Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

W moich stronach pada praktycznie codziennie, z racji ciężkiej ziemi kopie się niezbyt dobrze, ale w przechowalni mam już jakieś 25ton więc jakiś tam zapas dla mnie jest w razie niepogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Możliwe że teraz pogoda zrobi cenę bo leje... i lać ma. Na chwilę obecną lekkie spadki, trudno wyciągnąć 0,8 za żółtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Spadki podobno duże, a nie lekkie, chociaż nie wiem ile w tym prawdy.

Dzisiaj naliczyłem w mojej okolicy (Sieradz), około 30 kombajnów na polu, jadąc drogą jakieś 10 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek123456    0

Sandomierz wywolawcza 12 zl/15kg i tak ruch bardzo maly:/ Niektorzy po 10, 11 zl oddawali. Ziemniaka sporo i bedzie wiecej bo wreszcie popadalo i kombajnow na polu bardzo duzo.

Edytowano przez mirek123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Dzisiaj naliczyłem w mojej okolicy (Sieradz), około 30 kombajnów na polu, jadąc drogą jakieś 10 km.

Po prostu popadało i są dobre warunki do wykopków. Dlatego tyle kombajnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Możliwe że teraz pogoda zrobi cenę bo leje... i lać ma. Na chwilę obecną lekkie spadki, trudno wyciągnąć 0,8 za żółtego.

 

To nie czerwiec, żeby deszcz cene zrobił, teraz każdy ma w garażach/ przechowalniach nakopane i w każdej chwili może wystawić na sprzedaż. Co do dużej ilośc kombajnów na polach to trochę mnie to dziwi że się tutaj co niektórzy dziwią, za parę dni mamy połowę września, to kiedy ma być widać te kombajny jak nie teraz? w grudniu? Zresztą i tak większość z tych kopanych ziemniaków idzie już na magazyn a nie na giełde...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

u mnie pyry się tak udały plon 15 ton z hektara , mówie o poznym na klasie gleby srednio 3 b, 4a zabiegów duzo, to po pierwsze woda zabrała plon po drugie z tego mojego plonu to 30 % zielonych , po trzecie 20 % drobnych i tak wszystkie moje 40 ha , cena za jaką sprzedaje to najniżej 11 złoty , generalnie duzo do przodu nie będę no a sąsiedzi wygladają podobnie no aha ciekawostka pyre zasadziłem tak głęboko że szok i dziwie się że wyszła z ziemi , ano i jeszcze ją obsypnikiem obsypałem no a deszcz pokazał mi gdzie moje miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

no aha ciekawostka pyre zasadziłem tak głęboko że szok i dziwie się że wyszła z ziemi pewnie sadziłeś sadzarką automatyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Ja sprzedałem 10 ton lorda po 68 gr/kg (kaliber +55) odebrane z podwórka

Taki miałem plon plus 16 ton sadzeniaka (kontraktacja). Taki rok :/ (część wymokła, część uschła, no i na koniec potraktowane desykantem)

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Nie, 40 ha sadził ręcznie.

Dołownikiem konnym.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a wiec ja sie pochwale moja "uprawą" plon ok. 7-8ton z 20arów z czego 5-6ton ładnego duzego ziemiaka na sprzedaż a cena hurt. 13zł/15kg

 

he wyda moze sie smieszne ale ziemiaki praktycznie ekologiczne bez zadnego oprysku do bulwy tzn. prysnełem tylko randapem przed wsschodami ziemika na chwast i wsio i az do teraz bez obsypywania bo było sucho a jak było mokro to juz młode sie ziemiaczki powiązały

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ja sadziłem sadzarką półautomatyczną 4rzędy 75cm, głębokość odpowiednia 10ha plon45 t/ha. Znajomi automatami plon 20t/ha , sadzone za głęboko , bardzo długo wschodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

To nie czerwiec, żeby deszcz cene zrobił, teraz każdy ma w garażach/ przechowalniach nakopane i w każdej chwili może wystawić na sprzedaż. Co do dużej ilośc kombajnów na polach to trochę mnie to dziwi że się tutaj co niektórzy dziwią, za parę dni mamy połowę września, to kiedy ma być widać te kombajny jak nie teraz? w grudniu? Zresztą i tak większość z tych kopanych ziemniaków idzie już na magazyn a nie na giełde...

 

Może i nie czerwiec ale już były lata kiedy najpierw lało a potem mroziło i nie było czego kopać. Na chwilę obecną zostają jedynie marzenia o wykopkach. Dziś znów dołożyło że pustymi przyczepami był problem z pola z kukurydzą wyjechać. Jutro kolejna porcja wody. Ziemniaki dostają białych plamek. Swoje wykopałem idealne, reszta niech się martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

dokładnie leje dzień w dzień i to napewno odbije się na ziemniaku i cebuli no i na cenach oczywiście takie jest przynajmniej moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

panowie pada zaledwie 3 dni; po dwóch tygodniach deszczu będziemy się martwić i gdy będzie zbliżał się przymrozek (ten kto ma ziemniaki na wierzchu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberka31    0

czy ziemniaki sie dysekuje i jaki to ma na nie wpływ ?

jest to szkodliwe ? na ile prze kopaniem można to robić ?

jaki obsypnik do redlenia ziemniaków polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie pada od 3 dni, a u innych dużo dłużej. W polu można buty pogubić a co dopiero mówić o kopaniu ziemniaków. W zeszłym roku pamiętam, że cały wrzesień był ciepły i słoneczny, czego o tym roku powiedzieć nie mogę, ale zacznę się przejmować jak zastanie mnie październik z kopaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

u mnie zaczęło padać dopiero od kilku dni ,wcześniej przez ponad dwa miesiące nie spadła ani kropla ,ziemniak lord , oprysk na grzyba tylko dwa razy, już wykopany i sprzedany plon handlowy z 1 ha to 34 tony,mam jeszcze owację ,tajfuna i cypriana te odmiany były pryskane 4-razy zobaczy się co pokażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a u mnie suchutko, jedynie z wierzchu ziemia wilgotna na jakieś 2cm, pod spodem sucho jak pieprz. deszcz by się przydał żeby usprawnić kopanie. wydajność jednej z działek 2ha - ok 95t, vineta. Cena bez zmian 1zł.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

To gdzie się tam na wczasy wybierasz? ;)

 

 

Post nie na temat +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn
  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj