Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Marcin133    944

Dokładnie mirro...u mnie w okolicy jakiś frajer ogłasza sie po 5zł/15kg...widziałem ludzie na zjazdowej cenia 7 a po 6zł puszczaja ale towar groch z kapusta.ale gościu mówi jak nie ma komu dać te drobne to woli taniej a wszystko obchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

To wystaw sobie stolnicę przed chałupę i sprzedawaj to wtedy nie będziesz miał kosztów.

Ja jeżdżę na rynek i sprzedaję . Koszty to 50 zł paliwo i 40 zł placowe. Ziemniaki sprzedaje od 10 do 12 zł za worek. Nieraz tak jest ,że tylko na opłaty się zarobi dobrze ,że mam własnego.

Druga sprawa to jak na hurcie nie ma towaru to chłop nie wie ile powiedzieć a jak jest za dużo to za pół darmo oddaje.

Także to nie jest wina handlarza tylko tego co sprzedaje.

 

Dobra dobra takie kity to se możesz ,byle jaki handel jest lepszy niz dobra gospodarka ,znane od wielu lat i widze jak hadlarzyki na czymkolwiek sie podorabiali , a co rolnik paliwa nie zużywa?? nawóz,oprysk,kilkukrotne przerzucenie zanim do worka,jak nie masz zielonego pojecia to sie nie wypowiadaj , rolnik zarobi 10gr a Ty 30-40 bez żadnego nakładu

 

@saszeta

Mam okazję kupić z jednego miejsca 2 sadzarki s211/1 czterorzędowe. Jedna na talerzach a druga na zwykłych obsypnikach. Ponieważ dwie mi niepotrzebne jedną bym sprzedał. Chodliwe one są? Za 1,5-2 tyś sprzedałby? Jedna stan bdb, druga taśmy do wymiany i pomalować ale ta ma talerze

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ja mam taką super maszynki ,,jedne z lepszych w polsce z człuchowa

Edytowano przez Binladen

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Binladen - handlarz taki bazarowy sprzeda kilkadziesiąt kg dziennie więc się nie dziw że trzyma cenę. Znajomy trudni się tym na większą skalę to zostało mu 50t na paletach i ma problem bo dołoży do interesu jeśli ceny nie wzrosną. Kolejna sprawa: KTO CI BRONI HANDLOWAĆ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dobra dobra takie kity to se możesz ,byle jaki handel jest lepszy niz dobra gospodarka ,znane od wielu lat i widze jak hadlarzyki na czymkolwiek sie podorabiali , a co rolnik paliwa nie zużywa?? nawóz,oprysk,kilkukrotne przerzucenie zanim do worka,jak nie masz zielonego pojecia to sie nie wypowiadaj , rolnik zarobi 10gr a Ty 30-40 bez żadnego nakładu

 

@saszeta

Mam okazję kupić z jednego miejsca 2 sadzarki s211/1 czterorzędowe. Jedna na talerzach a druga na zwykłych obsypnikach. Ponieważ dwie mi niepotrzebne jedną bym sprzedał. Chodliwe one są? Za 1,5-2 tyś sprzedałby? Jedna stan bdb, druga taśmy do wymiany i pomalować ale ta ma talerze

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ja mam taką super maszynki ,,jedne z lepszych w polsce z człuchowa

 

Binladen to ja już cię nie rozumiem . Zainteresowania masz "Mało robić dużo kasy mieć" Musisz schedę sprzedać i brać się za handel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

450 za Irge z domu to też bym pogonił,puki jest popyt, czekać też nie ma za czym. Ja sprzedaje żółtego z domu po 8 czyli ok.530 zł/tona ale dla stałego klienta. Hurtownicy by kupili ale oferują po 400 zł/t.Więcej żaden nie da na dzień dzisiejszy. Nie skorzystałem bo mam ledwo dla swoich do czerwca.

Edytowano przez Max83Max83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Panowie bez paniki wszystko w tym roku pójdzie. Jeszcze 3mies. handlu. U mnie w okolicy zaczyna brakowac ziemniaka. Handlarze zaczynają podkupywać dostawców. Moim zdaniem w maju będzie już ciekawie. Prognozy pogody nie napawają optymizmem. Puki co Legnica hurt wszyscy zaczynają wołac 12zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

u mnie sami juz 50gr dają ale nie sprzedaje, czekam

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

znowu coś zaczyna się ruszać rozumiem? Ale jak długo? I kto wie ile jest ziemniaka jeszcze w naszym kraju? U nas sporo kopców ,ale to u takich co nie mają stałego klienta, wypychają jesienią, reszte kopcują i wiosną liczą na zysk. Oby tylko lepiej było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Dziś w ramach próby przepuściłem przez linię średniego tajfuna. Szczotki +płuczka i wychodzi "egipski mlody" z Lidla jak złoto, Ciekawe kto tu kogo rżnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Wyjdzie słońce, wyjdą Ci z kopców, handlarz rzuci na wsi hasłem, że pyrki tanieją, bo w kopcach pełno, jeden drugiemu powtórzy i znowu przez 2 tygodnie będzie nędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

obstawiam 1zł/ kg w czerwcu za starego. Czerwiec to najlepszy miesiąc na handel starym ziemniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

Z ostatniej chwili!! Dziś widziałem ogłoszenia "Zakupię ziemniaki" rozwieszone na tablicach w mojej gminie.Może to i żadna rewelacja,ale ostatni raz takie ogłoszenia były widziane (na słupach i tablicach)wtedy gdy cena ziemniaków oscylowała w granicach złotówki,a tak to tylkood czasu do czasu ktoś się ogłaszał w lokalnej prasie i to za śmieszną cenę...Z tego wniosek,że handlarze zaczynają wychodzić z kryjówek i trzęsawisk :P Jak się zorientuję w cenie to dam cynk.Region Tomaszów Lubelski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

co do tych rolników co trzymają w kopcach,to w poprzednim sezonie trzymali do wiosny,w tym sezonie posadzili ponownie,lecz na jesieni [pękli] i sprzedawali za ile się dało , sporo poszło na paszę dla bydła. u mnie sporadycznie widać gdzieś kopce a raczej kopczyki z ziemniakiem. wiadomo że ci co sadzą od lat to mają trochę towaru,lecz ci co żucili się na tą uprawę to wymiękli. to obraz z moich okolic. na obecną chwilę handlarze dają 7zł za 15kę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Miałem sprzedawać Irgę po 450zł za tonę ale dziś rano zadzwoniłem do gościa który miał to odebrać (kolega) i mówi że na giełdzie (chyba Bronisze) drożeją więc lepiej żebym się wstrzymał. Po świętach sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

A może wiecie jak płaci zjazdowa . Ile sprzedają na hali a za ile można sprzedać z na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Na placu 8zl na wyjściu, na gielde przyjezdzaja od Rawy i dlatego takie cyrki bo u nich nie ma eksportu.

 

Praktycznie sieradzkiej pyrki nie ma rynku.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

No to koledzy pocieszacie mnie. Ja liczyłem na stały poziom ok. 8 zł/15 do końca sezonu co i tak cieszy. a tu jeszcze większym optymizmem powiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

Tyrknąłem do tego gościa z ogłoszenia...spodziewałem sie,ze nie da ceny bardzo wygórowanej,ale to co usłyszałem spowodowało,że nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać...30gr/kg... :wacko: Niech sam sobie sadzi za 30gr..odemnie nie weźmie nawet kilograma.Rozumiem,że musi coś zarobic,ale i ja muszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

skoro dopiero co ukazały się jego ogłoszenia o kupnie,to byłeś jednym z pierwszych dzwoniących . zadzwoń po świętach z ciekawości ile zaśpiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@Didi mi jeszcze do końca nie rozłożyły się zeszłoroczne co rozciągałem kopce kultywatorem. Te owszem, mogę mu pchnąć za 30gr :D

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

obstawiam 1zł/ kg w czerwcu za starego. Czerwiec to najlepszy miesiąc na handel starym ziemniakiem

i 1zł za 15kg młodego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj