Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1593 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:17

Ceny ziemniaków 2013

Bronisze, wołają 7zł za 15kg, zejście 6zł, łapa 5,5-5zł, popyt słaby.

Dokładnie , po co jadą na tą giełde? Tylko wstyd przynoszą porządnym rolnikom. To nie rolnicy tylko robole którzy nie mają na olej napędowy żeby w pole wjechać. Nie rozumiem ludzi którzy sadzą ziemniaka ile wlezie nie wiedząc czy i gdzie go sprzedadzą. Żenada. Żle im nie życze, ale są skazani na bankructwo, dyskopatie kręgosłupa i wyśmiewanie przez handlarzy.

U mnie bez zmian 8 z domu po kilka set worków/tyg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj, 01:37
  •  

#542 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:17

Ceny ziemniaków 2013 bo zorganizować się nie umieją tylko proszą handlarzy żeby od nich kupili i cene przez to zaniżają

#543 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:31

Ceny ziemniaków 2013 u mnie zima na całego rano było -8 ,cały dzień temperatura na minusie w tej chwili nawet "zadymka śnieżna" ciekawe jak tam ziemniak wsadzony na wczesnego?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:09

Ceny ziemniaków 2013 ciekawe ciekawe...coraz czesciej w moich stronach słychac ze w okolicach Warty obrywaja kiełki z tego co bylo kiełkowane bo przerosły
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#545 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:20

Ceny ziemniaków 2013 bzdura z tymi kiełkami jak mogą przerosnąć

#546 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:30

Ceny ziemniaków 2013 http://i685.photobuc...6/potscraps.jpg

#547 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:47

Ceny ziemniaków 2013 i co to zdjęcie ma wnieśc

#548 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:56

Ceny ziemniaków 2013 oczywiście ze mogą przerosnąć,każdy je hamuje ,ale jak długo można?

#549 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:59

Ceny ziemniaków 2013 Tak wygląda kiełek przerośnięty.

#550 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:14

Ceny ziemniaków 2013 to ten kto dopuszcza do takich kiełków to zabardzo nie ma pojęcia o kiełkowanu i wplywaniu na jego wielkość to raz a 2 nie takie kiełki widziałem u innych a 3 razy takiej długości i sadzili i o dziwo mieli ziemniaki. choć ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich kiełków

Edytowany przez magnum123, 18 marzec 2013 - 22:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:29

Ceny ziemniaków 2013 Wystarczy zahartować krótkie kiełki a następnie wystawić je na światło i nie będzie żadnego przerastania, ale jak ktoś kiełkuje w ciemnościach to potem takie efekty. Proponuję poczytać holenderską książeczkę.

#552 Share stojanow

stojanow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:54

Ceny ziemniaków 2013 tylko jak jest ciemno to nic nie zrobisz rosna jak oszalale u mnie narazie kielki ladne

#553 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:54

Ceny ziemniaków 2013 Moje mają od 1-2cm i całe są zielone a na końcach są listki tak że spoko. Do kwietnia dadzą radę. Nie wiem, co wy sądzicie. Kiedy będą nasze pierwsze młode?

#554 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 23:04

Ceny ziemniaków 2013

bzdura z tymi kiełkami jak mogą przerosnąć

a no moga jak ktos za wczesnie zaczał kielkowac w ciemnosci a poza tym sadzac ziemniaki ktorych kielki przechodza ze skrzynki do skrzynki nie bedziesz miec rownego i wczesnego plonu

moje mają ok 2 cm ale od ok10dni temp. utrzymuje na poziomie 2-4stopnie

Ciężko powiedziec kiedy beda młode bo jeszcze zima na polu(w moich stronach) ale mysle że za 2,5miesiaca będą juz z tuneli...swoją drogą jeden kwietniowy przymrozek moze wszystko zmienic
Najgorsze jest to ze wczesny bedzie późno co poskutkuje szybkim spadkiem cen

Edytowany przez przemol87, 18 marzec 2013 - 23:29.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#555 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 23:24

Ceny ziemniaków 2013 Ziemniak z pod osłon będzie z tydzień wcześniej jak kiełkowany, wiec przykrywac dużo nie ma sensu. To raczej nie będzie rok na wczesnego.

#556 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 19 marzec 2013 - 19:25

Ceny ziemniaków 2013 dzis rybitwy 8zł 7,5 zł 7zł a nawet 6zł za 15kg dzis były po rosniete zejascie nawet nawet 2 tiry sie dzis ładowały rumunów dosc sporo

#557 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 marzec 2013 - 19:35

Ceny ziemniaków 2013

Ziemniak z pod osłon będzie z tydzień wcześniej jak kiełkowany, wiec przykrywac dużo nie ma sensu. To raczej nie będzie rok na wczesnego.

Poczekaj jeszcze z tymi osądami bo jeszcze nawet nie posadzone, ze swojego doświadczenia wiem, że co się słabo zanosi nieżle się kończy i na odwrót. Wg mnie to nawet dobrze że to wszystko się przedłuża stary ziemniak zejdzie i nie będzie psuł ceny młodemu. A jeszcze nie wiadomo czy jakiś przymrozek majowy nie wyskoczy i te z gruntu wykasuje... a może susza przyjdzie i te nie nawadniane padną...Scenariuszy możliwych jest tyle że nie ma co wyrokować...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#558 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 19 marzec 2013 - 20:23

Ceny ziemniaków 2013 Nieraz się coś źle zrobi a dobrze wyjdzie. Co do kiełków to kolega kiedyś sadził ,że niektóre za sadzarką już rosły i pyrki kopał w terminie . Przyroda może wszystko naprawić , ale trzeci rok ziemniaki już nie powinny tak wypalić jak w ówczesnych latach , liczę na to .

#559 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 19 marzec 2013 - 20:38

Ceny ziemniaków 2013 Tyle powinno urosnąć co posadzone to nauczyli by sie cwaniacy płacic bo na samej kilówce maja 100% bez zadnego nakładu
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:39

Ceny ziemniaków 2013

Ja osobiście uważam że stary ziemniak będzie miał i zejście i cenę a to dlaczego?. Dlatego że młodego nie będzie tak szybko. Ci co posadzili to nie wiem czy zarobią na tej decyzji kokosy, ten ziemniak leży w ziemi i się kisi i nie ma żadnej pewności czy nie zaboleje, zmarznie lub zgnije. Co że przykryty jak temperatura na minusie i nie ma słońca, parę dni inocy na minusie i ziemię przeciągnie. Nawet jeśli im się uda to i tak jest duże prawdopodobieństwo że po wschodach ziemniaki te będą narażone na kwietniowe i majowe przymrozki. kolejnym argumentem jest to że niewiadomo kiedy teraz będzie możliwośc wejścia w pole i sadzenia wczesnego ziemniaka, wątpię że za 10- 14 dni coś z tego będzie bo pomimo że miną mrozy to ziemia będzie mokra a do tego zapowiadają deszcz, potem święta i różnie to może być. Sadzenie kiełkowanego może nawet wypaśc po świętach co bardzo odwlecze zbiór wczesnego ziemniaka i popyt będzie skierowany na ziemniaka starego. Nie biorę tu pod uwagę ziemniaka młodego z importu bo kupuje go niewielki moim zdaniem odsetek konsumentów a jeśli już to tylko z czystej ciekawości jak smakuje. Sa tez i minusy takiego przebiegu wydarzeń a mianowicie póżniejszy lecz obfity wysyp ziemniaka młodego z pod okrywy i sadzonego bez osłon w niedługim odstępie czasowym pewnie przełoży się na bratobójcze obniżki ceny. To z kolei dobrze nie wróży ceną ziemniaka w całym nowym sezonie i grozi powtórką z lat poprzednich. Cenę łatwo się obniża ale podnieść to już nie jest takie proste. Obecnie sprzedaję taki mały hurt po 10 a klien indywidualny 12 za 15.

czy nie miałem trochę racji