Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1593 odpowiedzi na ten temat

#61 Share farmerMateus

farmerMateus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2013 - 11:50

Ceny ziemniaków 2013 witam jak tam u was biorą Rumuny ziemniaka ?

tobago mógłbyś mi podać namiary na tego gościa co chce kupić te ziemniaki??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj, 12:05
  •  

#62 Share Pawel6840

Pawel6840

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 14:28

Ceny ziemniaków 2013 Centrum mazowsza IRGA 7zł za 15kilo odbiór z domu.

#63 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 17:39

Ceny ziemniaków 2013

witam jak tam u was biorą Rumuny ziemniaka ?

tobago mógłbyś mi podać namiary na tego gościa co chce kupić te ziemniaki??

dzisiaj na Rumunie ładowałem po 8zl
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share tafit

tafit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:uprawa ziemniaków, technika rolnicza

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:30

Ceny ziemniaków 2013 w tym tygodniu załadowałem już 2 tiry żółtego na export +50mm w workach po 25kg po 60gr. gość mnie zwlekał ze 2 tygodnie. powiedział mi wprost, że jak mi się spieszy to weźmie ale po dużo niższej cenie. z tego co widzę jak ja dzwonie do kupca i jestem napalony na sprzedaż to cena mocno w dół, a jak handlarz do mnie dzwoni to całkiem inna rozmowa.

#65 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:53

Ceny ziemniaków 2013 w TR znajduje się ostrzeżenie (związane ze złapaniem kilku transportów z Cms), iż warunki eksportu ziemniaków z Polski do UE mogą zostać zaostrzone;] oraz wzmianka o pracach MinRol nad projektem produkcji ziemniaków bez Cms, prawdopodobnie opracowują nową technologię

u mnie zejście drętwe, ale biorę się za sprzedaż po 8,25 na eksport, chyba że trafi się coś lepszego

#66 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:15

Ceny ziemniaków 2013 No ciekawe jaka to technologia nowa bez cms ma być opracowana czary jakieś czy co. A może nawet otrą się o nagrodę Nobla w dziedzine chemii, kto wie kto wie. Poważnie mówiąć ceny bez zmian a i zainteresowania kupnem ziemniaka nie ma za bardzo.

#67 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:30

Ceny ziemniaków 2013 Jeden z pomysłów ministerstwa zakłada by badać juz partie sadzeniakow, wtedy zebrane plony przechodziłyby uproszczona procedure tzw. oceny fitosanitarnej.

Edytowany przez przemol87, 10 styczeń 2013 - 22:32.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#68 Share jacekg1

jacekg1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 10:17

Ceny ziemniaków 2013 ja jestem z centralnej Polski i handlarze płacą 6, 5 za15 kg, ale jakbyś mógł też prosiłbym o kontakt z tym kupcem, gdyż jeszcze mam dużo towaru na sprzedaż. Pozdrawiam

Wczoraj znowu odezwał się do mnie jakiś kupiec z centralnej na żółtego za 7,5zł. Ktoś zainteresowany, dam namiar bo sam nie mogę skorzystać.

#69 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 11:14

Ceny ziemniaków 2013 Chyba chłopki zaczynają lekko panikować...

#70 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 15:35

Ceny ziemniaków 2013 6 zł/15 to myśle że tak było i jest jesli chodzi o hurtowników. Handlarz hurtownik nie da więcej bo sam sprzedaje na hurcie po ok 8 zł. Jeżeli się liczy na więcej to trzeba współpracować bezpośrednio np. ze sklepami,szkołami. na dzień dzisiejszy to 6 zł dla hurtownika, 8-9 zł sklepy,internaty itp. Taka jet hierarchia i każdy chce zarobić. Jeżeli ktoś ma sporo towaru , a nie ma stałych klientów typu sklepy to musi współpracować z hurtownikiem, i narazie na więcej niż 6 zł nie ma co liczyć,zresztą myślę że cena jakoś znacząco nie skoczy,oby nie spadła jak zacznie się panika wśród Rolników, a w naszym kraju wszystko jest możliwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:01

Ceny ziemniaków 2013 sprzedajesz im po 6 zł? teraz możemy w pewnym stopniu dyktować cenę, bo taniej nigdzie nie kupią a transport nawet z sąsiedniego województwa koszt ok 1 zł, poza tym za 8 zł to sprzedają towar wątpliwej jakości, ja sprzedaje drobnego po 8 zł i 45+ po 9 zł, a hurtownicy nie ratują interesu, bowiem wyłącznie przechwytują marżę, ja wolę przejąć ich klientów a taniej sprzedawać na eksport to jest najlepsze wyjście i nie psuje ceny na miejscu

#72 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:24

Ceny ziemniaków 2013 Ja nie sprzedaje po 6 , ale znam takich co sprzedają jak nie mają gdzie,szczerze mówiąc popyt nie robi szału. Ja worze na sklepy po 9 około 300 worków tygodniowo. Ale nie liczę na wiele większe kokosy w tym roku.

#73 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:38

Ceny ziemniaków 2013 U mnie aktualnie po 10zł a jak "stały klient" i sam przyjedzie to po 9zł.
Ostatnio w rozmowie ze znajomym doszliśmy do wniosku ze ten kto sprzedaje ziemniaki po niskiej cenie to niczego sie nie dorobił, choc obraca duzą ilością towaru. Jeden mój sądiad sprzedawał po 4zł/15 a reszta po co najmiej 6zł, do tej pory czeka na dopłaty zeby nawozy kupić, wyglada jak ostatnia łajza, on pownien jechać na strajk swoją 60-tką, jak by takiego zobaczyli to by wszytsko odrazu podpisali.

#74 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:07

Ceny ziemniaków 2013 niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, ale podstawowa zasada im "im dalej odjedzie towar tym cena może być niższa", nawet niewielką ilością można popsuć cenę i nawet mali odbiorcy nie zapłacą przyzwoicie, więc korzystniej jest obniżać lokalnie podaż i czerpać korzyści z dodatkowej marży, jakie macie koszty przy swoim transporcie? ja 100% sprzedaje z domu

odnośnie do strajku to faktycznie potrzebujących niestety nie stać na takie formy manifestacji swoich postulatów, mogą uciekać się co najwyżej do głodówki,

#75 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:13

Ceny ziemniaków 2013 przestańcie pisać głupoty jak byście nigdy nie byli na giełdzie.... bo 9-10 za woreczek to biorą ci co mają ziemniaka na cały rok i maja swoich stałych odbiorców, więc muszą mieć profesjonalną przechowalnie bo który z tobą będzie współpracował jak masz ziemniaka na 1-2 miesiące....

wielu ludzi woli sprzedać handlarzowi po 6 zł niż stać 2-3 dni na giełdzie a i tak jak przyjdzie jakiś sklepikarz to najpierw pójdzie do swoich hurtowników nigdy do rolnika

#76 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:29

Ceny ziemniaków 2013

Ja nie sprzedaje po 6 , ale znam takich co sprzedają jak nie mają gdzie,szczerze mówiąc popyt nie robi szału. Ja worze na sklepy po 9 około 300 worków tygodniowo. Ale nie liczę na wiele większe kokosy w tym roku.

ja podobnie. 4-5t na tydzień po 70gr czyli 10,5zł/15kg.

co do transportu, do dyspozycji jest tylko busik (master max) 3,5t. 2-3 x tydzień po ok 2t ładunku, jeden kurs to max 50km w obie strony (do miasta, tam trochę kręcenia i powrót). Licząc średnie spalanie miejskie z ładunkiem i bez ok. 12-13l ON/100km, wychodzi ok 40zł za kurs.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#77 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:03

Ceny ziemniaków 2013

przestańcie pisać głupoty jak byście nigdy nie byli na giełdzie.... bo 9-10 za woreczek to biorą ci co mają ziemniaka na cały rok i maja swoich stałych odbiorców, więc muszą mieć profesjonalną przechowalnie bo który z tobą będzie współpracował jak masz ziemniaka na 1-2 miesiące....

wielu ludzi woli sprzedać handlarzowi po 6 zł niż stać 2-3 dni na giełdzie a i tak jak przyjdzie jakiś sklepikarz to najpierw pójdzie do swoich hurtowników nigdy do rolnika

Masz racje. Ja handluje cały rok(ok.1200 worków/mies.),ale wole sadzić mniej i dla swoich stałych, niż nabijać handlarzowi kabze, kiedyś się w to bawiłem ale mnie wku...li, a cena 6 zł przy odbiorze hurtownika to norma na dzień dzisiejszy i wielu tak sprzedaje.

Taka ilość handlu na rok mi wystarcza i nie mam zamiaru powiększać produkcji.

#78 Share niedzwiedz507

niedzwiedz507

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 17:42

Ceny ziemniaków 2013 Ja dzisiaj zaczolem sprzedawac po 0,50 luz po 13 ton co trzeci dzien to wychodzi 7.50 za 15 kg

#79 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:32

Ceny ziemniaków 2013 Luz i z gospodarstwa to b.dobra cena, podaż cały czas b. wysoka na rynku.

Edytowany przez razor275, 13 styczeń 2013 - 08:59.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 23:40

Ceny ziemniaków 2013 Ale popyt też jest. I był, także będzie lepiej!