Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1593 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:50

Ceny ziemniaków 2013 Ile panowie jeszcze macie ziemniaka i na ile wam starczy,(kto ma stałych odbiorców oczywiście). Piszcie wszyscy, będziemy mieli trochę orientacji. Ja mam jeszcze ok. 60 t. jadalnego. Wystarczy do około 20-30 maja przy aktualnym popycie.

Ja osobiście nie czekam na lepszą cene, mam stałych odbiorców i cały rok handluje ,średnio 4-5 ton/tydzień.

cena cały czas 8 z domu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj, 01:45
  •  

#402 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:46

Ceny ziemniaków 2013 Mi zostało jeszcze ok 70-80t. Zainteresowanie średnie. Przy obecnym zejściu dla stałych klientów pozostaje ok 30t do zagospodarowania. Ziemniak vineta bardzo gruba kształtna i czysta. Bardzo ładnie się przechowuje więc na razie nie panikuję. W kwietniu zacznę myśleć o sprzedaży, może do tego czasu się trochę przetrze? Miejmy nadzieję.

#403 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 27 luty 2013 - 22:14

Ceny ziemniaków 2013

białoruś i ukraina to prawie ciągle Rosja a jakoś z gazem nie najtańszym i wymianą handlową ciągłe problemy mają. Embargo jest na unię a nie Polskę

Białoruś ma najtańszy gaz w Europie. Polska w UE więc i embargo odczuje. Jak był cyrk z warzywami w 2011 (wtedy gdy znaleziono jakieś bakterie w kiełkach pszenicy) to Rosja nie nałożyła embarga na całą UE a na konkretne kraje. Dogadać się można.

12 ton Irgi zostało i 5 sadzeniaka. Zainteresowanie zerowe.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 luty 2013 - 18:30

Ceny ziemniaków 2013 Widzę że co niektórzy rolnicy ciśnienia nie trzymają. Ogłaszają 6zł/15 a potem płaczą że wszystko przez import i państwo powinno im pomóc. Jak w lecie ludzie pisali na igrit aby się opamietac i ograniczyc sprzedaż. Nikt nie słuchał kopali na potęgę i oddawali za darmo. Jak muwili żeby nie sadzic tyle pekina też nikt nie słuchał i też oddają za darmo a resztę wywiozą na pole. Coś czuję że pod koniec tego roku będzie dużo bankrutów w branży warzywnej.

#405 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 28 luty 2013 - 18:50

Ceny ziemniaków 2013 Zobaczysz znowu nasadzą i będa po 15- 20 groszy w czerwcu sprzedawać a jacy zadowoleni będą. Takim nie przetłumaczysz oni mają swój świat, ja ich już nie załuję, jak wjeżdzałem na targ piast to w alejce z ziemniakami przejechać nie dali, przez okno mało nie powchodzili żeby kupić a mam swoje przecież. Jak się żalili że cena niska to mówiłem im prosto w twarz to posadżcie jeszcze więcej to cena będzie wyższa, ale co tam można sobie pogadać. Jak to mówił Stanisław Anioł "Mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało". Taka prawda.

#406 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:17

Ceny ziemniaków 2013 O ile nie przyjdzie jakaś susza czy inny kataklizm to z pewnością tak będzie. Ja we wrześniu zaszłego roku na targpiasta jeżdziłem zamiast z ziemniakiem to z orzechem Jackiem. Pakowałem do bagażnika 200-250kg cena 18zł/kg i 4-6godzin i po handlu. 4tysie w kieszeni i do domu ziemniaka wołali 5zł a zjazd 4zł. Jak stanąłem koło ziemniaka to biegli do szyby każdy jeden. Jak powiedziałem że nie potrzebuję bo mam swojego 200t to każdemu mina rzedła. Pytałem czy im się to opłaca przecież ziemniak zaczyna iśc do góry to nie wiedzieli co odpowiedzieć. Nie mówiąc już o tym, że za moje 250kg orzecha mogłem kupic 15 ton ziemniaka. Masakra.

#407 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:21

Ceny ziemniaków 2013 "I w pi..zdu wylądował". To my tu z Pawelcem wyciągamy ceny na giełdzie i marketach jak można a tam na zachodzie element wywrotowy oddaje się jak może?
W ramach zemsty przywrócimy Placowi Grunwaldzkiemu we Wroclawiu wygląd z 1945.
Pozdrowienia dla całego pięknego Dolnego Śląska.

#408 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:30

Ceny ziemniaków 2013 Czytaj uważnie pisałem o cenach z września 2012r. Obecnie nie sprzedałem ani worka po niżej 9 zł większośc 11zł.

Najbardziej z ceny schodzi centrum Polski.

#409 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:44

Ceny ziemniaków 2013 To mi ulżyło. Panowie odwołuję bombardowanie Grunwaldzkiego.

#410 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:05

Ceny ziemniaków 2013 I tak byś nie miał szans Wrocław jak zawsze przecież poddaje się ostatni. :D :D :D :D :D :D

Edytowany przez magnum123, 28 luty 2013 - 20:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 28 luty 2013 - 20:16

Ceny ziemniaków 2013 Niema co panikować bo to najgorszy doradca . Jak tanieje towar nie wypychać bo będzie jeszcze taniej . Sprzedawać systematycznie i nie słuchać handlarzy bo oni to wykorzystują aby niżej kupić . Bardzo dużo wyjechało . Mój znajomy pcha 17 tirów tygodniowo .Ziemniak płaci 7,2 a nawet ma mi dać 7.5 . Zobaczcie ile jest ogłoszeń ,że kupię ziemniaki oferują od 6 do 7 bo wykorzystują waszą panikę . Rynek detaliczny nie staniał i już nie stanieje .Jeszcze jest trzy miesiące sprzedaży i kto wytrzyma do maja może sprzedać ziemniaki 100% drożej . Propozycję mam taką aby każdy wypchnął nadwyżkę jak jest płochy a resztę towaru sprzedawać systematycznie.

#412 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:31

Ceny ziemniaków 2013 Zbyszko ja sprzedaję na targu wdetalu i uwierz mi że głupich nie brakuje jak ja chodzę do nich żeby podnieśli cenę na złotówkę bo mieszczuch i tak musi kupić(obecnie w marketach najtaniej to 1zł a wiadomo jak ten ziemniak wygląda) to oni że nie że im 80gr wystarczy a 15 tkę sprzedają po 10- 9 zł ale nie przetłumaczysz takim tę....m. To już chyba jakś epidemia głupoty opanowała chłopów bo jak to inaczej określić. A nie mogę tego słuchać jak im cięzko i że nie mają pieniędzy. A mają to na własne życenie.

#413 Share Zgredek73

Zgredek73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:00

Ceny ziemniaków 2013 Mi jak już pisałem wcześniej zostało jakieś 80 ton i tak się zastanawiam czy pchać po 7zł czy jeszcze czekać na ożywienie handlu bo się zaczyna robić ciśnienie.Mam bardzo ładną Agatę ale na razie wypycham fresko.Na razie trzymam nerwy na wodzy :)

#414 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:17

Ceny ziemniaków 2013 tego ze ktos ceni 6 to nie bierz pod uwage bo co to jest za towar, w tym tygodniu mialem klienta ktory ogladal taki tani towar i powiedzial krotko: Szkoda sobie ch*ja zawracac bo ziemniak ladny 50+ ale do60
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#415 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:25

Ceny ziemniaków 2013 widziałem ostatnio bydgoskiego ziemniaka po 8zł, taki "niesort" też mogę po 8zł sprzedawać, chociaż na rynku taki ziemniak wygląda bardziej naturalnie, więc są i pasjonaci

#416 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 01 marzec 2013 - 09:10

Ceny ziemniaków 2013

Zbyszko ja sprzedaję na targu wdetalu i uwierz mi że głupich nie brakuje jak ja chodzę do nich żeby podnieśli cenę na złotówkę bo mieszczuch i tak musi kupić(obecnie w marketach najtaniej to 1zł a wiadomo jak ten ziemniak wygląda) to oni że nie że im 80gr wystarczy a 15 tkę sprzedają po 10- 9 zł ale nie przetłumaczysz takim tę....m. To już chyba jakś epidemia głupoty opanowała chłopów bo jak to inaczej określić. A nie mogę tego słuchać jak im cięzko i że nie mają pieniędzy. A mają to na własne życenie.

A powiedz mi ile tam na rynku jest rolników . Ja dużo też sprzedaje na rynku ponieważ gdybym sprzedawał w hurcie to bym nic nie miał no chyba gdy jest drogi rok na ten towar , ale przy takiej technice niema co się spodziewać lepszych cen i przy takich wydajnościach . Jeszcze trochę jak ludzie będą kupować ziemniaki tak zwane pędzone ( poplon ,nawóz woda ) to przestaną je kupować . Moim zdaniem ceny zbijają handlarze na rynku ale muszą od kogoś kupić. My rolnicy jesteśmy nie zjednoczeni jak ja pojadę do producenta np; nawozów to mi sprzeda jeszcze drożej jak na składzie a rolnik w domu sprzedaje na woreczki ziemniaki w cenie hurtu .
Jednego roku byłem na Zjazdowej i ziemniak drogi skoczył z 0,8 na 2zł bo dwa dni padało. Handlarz przechodzący powiedział do mnie poczekam jeszcze parę godzin bo chłopy na dwa ciągniki nakopią i kupi po 50 gr i o dziwo miał racje . Każdy nakopał dwa razy tyle ,żeby nabrać pieniędzy a tu kicha.

#417 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 10:28

Ceny ziemniaków 2013 rolnik cały czas nie uwzględnia kosztu swojej pracy (jeśli by go uwzględnił zmieniłby branżę;] w wyniku czego nastąpiłaby komasacja gruntów i spadek cen żywności oraz jeszcze niższa rentowność rolnictwa, jak w USA), ale w ziemniaku najbardziej zaskakująca jest homogeniczność cen, wahają się one w niewielkim przedziale, ale o wyższości ceny decyduje w 100% wygląd, nie ma znaczenie charakter produkcji i smak (mówię o ziemniakach jadalnych) jeśli coś jest brzydkie jak trufle (mimo niepowtarzalnego smaku) nie sposób tego spieniężyć za godziwą cenę, a jeśli coś się świeci, ma kładką skórkę i można to jeszcze umyć to często kosztuje 50% więcej

#418 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 01 marzec 2013 - 11:07

Ceny ziemniaków 2013 Wg mnie przyczyny spadku cen są dwie 1) Robi się powoli ciepło a co za tym idzie, ludzie powoli zaczynają potrzebować $$ na ruszenie w pole więc pootwierały się przechowalnie piwnice kopce i mamy zwyżkę podaży. 2) Podobno u rumunków trochę się przytkało i próbują to przytkanie wykorzystać do zbicia ceny w dół, pewnie chcą zmagazynować towar przez jakiś miesiąc żeby potem na nim więcej zarobić..

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#419 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:59

Ceny ziemniaków 2013 u nas warzywko nie ma zejścia totalna klapa, marchew czy pietruszka szkoda z tym wyjeżdżać więc ludzie ładują ziemniaka i na giełdę ,jedno bardzo boli ,ze nie szanują swojej pracy, jeden przed drugim cenę obniża aby tylko zepchnąć i jeszcze twierdzi że trzeba się spieszyć bo cena dojdzie do 1,5 zł za worek,liczę ,że w końcu się wysprzedają z tych ziemniaków daję im jeszcze miesiąc może półtora i cena znów skoczy w górę,jakby nie było to wyjechały w końcu duże ilości tego ziemniaka

Edytowany przez Camry, 01 marzec 2013 - 21:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share mentol54

mentol54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 22:45

Ceny ziemniaków 2013 panowie a wiecie może czy gdzieś na dolnym ślasku jest możliwość sprzedania wiekszej ilości ziemniaków bo zastanawiam sie czy nie posadzić 10ha ziemniaka??