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Lechu ja za dojazd i powrót wyszło 130 km 600 zł laweta ciągnik z taierzówką 3 m a talerzowanie starego ugoru z samosiejkami i innymi niespodziankami to 22 h robiłem 5 dni przejazdy nawet po 3 razy wyszło 8500 pare talerzy pękniętych bo były stare grubsze pnie niewidoczne w zielsku tylko cud że nie zniszczyłem żadnej opony ciągnik case 85 km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stara cena na forum to 10 zł od m3. Zależy jak masz daleko do klienta i na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was drodzy forumowicze.

 

Rolnikiem może już nie jestem jednak pozostało po gospodarstwie trochę maszyn oraz Dziadek w postaci C 330 1972 r. który jest teraz na emeryturze a pracował 40 lat praktycznie dzień i noc.Ale nie o tym teraz.

 

Pytanie mam do was takie otóż posiadam kosiarkę sadowniczą (rozdrabniacz gałęzi) i koszę nią ogród. Jest to stary typ kosiarki bardzo solidnej i ciężkiej. C 330 pracuje nią 1600-2000 obr. i na biegu 2-3 zależy od trawy.

 

Pytanie do was najważniejsze ponieważ sąsiad chciałby żebym mu skosił łąkę dosyć dużej trawy o wielkości ok. 2 ha. Ile za godzinę mu powiedzieć lub ha ponieważ w ogóle nie mam bladego pojęcia gdyż nigdy tą kosiarką zarobkowo nie było koszone.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Koledzy ile liczyć od belki  za belowanie słomy i traw na sianokiszonkę - prasa Unia Famarol +Zetor 10540 ?

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

przecież waga zależy nie tylko od siły zgniotu ale i od wilgotności materiału . Robię na granicy  mozliwości ciągnika czyli maksymalnie ile się da ,więc wychodzą konkretne belki.

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

A ile waży belka?

A kogo to obchodzi ile będzie ważyć.Jedni robią suchsze,jedni mokre.

Ważne aby była dobrze zbita i robota wykonana.

Jeśli robisz usługę to zrób to dobrze,albo nie jedz w cale.takie jest moje zdanie.

Edytowano przez matingus
  • Like 2

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Zdziwiłbyś się....

Nie obchodzi to może rolników co mają kilka ha, dosłownie kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie są stawki godzinowe za ugniatanie pryzmy trawy lub kiszonki ciągnikiem z ładowaczem lub spychem o wadze 6-8 t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja z ugniatnie kuku z rozgarnianiem 120zł/h a pytanie jak kasować z ustawianie bel sianokiszonki bo jedni biorą za sztukę jedni za godzinę i sam już nie wiem jak to liczyc ?


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O, a ja myślałem żeby brać 60 zł/godz. Bo raz jak znajomemu ugniatałem przez 10  godz to mi spalił 50l ON. Ale bez rozgarniania, samo deptanie.

Sporo osób się mnie o to pyta i nie wiedziałem jakie im stawki mówić. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

ile za belowanie, liczyć ?

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

ja biorę 12zł od beli


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

za 12 zł ha ha gdzie tu zarobek za za 20 nie ruszam sie z domu 10 zeta biore za owijanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
Napisano (edytowany)

Przy takich cenach u nas bys siedział cały czas w domu :P Belowanie od 8-12 owijanie 5-6 :)

Druga sprawa beluje zestawem Belarus 820 i Krone KR125  Jak mierzyłem kiedyś paliwo to orientacyjnie 0.2l-0.3l litra ne belke wychodziło licząc że paliwo kosztuje 5zł a pali mi 0.3l to wychodzi 1.5zł + 1zł sznurek na belke. Więc mój zysk to 7.5zł  od sztuki gdzie na godzinę wychodzi 220-250zł czystego zysku :)

Edytowano przez Miki7211
  • Like 1

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A ciągnik za darmo dostałeś? Olej za darmo Ci zmienili i filtry? Łańcuchy w prasie dali na zapas kilka kompletów? Chłopie policz wszystko to się zdziwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

No wiadomo ze amortyzacja tez kosztuje ale dla przykładu wożenie kuku T088 120zł/h i odlicz  paliwo itp. Dążę do tego ze w porównaniu do innych usług na belowaniu zostanie o wiele więcej pomimo że się jedzie za 10zł/szt. Jeśli macie możliwość kasowania po 15zł/szt i macie klientów to ja to jak najbardziej pochwalam. U nas są ceny jakie są i za więcej nikt nie pojedzie bo konkurencja za duża jak nie którzy za 9zł/szt jeżdżą z z nożami pasówkami. Jak bym miał jechać po kosztach to bym prasę  w kąt odstawił  i sam bym zlecił usługę


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja prezentów nikomu nie mam zamiaru robić wiec 30 zł za prasowaniwe i owijanie albo mam to gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj