Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1593 odpowiedzi na ten temat

#601 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 24 marzec 2013 - 08:06

Ceny ziemniaków 2013 Dokładnie mirro...u mnie w okolicy jakiś frajer ogłasza sie po 5zł/15kg...widziałem ludzie na zjazdowej cenia 7 a po 6zł puszczaja ale towar groch z kapusta.ale gościu mówi jak nie ma komu dać te drobne to woli taniej a wszystko obchnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj, 07:05
  •  

#602 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 24 marzec 2013 - 12:47

Ceny ziemniaków 2013

To wystaw sobie stolnicę przed chałupę i sprzedawaj to wtedy nie będziesz miał kosztów.
Ja jeżdżę na rynek i sprzedaję . Koszty to 50 zł paliwo i 40 zł placowe. Ziemniaki sprzedaje od 10 do 12 zł za worek. Nieraz tak jest ,że tylko na opłaty się zarobi dobrze ,że mam własnego.
Druga sprawa to jak na hurcie nie ma towaru to chłop nie wie ile powiedzieć a jak jest za dużo to za pół darmo oddaje.
Także to nie jest wina handlarza tylko tego co sprzedaje.

Dobra dobra takie kity to se możesz ,byle jaki handel jest lepszy niz dobra gospodarka ,znane od wielu lat i widze jak hadlarzyki na czymkolwiek sie podorabiali , a co rolnik paliwa nie zużywa?? nawóz,oprysk,kilkukrotne przerzucenie zanim do worka,jak nie masz zielonego pojecia to sie nie wypowiadaj , rolnik zarobi 10gr a Ty 30-40 bez żadnego nakładu

@saszeta
Mam okazję kupić z jednego miejsca 2 sadzarki s211/1 czterorzędowe. Jedna na talerzach a druga na zwykłych obsypnikach. Ponieważ dwie mi niepotrzebne jedną bym sprzedał. Chodliwe one są? Za 1,5-2 tyś sprzedałby? Jedna stan bdb, druga taśmy do wymiany i pomalować ale ta ma talerze
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ja mam taką super maszynki ,,jedne z lepszych w polsce z człuchowa

Edytowany przez Binladen, 24 marzec 2013 - 12:56.

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#603 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 18:35

Ceny ziemniaków 2013 Binladen - handlarz taki bazarowy sprzeda kilkadziesiąt kg dziennie więc się nie dziw że trzyma cenę. Znajomy trudni się tym na większą skalę to zostało mu 50t na paletach i ma problem bo dołoży do interesu jeśli ceny nie wzrosną. Kolejna sprawa: KTO CI BRONI HANDLOWAĆ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 24 marzec 2013 - 19:30

Ceny ziemniaków 2013

Dobra dobra takie kity to se możesz ,byle jaki handel jest lepszy niz dobra gospodarka ,znane od wielu lat i widze jak hadlarzyki na czymkolwiek sie podorabiali , a co rolnik paliwa nie zużywa?? nawóz,oprysk,kilkukrotne przerzucenie zanim do worka,jak nie masz zielonego pojecia to sie nie wypowiadaj , rolnik zarobi 10gr a Ty 30-40 bez żadnego nakładu

@saszeta
Mam okazję kupić z jednego miejsca 2 sadzarki s211/1 czterorzędowe. Jedna na talerzach a druga na zwykłych obsypnikach. Ponieważ dwie mi niepotrzebne jedną bym sprzedał. Chodliwe one są? Za 1,5-2 tyś sprzedałby? Jedna stan bdb, druga taśmy do wymiany i pomalować ale ta ma talerze
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ja mam taką super maszynki ,,jedne z lepszych w polsce z człuchowa

Binladen to ja już cię nie rozumiem . Zainteresowania masz "Mało robić dużo kasy mieć" Musisz schedę sprzedać i brać się za handel .

#605 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 16:04

Ceny ziemniaków 2013 Po ile ziemniak stoi we Wrocławiu na dzień dzisiejszy?

#606 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 17:45

Ceny ziemniaków 2013 Bydgoszcz kaliska dzisiaj wołają 10 zł. Duże ilości opuszczają max. do 8 zł

#607 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:20

Ceny ziemniaków 2013 Mi oferują za Irgę 450zł za tonę i chyba to sprzedam. Nie ma komu więcej dawać...

#608 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:33

Ceny ziemniaków 2013 450 za Irge z domu to też bym pogonił,puki jest popyt, czekać też nie ma za czym. Ja sprzedaje żółtego z domu po 8 czyli ok.530 zł/tona ale dla stałego klienta. Hurtownicy by kupili ale oferują po 400 zł/t.Więcej żaden nie da na dzień dzisiejszy. Nie skorzystałem bo mam ledwo dla swoich do czerwca.

Edytowany przez Max83Max83, 27 marzec 2013 - 18:37.

#609 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:01

Ceny ziemniaków 2013 Panowie bez paniki wszystko w tym roku pójdzie. Jeszcze 3mies. handlu. U mnie w okolicy zaczyna brakowac ziemniaka. Handlarze zaczynają podkupywać dostawców. Moim zdaniem w maju będzie już ciekawie. Prognozy pogody nie napawają optymizmem. Puki co Legnica hurt wszyscy zaczynają wołac 12zł.

#610 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:11

Ceny ziemniaków 2013 u mnie sami juz 50gr dają ale nie sprzedaje, czekam

Edytowany przez przemol87, 27 marzec 2013 - 19:12.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:26

Ceny ziemniaków 2013 znowu coś zaczyna się ruszać rozumiem? Ale jak długo? I kto wie ile jest ziemniaka jeszcze w naszym kraju? U nas sporo kopców ,ale to u takich co nie mają stałego klienta, wypychają jesienią, reszte kopcują i wiosną liczą na zysk. Oby tylko lepiej było.

#612 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:43

Ceny ziemniaków 2013 Dziś w ramach próby przepuściłem przez linię średniego tajfuna. Szczotki +płuczka i wychodzi "egipski mlody" z Lidla jak złoto, Ciekawe kto tu kogo rżnie?

#613 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:19

Ceny ziemniaków 2013 Wyjdzie słońce, wyjdą Ci z kopców, handlarz rzuci na wsi hasłem, że pyrki tanieją, bo w kopcach pełno, jeden drugiemu powtórzy i znowu przez 2 tygodnie będzie nędza.

#614 Share krzysztof103

krzysztof103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:14

Ceny ziemniaków 2013 Jak wzejdzie słonce to handlarz dokładniej zobaczy ze towaru brak.

#615 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 28 marzec 2013 - 05:01

Ceny ziemniaków 2013 obstawiam 1zł/ kg w czerwcu za starego. Czerwiec to najlepszy miesiąc na handel starym ziemniakiem

#616 Share Didi

Didi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mięsnego

Napisany 28 marzec 2013 - 07:01

Ceny ziemniaków 2013 Z ostatniej chwili!! Dziś widziałem ogłoszenia "Zakupię ziemniaki" rozwieszone na tablicach w mojej gminie.Może to i żadna rewelacja,ale ostatni raz takie ogłoszenia były widziane (na słupach i tablicach)wtedy gdy cena ziemniaków oscylowała w granicach złotówki,a tak to tylkood czasu do czasu ktoś się ogłaszał w lokalnej prasie i to za śmieszną cenę...Z tego wniosek,że handlarze zaczynają wychodzić z kryjówek i trzęsawisk :P Jak się zorientuję w cenie to dam cynk.Region Tomaszów Lubelski

#617 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 08:41

Ceny ziemniaków 2013 co do tych rolników co trzymają w kopcach,to w poprzednim sezonie trzymali do wiosny,w tym sezonie posadzili ponownie,lecz na jesieni [pękli] i sprzedawali za ile się dało , sporo poszło na paszę dla bydła. u mnie sporadycznie widać gdzieś kopce a raczej kopczyki z ziemniakiem. wiadomo że ci co sadzą od lat to mają trochę towaru,lecz ci co żucili się na tą uprawę to wymiękli. to obraz z moich okolic. na obecną chwilę handlarze dają 7zł za 15kę

#618 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 10:24

Ceny ziemniaków 2013 Miałem sprzedawać Irgę po 450zł za tonę ale dziś rano zadzwoniłem do gościa który miał to odebrać (kolega) i mówi że na giełdzie (chyba Bronisze) drożeją więc lepiej żebym się wstrzymał. Po świętach sprzedam.

#619 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 28 marzec 2013 - 10:39

Ceny ziemniaków 2013 A może wiecie jak płaci zjazdowa . Ile sprzedają na hali a za ile można sprzedać z na placu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 11:45

Ceny ziemniaków 2013 Na placu 8zl na wyjściu, na gielde przyjezdzaja od Rawy i dlatego takie cyrki bo u nich nie ma eksportu.

Praktycznie sieradzkiej pyrki nie ma rynku.

Edytowany przez przemol87, 28 marzec 2013 - 11:46.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ