Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafik87    16

Witam . Ile cenić kopanie anną ? Trafia mi się mała usługa i nie wiem ile wołać                                                             PODPOWIE KTOŚ COŚ ? 

 

ja biorę 150 na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki Rafik87 tak miałem cenić , tylko znajomy pomieszał mi w głowie twierdząc że on w tamtym roku brał 200/h . Jaką powierzchnię w jakim czasie kopiesz ? Kopiąc u siebie nigdy nie zwracałem na to uwagi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek    0

Witam
Czy mogę prosić o pomoc, na ile miarodajny jest ten cennik w linku, do pisania wstępnego, na własne potrzeby, biznesplanu? Nie chodzi o wysłanie go gdziekolwiek, tylko oszacowanie dla siebie, czy warto się pchać w dany temat. Dodam, że chodzi o Świętokrzyskie, powiat skarżyski bądź kielecki, około 10 ha?
Chodzi głownie o orkę, potem siew punktowy, opryski i koszenie. No i jeszcze opielarka, nie wiem, jak to liczyć, tak jak orkę czy taniej?
Proszę, nie krzyczcie bardzo, jeśli palnęłam głupstwo. Dopiero stawiam pierwsze kroki w temacie. :)

EDIT: No tak, jeszcze link. <facepalm> Proszę: http://uslugirolne.pl/cennik-uslug,pl,4.html

Edytowano przez Motylek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

okolice Poznania:

orka 4 skiby + wał = od 260/ha

siew zestawem aktywnym pszenicy od 150/ha

kombajn od 330/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz8641    7

jak liczycie,(od hektara czy tony) i za ile rozwiezienie wapna RCW3 i mój załadunek. Dodam ze mam rozwieść 30t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

witam ile wziąć za bronowanie pola 3 ha świeżo po orce jak to liczyć czy 100zł od ha będzie ok 

 Witam myśle że 200 zł to ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Prosze o szybką odpowiec bo usługa wykonana a niewiem ile powiedzieć za ha .wałowanie po siewie wałem EXPOM szer.5m plus ciągnik NH 5060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Prosze o szybką odpowiec bo usługa wykonana a niewiem ile powiedzieć za ha .wałowanie po siewie wałem EXPOM szer.5m plus ciągnik NH 5060.

100/hektar i nikt nie powinien być stratny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie a powiedźcie mi czy 680 zł za hektar kompletnego zasiewu, tj orka, przygotowanie pod zasiew i siew to dużo czy mało? Dodam że kawałki są mniejsze niż jeden hektar, pagórki i gliny również wystepują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Zależy jeszcze jaka ziemia i jaka uprawa bo co innego zrobi ciapek z kultywatorem, bronami i pługiem, a co innego konkretny, nowoczesny sprzęt który porządnie wyrobi ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena dobra , ale jak dołożysz do siewu swoje zboże :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nowoczesny sprzęt? Już grudy rozbijają laserem czy ultradźwiękami?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak nie masz pojęcia co to nowoczesny sprzęt to się nie udzielaj, a różnica jest ogromna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

No właśnie się pytam czy już są agregaty które ultradźwiękami doprawiają glebę. Bo jeżeli agregat z siewnikiem jest dla was szczytem nowoczesności to trochę zacofani jesteście.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

100/hektar i nikt nie powinien być stratny

Tym ciągnikiem spokojnie zrobisz 4-5 ha/h to za godzinę wyjdzie z 400-500 zł, chyba lekka przesada co?

Ja biorę za takie roboty z 100-120 zł/h spali z 7 litrów max. Koparki biorą u nas  100 zł.

 

Wczoraj znajomy powiedział mi że u nich na wiosce za orkę Renią 75km pługiem 3 skibowym bierze 50 plus paliwo, za 1 ha, a ja no to, to za części do pługa,  a gdzie zarobek jakiś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A jaka jest minimalna kwota jaka można zapłacić za usługę   siewu siewnik+ agregat bierny kawałki po około 5 ha kilka zatoczek łącznie do zasiania 20-25 ha  gleby mozaika od gliny do pustyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj