Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

gotchisc    56

koło domu 200zl od przyczepy, krone 39 nozy 31 m3. Dwie przyczepy na 1 ha.

Jak daleko to 300-350zl

Ja wykonuje zbiór na usługi przyczepą strautmann , 200 zł to koło domu , 2-4 km 250 zł , 300 zł 4-7km

 

Oferuje również zbiór na godzinę gdzie cena wynosi 350 zł i też zależy od tego czy koło domu czy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam ile wolac za zaladunek obornika z pryzmy rozrzutnik ok 3.5-4 tony krokodyl szer 1.50 ciagnik 80km dosc pilne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A ile można wziąć za wynajem mini ładowarki Avant 528 licząc za dzień pracy? Można to jakoś określić? Chodzi mi o wynajem dłuższy niż tydzień (im dłuższy tym lepszy) i czy w ogóle byli by chętni na taki wynajem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey. Ile mam skasowac za srutowanie 1 worka ( 50kg) zboża śrutownikiem h-157 ?

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wiek w profilu to raczej paczkę landrynek...

Mógłbym wpisać w profilu dane nie prawdziwe, ale nie jestem kłamcą i w ogóle po co  :huh: .Dużo osób tak robi. Forum jest po to aby pytać. A po prostu w mojej okolicy raczej mało osób ma śrutowniki bo i po co jak tutaj ludzie na wlasne potrzeby chowią. Parę osób się pytało o śrutowanie więc normalnie się pytam. ;) Oczywiście nie chodzi mi tu o ześrutowanie 1 worka i koniec. Chodzi mi o taki mniej więcej przelicznik ile by to na worek wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młyn bierze około 25 zł za przerób na mąkę i 15zł za śrutowanie 100kg. 

Dzięki Ci. Czyli jak wezmę 7zł-8zl za 50kg to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak ktoś przyjedzie z workiem to tak kasuj, jak ktoś przyjedzie z toną to bierz taniej, jakieś 6zł za worek, walce młyńskie robią super śrutę - gniotą i zarazem przecierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli śrutowniki walcowe lub gniotowniki były by lepsze od śrutowników bijakowych.

PS. Teraz tak patrze to te stare np.niemieckie gniotowniki co w młynach pracowały to one miały 1 walec szybciej napędzany i tak rozcierały ziarno. A te nowe śrutowniki walcowe czy gniotowniki to chyba raczej oba walce mają napędzane z tą samą szybkością, ale to trzeba by jeszcze się dowiedzieć.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Panowie ile policzyć za talerzowanie pola agregatem talerzowym 3m ciągnik 90km? 200 zł za godzinę to będzie rozsądna stawka czy może trochę za dużo albo może za mało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Panowie ile policzyć za talerzowanie pola agregatem talerzowym 3m ciągnik 90km? 200 zł za godzinę to będzie rozsądna stawka czy może trochę za dużo albo może za mało?

 

180 zł\ha będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Panowie wielki dzięki za odpowiedzi. Powiedzcie mi jeszcze ile liczyć sobie za dojazd do pola 2zł za kilometr to dobra stawka. Nie chce człowiek ogołocić z kasiory bo to dobry znajomy jest ale strasznie daleko do jego pola trzeba jechać przeszło 25km w jedną stronę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ile za zwozenie kiszonki z kuku ciagnik 100 km i przyczepa hl 8011 na godzine moge zawolac bo wozilem 8 godz pierwszy raz i sie nieorientuje

Edytowano przez lambogrand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj