Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1593 odpowiedzi na ten temat

#501 Share komputer

komputer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:27

Ceny ziemniaków 2013 koledzy czemu nic nie piszecie czemu tutaj taki zastój jak tam idzie handelek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj, 14:55
  •  

#502 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:44

Ceny ziemniaków 2013 idzie dobrze, coraz więcej ludzi pyta i zamawia po 100-200kg cena 60gr,w hurcie nie sprzedaje czekam do początku kwietnia.

#503 Share tafit

tafit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:uprawa ziemniaków, technika rolnicza

Napisany 11 marzec 2013 - 15:26

Ceny ziemniaków 2013 ja u siebie sypie 1t polifoski 6 do tego azot 140kg N/ha, zaprawianie, opryski na chwasty, odżywki, jakieś 6-9 oprysków na zarazę drogimi środkami, sadzeniaka kupuję co roku na 1/3 areału, do tego koszty uprawy i zbioru. nakłady wyliczy sobie z tego każdy. i w tym roku, który był bardzo dobry na wczesnym wychodziło koło 30 ton plonu ogólnego (średnia z kopania od 15 czerwca do końca lipca) a na późnym około 40t plonu ogólnego. a ziemię ma klasy 3b do 4b z przewagą 4a. i gdzie tu ta opłacalność po te 30 gr jak jeszcze trzeba dołożyć koszty przechowywania, pakowania no i rzecz jasna odjąc ubytki ubytki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 16:46

Ceny ziemniaków 2013 1t polifoski? 6-9 oprysków? Chyba przez 5 lat....

#505 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 11 marzec 2013 - 17:21

Ceny ziemniaków 2013 1 tona polifoski to normalka :) 6-9 opryskow tez normalka :) i wydajnosc jak wszystko ok to nawet pow 50 ton :)

#506 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:47

Ceny ziemniaków 2013

1t polifoski? 6-9 oprysków? Chyba przez 5 lat....

i na 5ha :)

#507 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:47

Ceny ziemniaków 2013 Ja rozumiem że to za ciężkie do ogarnięcia przez niektórych ale to całkiem normalna dawka na ha a ilość oprysków też w normie.
Jak będę miał chwilę to wrzucę seryjkę holenderskich mini przewodników z uprawy ziemniaka do poczytania.

#508 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:52

Ceny ziemniaków 2013 Ja osobiście uważam że stary ziemniak będzie miał i zejście i cenę a to dlaczego?. Dlatego że młodego nie będzie tak szybko. Ci co posadzili to nie wiem czy zarobią na tej decyzji kokosy, ten ziemniak leży w ziemi i się kisi i nie ma żadnej pewności czy nie zaboleje, zmarznie lub zgnije. Co że przykryty jak temperatura na minusie i nie ma słońca, parę dni inocy na minusie i ziemię przeciągnie. Nawet jeśli im się uda to i tak jest duże prawdopodobieństwo że po wschodach ziemniaki te będą narażone na kwietniowe i majowe przymrozki. kolejnym argumentem jest to że niewiadomo kiedy teraz będzie możliwośc wejścia w pole i sadzenia wczesnego ziemniaka, wątpię że za 10- 14 dni coś z tego będzie bo pomimo że miną mrozy to ziemia będzie mokra a do tego zapowiadają deszcz, potem święta i różnie to może być. Sadzenie kiełkowanego może nawet wypaśc po świętach co bardzo odwlecze zbiór wczesnego ziemniaka i popyt będzie skierowany na ziemniaka starego. Nie biorę tu pod uwagę ziemniaka młodego z importu bo kupuje go niewielki moim zdaniem odsetek konsumentów a jeśli już to tylko z czystej ciekawości jak smakuje. Sa tez i minusy takiego przebiegu wydarzeń a mianowicie póżniejszy lecz obfity wysyp ziemniaka młodego z pod okrywy i sadzonego bez osłon w niedługim odstępie czasowym pewnie przełoży się na bratobójcze obniżki ceny. To z kolei dobrze nie wróży ceną ziemniaka w całym nowym sezonie i grozi powtórką z lat poprzednich. Cenę łatwo się obniża ale podnieść to już nie jest takie proste. Obecnie sprzedaję taki mały hurt po 10 a klien indywidualny 12 za 15.

#509 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 19:05

Ceny ziemniaków 2013 @mikad @tafit którą polifoske macie na myśli

Edytowany przez przemol87, 11 marzec 2013 - 19:18.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#510 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 19:37

Ceny ziemniaków 2013 6-20-30

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 21:22

Ceny ziemniaków 2013 Jak was stać, to sobie sypcie 1 t NPK na hektar... Tylko po co?

No ale jak się nie robi analiz....

#512 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 22:11

Ceny ziemniaków 2013 Dyskusja została przeniesiona do działu o ziemniakach tam możesz przeczytać po co.

#513 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 12 marzec 2013 - 16:37

Ceny ziemniaków 2013 rybitwy 8 wołaja sprzedaja 7-7,5 zł za 15kg duzo towaru... zejscie takie sobie jak łądny towar to wiadomo a jak drobny to nie ma za bardzo kupca...

#514 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:15

Ceny ziemniaków 2013 Witam Panowie.Cene musimy trzymać 7-8 zl to minimum. Jeśli zaczniemy zchodzić w dół to więcej i tak nie pójdzie. U mnie sprzedaż się zwiększyła co najmniej juz od 2-3 tyg. Na pewno nie starczy mi ziemniaka do młodych. Co rzadko mi się zdarza, zawsze handlowałem starym ziemniakiem do ok.10 czerwca. Cena 8 zł /15 ilości od 20-300 worków, 10 zł po kilka worków. Ale ruch zrobił się dość znaczny, myślę że będzie lepiej.

Cena 8 zł to wszystko odbiór z gospodarstwa.

#515 Share tafit

tafit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:53

Ceny ziemniaków 2013

Jak was stać, to sobie sypcie 1 t NPK na hektar... Tylko po co?

No ale jak się nie robi analiz....

Z analiz tyle wychodzi kolego, dodam że nie wspomniałem o wapnowaniau, ktrórego na samo utrzymanie ph trzeba dać około 300 kg CaO.
I tu widać jak niektórzy mają pojęcie o nawożeniu. zaznaczę jeszcze, że nie daje żadnego obornika bo nie mam tylko międzyplony sieje (gorzczyca lub owies).i u mnie nie ma czegos takiego że po oskrobaniu i ugotowaniu boba wychodzą z garnka, odbiorcy bardzo chwalą sobie towar.

Edytowany przez tafit, 12 marzec 2013 - 19:58.

#516 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:24

Ceny ziemniaków 2013

Witam Panowie.Cene musimy trzymać 7-8 zl to minimum. Jeśli zaczniemy zchodzić w dół to więcej i tak nie pójdzie.

U mnie w okolicy (Sieradz oczywiście), to się chyba licytują kto sprzeda za mniej, chociaż cena 7-7,5 zł jest realna, bo sam za tyle wypchnąłem w poniedziałek 24 t. A słyszałem, że po 5,5 zł sprzedają.
Także można sobie pomarzyć o solidarnym trzymaniu ceny.

#517 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:28

Ceny ziemniaków 2013 Na rynkach też zjechali z ceny, były po 14 zł a są po 12. W Kauflandzie w Siedlcach widziałem młodego ziemniaka, co ciekawe kaliber do 4cm a w nie wmieszane kaliber 6+ jakby innej odmiany i szczotkowane - ewidentnie stary ziemniak. Ktoś niezłe przekręty robi.

#518 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:33

Ceny ziemniaków 2013 no niestety brak ogranizacji i cena leci w dół
ja tira po 0.50gr załadowałem i nie zamierzam taniej sprzedawać :)

#519 Share tafit

tafit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 20:38

Ceny ziemniaków 2013 u mnie też zastój i co slyszę duże obniżki ceny. jak klasyk mawiał tak pięknie żarło i zdechło. ja licze na poprawe jak sie zaczna sadzenia i ludzie nie będą mieli czasu po targach jeżdzić z tym szajsem co cenę zbija.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:10

Ceny ziemniaków 2013 sorry bracia rolnicy-kto sprzedaje poniżej 50 gr teraz a na jesieni poniżej 40 gr jest idiotą .Niech lepiej leży d*pą do góry cały rok to mniej straci-i innym nie będzie psuć rynku.I niech nie beczy ,że musi sprzedawać bo nawóz musi kupić.Ja na jesien praktycznie nic nie sprzedałem-straciłem stałych odbiorców wieloletnich bo kupowali od kretynów za 2,5 zł. Teraz wrócili z podkulonym ogonem i płacą po 8. Ludzie jak sami się nie bedziecie szanować to nikt was nie uszanuje.Ktoś wyliczał ceny produkcji ziemniaka-ale zapomniał o najważniejszym,poharatanym kręgosłupie i zniszczonym zdrowiu ,którego wam nikt nie wróci.Nie wiem czy pózniej na starość Wam starczy połowa emerytury krusowsiej na leki.Na ziemniakach albo się dobrze zarabia albo się w to nie pcha.Powiedzcie mi tylko ci którzy tak tu wyliczali jakie to mają plony i dochody przy takiej niskiej cenie-ile macie lat.Policzyliscie ze ciagniki,budynki,maszyny nie są wieczne i kiedyś będzie je trzeba uzupełnić?