Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

ChiquitaB    754

kolego gazela opłaca ci się prasować sianokiszonkę za 10zł?

My ostatecznie z nożami wołamy 20zł bez 18zł dla stałych upusty są o 1-2zł.

7-8zł wychodzi zrobienie pożądnej kulki licząc same paliwo i siatkę w przybliżeniu a gdzie tu amortyzacja i twoja praca? U nas za słome więcej biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Mam zamiar użyczać (wynajmować) od rolnika 2 ciągniki C360 oraz U912 do mojego gospodarstwa oraz do usług. Ile mogę płacić za użyczenie? Myślę, żeby jednostką była 1 Mth. Paliwo moje. Myślę o dwóch opcjach albo remonty robię ja albo właściciel. Ciągniki są w idealnym stanie bardzo zadbane.

Edytowano przez Lukrolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Witam.

Mam takie pytanie? Ile brać za prasowanie Sipmą z 224/1 z drabinkami a ile za prasowanie bez drabinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bierz tak samo bo z drabinko dłużnej się prasuje wiec i tak więcej zarobisz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Witam,

Jak myślicie ile mogę zapłacić za belowanie i owijanie kończyny ? Zestaw który ma u mnie prasować to JD 6630 & prasa JD 854 a owijać to NH 5030 ( chyba ) i owijarka Pronar Z-245 (chyba), Jak myślicie ile może mi policzyć za jedną bele oczywiście owiniętą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jak dla mnie cena na gotowo z moją folią to za zrobienie około 42zł biorę od bala. Tylko że u nas ludzie mają małe kawałeczki roztrzęsione po całej okolicy więc i cena taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

U nas za zestaw Fendt 312 Vario + McHale V660 / Same Roller + McHale 991BC wołają 45zł. Foli usługodawcy, w interesie usługobiorcy jest tylko zapewnienie transportu łąka - plac.

 

Czy cena 18zł za bele 120x120 siana zestawem Agrotron K420 + McHale V660 jest dobra? Bo tyle wołam, a są u nas tacy co za bele po Sipmie Famie 2 wołają 18 - 20zł od zrobionego balota.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goral123    0

witam. widze ze u was taniej. Ja płace 47 zł od balota. ursus c-360 + sipma nowa. ursus c-360 i owijarka i folia tego goscia. ja tylko woze z pola na plac no i stawiamy rekoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

No taniej i u nas ten usługodawca stawia baloty ładowaczem. Jest nastawiony tylko na usługi, więc jakoś musi trzymać klientów.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goral123    0

mysle za rok juz bede sam se robil. tylko trzeba ursusa c-360 kupic i jaka prase moze sipme lub krone. bo rocznie na baloty wydaje 3000 zl no ile mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

Proxima plus 95 + metal fach prasa zetor 6748 z owijarką za belke z moją folią biorę 42 zł a jak ktoś chce żeby mu zwozić to dochodzi proxima 75 z wózkiem samozaładowczym warfama na 8 belek to od 60 do 70 zł za przyczepe u nas taka cena w woj podkarpackim powiat jasło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Jak myślicie, jak trzeba liczyć za sieczkarnie w trawie + 3 wózki? sieczkarnia to jd 7400. Czy od hektara czy od wózka czy od godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

U nas za zestaw Fendt 312 Vario + McHale V660 / Same Roller + McHale 991BC wołają 45zł. Foli usługodawcy, w interesie usługobiorcy jest tylko zapewnienie transportu łąka - plac.

 

Czy cena 18zł za bele 120x120 siana zestawem Agrotron K420 + McHale V660 jest dobra? Bo tyle wołam, a są u nas tacy co za bele po Sipmie Famie 2 wołają 18 - 20zł od zrobionego balota.

 

wlkp.

NHt5060+NH BR6090+rotor 9-10PLN/balot

c360+Tekla 7PLN/balot + folia zamawiajacego

 

ps. wasze ceny troszke mnie przerazają

 

presowanie sipma + MTZ952 120 belki 12,50 zł drugi rok ta sama cena

 

MTZ952+Sipma Clasic 7PLN/balot + sznurek zamawiajacego

MTZ952+PronarZ500 10PLN/balot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

panowie to jak wy po 10 zł kręcicie belke to ja chętnie was do siebie zamawiam na 1300 bel bo jak za tyle to ja wole w domu siedzieć i zapłacić masakra jaka u was musi być konkurencja ja za 10 to bym nikomu siana niezwinoł no chyba ze znajomym żeby sie mi koszta tylko zwróciły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziko1    0

mysle za rok juz bede sam se robil. tylko trzeba ursusa c-360 kupic i jaka prase moze sipme lub krone. bo rocznie na baloty wydaje 3000 zl no ile mozna :)

Kolega się chyba pomylił i płaci 30000 zł za baloty skoro chce kupić ciągnik i balotnice aby zaoszczędzić. Jeżeli się nie pomylil i płaci 3000zl to zakup uważam za nieuzasadniony ekonomicznie. Kolega może dzisiaj nie przyzna mi racji (nie musi) ale jak przyjdzie do kosztów eksploatacyjnych czasu poświęconego na obsługę , garażowanie to zmieni zdanie. Bo nie sztuka jest kupić ale skalkulować zakup pod względem opłacalności. Znam takich którzy chcieli zaoszczędzić i uszczęśliwili handlarzy używanym sprzętem, a teraz stoją na polach z otwartyumi osłonami bo kupili tanio. Chce kolega pojeżdzić balotnicą polecam grę Symulator Farmy (taniej wyjdzie bo kompa już ma )

Nie miałem zamiaru kolegi obrazić.

P.s. Sipme odradzam chyba że na usługi płatne od sztuki , może dobrze się rozwija sianokiszonkę bo jest mało zagęszczony balot.

 

panowie to jak wy po 10 zł kręcicie belke to ja chętnie was do siebie zamawiam na 1300 bel bo jak za tyle to ja wole w domu siedzieć i zapłacić masakra jaka u was musi być konkurencja ja za 10 to bym nikomu siana niezwinoł no chyba ze znajomym żeby sie mi koszta tylko zwróciły

Kolego jeśli teren równy nie podmokły i jesteś z wielkopolski zrzędowane zgrabiarką karuzelową to nie widzę problemuaby ci to pyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goral123    0

no ale baloty robie juz z 10 lat to i sumka za zaplate za nie bysie uzbierala. ja na miejscu rodzicow juz dawno byl kupil prase :) a i symulatora farmy mam fajna gra. i jeszcze jakies uslugi by doszly do tego

Edytowano przez goral123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziko1    0

Kolega zapewne wie lepiej ile ma cierpliwości i wolnego czasu, jego wybór , pozostaje kwestia ile chce wydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

no niestety ziko 1 nie wlkp tylko podkarpackie tak wiec troche daleko :) a co do terenu no nie jest jak na stole ale strasznych gór nie mam bo na usługach to czasami prasowanie mozna traktować jak dobre wyzwanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Jakbym miał ukręcić McHale'em balota siana za 10zł to wolałbym podłożyć ręce pod tyłek i siedzieć w domu. Za flaki po Sipmie Classic wiązanie sznurkiem wołają 12-15zł, a ja za balota po pasówce obwiązanego siatką mam wołać tyle samo? Szczególnie, że na życzenie pracuje 4 nożami, żeby belka się lepiej rozwijała. Jest agent co woła za belkę po Farmie 2 siatką wiązaną 18-20zł i klientele ma.

 

Chyba, że u was lecą na sztuki, to jakoś na tym wyjdą.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Popieram 10zł za bal to szkoda ciągnika odpalać, my bierzemy 18-20zł claas 250rc z nożami za sianokiszonkę i każdy mówi że nikt takich balotów jak my nie robi bo za cieżkie itd. Paranoja normalnie, wolą brać faceta z sipmą bez noży i rotora i płacić 16zł. Facet jeden przyjechał owijać nam bo owijarki jeszcze nie mamy starym Ursusem z sipmą samozaładowawczą to chyba hydraulikę słabą miał bo po 2 kulkach zrezygnował z usługi bo za cieżkie. Ludzie a to tylko walcówka. I weź tu coś porządnego i pożądnej jakości zrób to ludziom nie odpowiada.

Do wuja pojechałem i facet mu robił MF + Lely 445 chyba to 46zł kasował plus ustawienie na koniec w cenie. I bale takie że nasze mogą się schować.

Ale co poradzić jak mamy taki rejon zacofany nie obrażając nikogo. Co do słomy sie nie wypowiadam ale chyba 12-14zł będziemy brali muszę sobie policzyć trochę ten sezon. Na słomę trochę klientów pewnie będzie bo u nas w dzień idzie bez problemu inni tylko z rana albo wieczorem hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak bym miał zapłacić prawie 50zł za kompletną usługę to bym wolał parę złotych dołożyć i gotowe kupić. A w te miejsce posiać np zboże. Po mojemu prasa max 18zł + owijarka 7zł + folia 10zł = 35zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj