Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

rami    18

moim regionie ziemniaki sadzi sie tylko dla siebie a co zostaje to na sprzedaż ja tam sadze irgę srednio-wczesna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

zobaczcie sobie ile na igrit jest ofert kupna


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

piszcie tutaj po ile ceny na giełdach w waszych stronach. na fresh-market czytałem że zainteresowanie w centralnej Polsce rośnie, ale do całego artykułu nie mam dostępu. Kraków Rybitwy 13-15 zł /worek ziemniak czerwony droższy.

To są ceny wywoławcze czy po tyle schodzą.

Mam tajfuna grubego +50 czy na rybitwach dostane 14 i ile trzeba stać

 

niech się wypowie ktoś kto był a nie tylko słyszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

rybitwy 13 zł a rumuni chcą płacić 12zł... jak nie ma ładnego towaru to 12,5zł dadzą. cena aktualna bo przed chwilą wróciłem z giełdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113
ziemniaki.jpg
  • Like 2

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Nie mam zamiaru Cię przekonywać o autentyczności tych wyników. Nie wierzysz to nie, możesz dołączyć do marzycieli którzy twierdzą że w lutym ziemniaki będą sprzedawać po 1,5 zł Jak bardzo chcesz źródło to wejdź na stronę na której znajduje się wyświetlana tu tabelka.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

panowie to są tony z 1 ha a nie ilość ziemniaków w krajach uni (nie wiadomo ile jest posadzonych ha w Polsce na pewno mniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Przecież to tylko średnia plonów na hektar w poszczególnych krajach. Biednie przy tym wyglądamy na tle innych państw, ale co to ma do ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Z tej tabeli możesz wyczytać dużo przydatnych informocji miedzy innymi to że np Rumunia i Bułgaria mają duzo wiecej swoich ziemniakow niż rok temu co może prognozować brakiem zainteresowania naszym towarem w tym sezonie. Pomyśl jakie mogą być tego skutki wiosną...

 

 

Podaj źródło, bo też umiem takie tabelki robić.

 

 

Źródło: FAMMU/FAPA na podstawie: Mars Bulletin Vol. 21 Nr. 10

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

powtarzam po raz drugi to są średnie wydajności t/ha a nie ilości ziemniaków A poza tym Rumuni już od nas biorą. Co to może oznaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To oznacza że jak to zwykle bywa: na południu ziemniaka z rodzimej produkcji nie styka. Nawet w nędznym 2011 Bellarosa szła po 220zł/tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

forumowicze zastanawiamy się ile jest ziemniaków w krajach uni a nie wiemy nawet ile sami w sumie ich mamy (chodzi mi o producentów biorących udział w tym forum) ja mam około 400 ton , nie sprzedałem jeszcze ani kilograma. Ile jest jeszcze u was ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ja już wcześniej pisałem, że nie pamiętam, żeby w mojej wiosce tyle ziemniaka było w przechowalniach.

 

edit: no i wszyscy czekają...

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Pnowie to co ja obserwuje w malopolsce ze nikt nie chce sprzedac ziemniakow juz od lipca sierpnia. Jak jezdzilem latem na rybitwy nie bylo nikogo ze znajomych z mojej okolicy z ktorymi spotykalem sie przez wiele lat do tylu wszyscy nie wsadzili czy wszyscy czymaja. w tej chwili chandel z tego co slysze po okolicznych wioskach zamarl abo ziemniaka niema[ja mam moze 20 ton wszystko sprzedalem w sezonie od13 do 15 worek] ibedzie na wiosne dolar kilo albo 5 zeta wor zobaczymy'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja swoje sprzedaje po 80 groszy zarówno żółte jak i czerwone, już ponad połowę sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Teraz to jeszcze nic.Zobaczycie w lutym jaka będzie cena ziemniaka. :)

Nie daleko mnie gość kupuje ziemniaki z Poznańskiego bo TIR-y są na rejestracji PO jak podjeżdżają pod niego i od razu przeładunek na TIR-a rumuńskiego.

Gość ładnie kase bije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

to że jest na poznańskiej rejestracji auto to nie znaczy że gość czy firma jest z poznania. Jak auto jest w leasingu to ma rejestrację z tego województwa z którego jest firma dająca w leasing czyli pewnie w tym przypadku właśnie poznań.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

jak ziemniaki nie zdrożeją w ciągu 3 tygodni to juz nie zdrożeją wiec teraz się wszystko wyjasni zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

w Wielkopolsce zdrożały z 65 gr do 75 gr +vat luz 45+ ilości tirowe .Handlarze 10 -11 zł/15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj