Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1593 odpowiedzi na ten temat

#561 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 19 marzec 2013 - 21:29

Ceny ziemniaków 2013 o proszę i tu udziela sią Pan @Binladen ze swoimi teoriami......

u mnie cena bez zmian 24,-/30kg

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj, 13:50
  •  

#562 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:30

Ceny ziemniaków 2013 oczywiście kolego,że miałeś rację ,tylko ta cena jeszcze aby się dźwignęła ze 100% do góry i byłoby super :D ,bo jak słyszę ,że w hurcie 6zł za 15 to troszkę za mało, biorąc pod uwagę ,że do przyszłego roku trzeba będzie dołożyć

#563 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:49

Ceny ziemniaków 2013 co ja poradzę jak rolnik nie chce wyzszej ceny. Jak idziesz do prawnika,mechanika, fryzjera, lekarza, sklepu itd to możesz komuś podyktować cenę nie to on dyktuje cenę albo do widzenia. albo pewna grupa rolników musi zmienić swoje nawyki albo trzeba czekac aż się wykruszą tacy rozdawacze, a na to potrzeba czasu i nie ma pewności czy swojej cudownej szkoły prowadzenia interesów nie przekażą swoim następcom.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:37

Ceny ziemniaków 2013

oczywiście kolego,że miałeś rację ,tylko ta cena jeszcze aby się dźwignęła ze 100% do góry i byłoby super :D ,bo jak słyszę ,że w hurcie 6zł za 15 to troszkę za mało, biorąc pod uwagę ,że do przyszłego roku trzeba będzie dołożyć

To Ty już dzisiaj wiesz że będziesz dokładał w przyszłym roku? To po co sadzisz.

#565 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:46

Ceny ziemniaków 2013 niestety ale muszę ,czy mi się to podoba czy nie ,jak się korzysta z programu na dofinansowanie to trzeba ciągnąć to przez 5 lat,po za tym lepiej być przygotowanym na niską cenę niż liczyć na kokosy , a później być mocno rozczarowanym,w naszym polskim rolnictwie zawsze jest wielka nie wiadoma, musi komuś wymarznąć ,zalać ,uschnąć aby ktoś inny zarobił i to jest właśnie bardzo przykre

#566 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 08:53

Ceny ziemniaków 2013 A może to jest tak ,że każdy nowy rok- sezon zaczynamy od ceny 0.00 PLN /kg zamiast od np. 0.4 PLN/kg.? A zanim dojdziemy do opłacalności praktycznie jest już po zabawie? Te ceny chyba nie powinny się zerować? Odbiorcy czasami zachowują się jakby ktoś zresetował im dyski, totalna amnezja i biała karta.

#567 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:50

Ceny ziemniaków 2013 nieporozumieniem jest realizacja sprzedaży po 1zł/15kg u mnie niewiele niższy jest koszt załogi i worka, dlatego korzystniej jest wyrzucić połowę zbiorów a pozostałą cześć sprzedać chociaż dwukrotnie drożej

#568 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 20 marzec 2013 - 14:34

Ceny ziemniaków 2013

Tyle powinno urosnąć co posadzone to nauczyli by sie cwaniacy płacic bo na samej kilówce maja 100% bez zadnego nakładu

To wystaw sobie stolnicę przed chałupę i sprzedawaj to wtedy nie będziesz miał kosztów.
Ja jeżdżę na rynek i sprzedaję . Koszty to 50 zł paliwo i 40 zł placowe. Ziemniaki sprzedaje od 10 do 12 zł za worek. Nieraz tak jest ,że tylko na opłaty się zarobi dobrze ,że mam własnego.
Druga sprawa to jak na hurcie nie ma towaru to chłop nie wie ile powiedzieć a jak jest za dużo to za pół darmo oddaje.
Także to nie jest wina handlarza tylko tego co sprzedaje.

#569 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 20 marzec 2013 - 18:08

Ceny ziemniaków 2013

To wystaw sobie stolnicę przed chałupę i sprzedawaj to wtedy nie będziesz miał kosztów.
Ja jeżdżę na rynek i sprzedaję . Koszty to 50 zł paliwo i 40 zł placowe. Ziemniaki sprzedaje od 10 do 12 zł za worek. Nieraz tak jest ,że tylko na opłaty się zarobi dobrze ,że mam własnego.
Druga sprawa to jak na hurcie nie ma towaru to chłop nie wie ile powiedzieć a jak jest za dużo to za pół darmo oddaje.
Także to nie jest wina handlarza tylko tego co sprzedaje.

A ty to rozumiem arystokrata? I nie rozumiem co w tym złego , że jak ma okazje wziąć dobre pieniądze to bierze? Może wtedy ma opuszczać i liczyć na dobre serce i pamięć handlarzy, że jak będzie za dużo to oni wspaniałomyślnie dadzą lepszą cenę przez wzgląd na stare czasy? No niestety ale tak to raczej nie działa...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#570 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 20 marzec 2013 - 20:55

Ceny ziemniaków 2013

A ty to rozumiem arystokrata? I nie rozumiem co w tym złego , że jak ma okazje wziąć dobre pieniądze to bierze? Może wtedy ma opuszczać i liczyć na dobre serce i pamięć handlarzy, że jak będzie za dużo to oni wspaniałomyślnie dadzą lepszą cenę przez wzgląd na stare czasy? No niestety ale tak to raczej nie działa...

Każdy może jechać na bazarek i spróbować tego chleba . Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma . Ja też jeżdżę na hurt i sami sklepikarze mówią ,że gdybyście wszyscy trzymali cenę to by musieli kupić . Nie ma co nikomu zazdrościć ani przywilejów ani roboty . Musi być producent i handlarz bo oni od nas kupują towar . Ja tylko cytuje sklepikarzy jak mówią o chłopach .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 20 marzec 2013 - 21:19

Ceny ziemniaków 2013 U mnie cena od początku roku na stałym poziomie 7.50/15 kg tygodniowo 550-600worków ( hurtownia)

#572 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 09:41

Ceny ziemniaków 2013 Dość mocno ruszył znowu eksport. Co prawda Rumuni już się nauczyli jak podejść polskiego rolnika, żeby za bezcen od niego kupić, ale wybiorą wszystko jak tak dalej pójdzie.

#573 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 11:45

Ceny ziemniaków 2013

U mnie cena od początku roku na stałym poziomie 7.50/15 kg tygodniowo 550-600worków ( hurtownia)

U mnie tez bez zmian od początku tego roku, 8 zł/15 podobne ilosci, może ze 100 workow mniej.

#574 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 18:59

Ceny ziemniaków 2013 U mnie coraz większy ruch każdy chce kupować. Może to przejściowy wzrost ale puki co obroty 100% wzrostu. Odrzucam wszystkie oferty po 8 zł. Dogadałem się ze znajomym handlarzem, który zaproponował mi 10zł. Puki co to najlepsza cena jaką mi proponowano za moją nadwyżkę towaru. Moim zdaniem może być tylko lepiej.

#575 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 22 marzec 2013 - 19:19

Ceny ziemniaków 2013 To ładna cena jak już dyszka za woreczek.... :) jak dzwoniłem jakieś trzy tyg po tych co się ogłaszaja ilości tirowe to nawet nie chcieli wogóle kupywać bo mówili ze nic nie idzie a dzisiaj jeden facet sam zadzwonił do mnie i sie pytał czy mam towar..proponował po 50gr ;) miejmy nadzieje ze cena się utrzyma jak zima puści chociaz ona działa na nasza korzyść :D

#576 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 19:39

Ceny ziemniaków 2013 makro 8zł,

trzeba sprzedawać póki pogoda powoduje ograniczoną podaż

#577 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 19:58

Ceny ziemniaków 2013 Zima odpuści kiedyś na pewno ale starego ziemniaka w tym roku musi wystarczyć jeszcze na 3 miesiące to jest pewne.

#578 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:15

Ceny ziemniaków 2013 to jak sądzicie,kiedy zima odpuści i ci co jeszcze trzymają w kopcach wyciągną towar,to spowoduje spadki cen... raczej nie są to wielcy producenci,myślę też że akurat większość tych rolników sprzedawała jesienią -aby tylko pozbyć się towaru. lecz ile takich ziemniaków jest to nikt nie wie.

#579 Share krzysztof103

krzysztof103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:21

Ceny ziemniaków 2013 Czy ktos wie jak z ceną na Rybitwach. W moich okolicach Rumun czysci resztki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:36

Ceny ziemniaków 2013 Krzysztof jakie to okolice ,można wiedzieć?