Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deutz12    2

Ile wziąć za owijanie bel z tym że tylko owijarka moja i mój czas ?:) jak owijałem moim ciągnikiem to brałem 6 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

Ja tak samo co roku prasa kostka połowa kombajnu tak samo anną ziemniaki połowa bizona :D W tym roku za 150 - 160 zalezy ile kto ma do prasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

ile kosztowało by w swietokrzyskim skoszenie 20 ha qq . Jak ktos chetny to niech pisze i jaka sieczkarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Ile mogę wziąć za pryskanie na usłudze zestawem Mtz 105KM + Hardi 2,5tys. l. 19metrowy.

pole 7ha, oddalone o 10Km.

Pomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena prasowania kostka u nas 130-150zł/godzina , cena usługi jednego balota w granicach 12-15zł sztuka z sznurkiem lub siatka . koszenie kombajnem sam nie posiadam ale wynajmuje to 230-280 zł godzina zalezy od kombajnu a jak na hektary to 300zł/ hektar nowym NH .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Za oprysk ale innym zestawem(opryskiwacz 600l/12m +ciągnik 60km)biorę 50,-/ha z moją wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Na dzień dzisiejszy ceny u nas .

Prasowania 150zł .

Sieczenie kombajnem dużym 300zł + sieczkarnia 20zł.

Mniejsze kombajny .....heder 2,6-3.0m---220-240zł/h.

 

Prasa kostka(JD)+ciągnik 60km 150,-/h bez sznurka

Da ci ktoś tyle?

Bo u nas byłbyś bezrobotny z taką ceną.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ceny na ten sezon

maly kombajn typu NH TC5050 o wydajnosciokolo 5-6 ton na h 350 zl/h

wieksze kombajny typu NH CX, class tucano itp o wydajnosci do 12 ton na h 550 zl/h

prasowanie stalokomorowkami krone, class nh itp 11 zl z siatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

@KULAWA_KOZA jeżeli tylko bym chciał jeździć to niema problemów z klientami z tym,że są to małe kawałki a poza tym w okolicy pras kostek praktycznie już niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Jaką stawkę tego roku wypadało by policzyć za orkę 4x50 zagonowy, ciągnik 125KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukkar37    0

Witam. Ja mam pytanie odnośnie zbliżającego się sezonu QQ. Tym roku kupiłem sieczkarnię claas jaguar 685 z przystawką 4 rzędową i pewnie będę miał paru rolników do obsłużenia ale nie wiem jak liczyć taką usługę. Wiem , że bierze się od ha ale u mnie są małe kawałki a ja nie mam licznika hektarów a i nie każdy powie dokładnie ile ma. Najlepiej byłoby brać od przyczepy (6t, 8t, 12t) tylko nie wiej jak to wycenić. Mając cenę przynajmniej dla jednej resztę już bym sobie jakoś wyszacował. Jeśli ktoś ma jakieś propozycję to serdecznie proszę info. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Wszyscy u mnie biorą na hekatry chyba że duża QQ to na godziny. Rok temu było 650zł/hektar. Bierz tyle samo na godzinę. Możesz liczyć jeszcze od spalonego paliwa x2 lub x3 bo u mnie nie którzy też tak liczą.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6896

U mnie również biorą na ha. Od 550zł do 700zł/ha.

Na godzinę możesz mieć problem bo nie każdy ma wydajny zespół do wożenia i ugniatania. W tamtym roku woziłem u znajomego który miał ok. 8ha ale kosiliśmy od 9:00 do 20:00. Sieczkarnia Claas Jaguar 940 więc potencjał miała ;) ale zespół za mały do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukkar37    0

W moim przypadku właśnie najlepiej byłoby liczyć od zebranego plonu. Jak myślicie, 100 zł za przyczepę np HL 8011 z burtami 1,7 m to dużo/mało? Przypominam, że sieczkarnia Jaguar 685 z przystawką 4 rzędową.

Gdybym wypisywał głupoty to proszę się za bardzo nie śmiać, gdyż nie miałem z tym wcześniej do czynienia. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek064    0

Witam. Mam pytanie ile powinieniem brać za hektar uprawy agregatem ścierniskowym z podsiewem poplonu. Prosiłbym o podpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich.

 

Zestaw do uprawy ścierniskowej: ZETOR 9540 + AGREGAT ŚCIERNISKOWY 2.1m I SIEWNIK POPLONU ROLMASZ KUTNO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ze 400 za godzine...

Ile za to oranie? u nas jeden upadły farmrer któremu to sie wydaje że jeszcze cos znaczy twierdzi że taki zestaw jest wart 150zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Ale to on za takie pieniądze(150/h) wykonuje orkę? A ile ha w tym czasie zaora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie Nie on chciał żebym to ja mu za tyle orał zestawem 120KM plus 4 obrotowa ustawiona na 48cm, przecież za 100zł to paliwa ciągu godziny wciagnie a gdzie operator amortyzacja i jako taki zarobek spuściłem goscia na szczaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Janusz a według ciebie to ile za 1 ha rzetelnej orki bo w godzine powinien tyle zaoraćalbo iwięcej??? 100 to ja brałem 15 lat temu jescze jako dzieciak za prasowanie kostką sipmą i c 360tką i dopłat nie było wszystkim pasowało ,roboty miałem na 3 tygodnie....A teraz to wszystkim drogo....W tym roku 0 usług kombajnem i belarką....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mam pytanie do co robią bela prasą famorol DF.

Ile bel wychodzi wam na jedne hektar dobrej pszenicy np. Bogatki???

Jak ustawiony macie zgniot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Ile kosztuje godzina pracy z ladowaczem czolowy?

Jaka cena belki 126x125 po pasówce? Jaka dopłata koledzy za załadunek i ułożenie pryzmy.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj