Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1593 odpowiedzi na ten temat

#281 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:13

Ceny ziemniaków 2013 "U nas ludzie też jedzą ale biorąć pod uwagę areał ziemniaka w stosunku do konsumpcji to mamy jak mamy." Dokladnie to mam na myśli i w iluś już postach napisałem żeby rozsądnie podejść do areału ziemniaka w bieżącym sezonie, co osobiście czynię od 2 lat, rozwazając jednocześnie całkowitą rezygnację z ziemniaka .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj, 20:00
  •  

#282 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:41

Ceny ziemniaków 2013

w centralnej części Polski nie ma takich cen o jakich tu się pisze, na broniszach cena ziemniaka wręcz spada 7zł/15 wyjściowa a do hurtu to 6zł i bardzo ciężko sprzedać

A kolega wolfrek, zalogował się niedawno i napisał 3 posty, które mówią o totalnym spadku cen, chociaż nikt nie potwierdził jego informacji.
Z prowokacjami to wypad na IGRIT.

#283 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:22

Ceny ziemniaków 2013 Z domu ziemniaka sprzedaję po12zł 15kg na worki. Sklepy w mojej okolicy 1.2 zł/kg. Jest dużo towaru słabej jakości. Na jutro jestem umówiony z kilkoma nowymi stołówkami i restauracjami na próbną dostawę. Pod koniec tygodnia jeszcze kilka punktów. Zobaczymy jak wyjdzie. Cena na początek 60gr. i nikt nie powiedział że za drogo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:53

Ceny ziemniaków 2013

"U nas ludzie też jedzą ale biorąć pod uwagę areał ziemniaka w stosunku do konsumpcji to mamy jak mamy." Dokladnie to mam na myśli i w iluś już postach napisałem żeby rozsądnie podejść do areału ziemniaka w bieżącym sezonie, co osobiście czynię od 2 lat, rozwazając jednocześnie całkowitą rezygnację z ziemniaka .

to nie burak cukrowy czy mleko ze mozemy robic sobie limity zeby miec oplacalnosc. W prodcji ziemniaka pogoda ma za duzy wplyw na plon zeby wprowadzac jakiej regulacje a rolnicy ogranicza produkcje tylko w wyniku wieloletniego braku oplacalnosci lub jesli beda widzieli wiekszy zyska na uprawie innej rosliny. A po za tym nasz klimat oraz rodzaje gleb wpływaja na to ze sadzimy taki a nie mniejszy areal. Wiec zlotym srodkiem na poprawe sytuacji plantatorow jest osiagniecie eksportu na poziomie z przed akcesji.
Zeszły sezon byl trudny ale mimo tego areal nie zmniejszyl sie zbytnio, za dobrze pamietamy cene z 2011 roku zeby od razu zrezygnowac

Edytowany przez przemol87, 12 luty 2013 - 23:58.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#285 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 13 luty 2013 - 00:13

Ceny ziemniaków 2013 Przed akcesją też różnie było. Tak samo jeden rok wspaniale, drugi w plecy, trzeci - brali tylko na jesieni, potem cena rypła, czwarty odwrotnie niż trzeci. Limitów nie ma i nie będzie - to fakt. Taki urok tej uprawy - jeden rok ok, inny w plecy z racji ceny lub nieurodzaju. Sam rozważałem ograniczenie areału do 30% - tyle żeby w razie złej ceny skarmić bydłem. Mołdawianin z którym handlowałem powiedział tak: sadź tyle ile sadzisz, jak nie posadzisz - pewne masz że nic nie zarobisz. Taka prawda, na owsie się interesu nie zrobi.

#286 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 13 luty 2013 - 00:20

Ceny ziemniaków 2013 witam wiek ktoś może jak wygląda sytuacja na giełdach Lublin Sandomierz Rzeszów ??

#287 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 13 luty 2013 - 08:52

Ceny ziemniaków 2013 łosice po 40gr irga jakby trochę spada cena ale jakoś dużo, może to tylko spekulacje.

#288 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 13 luty 2013 - 10:30

Ceny ziemniaków 2013

witam wiek ktoś może jak wygląda sytuacja na giełdach Lublin Sandomierz Rzeszów ??

Sandomierz 10 zł za 15kg

#289 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 luty 2013 - 11:51

Ceny ziemniaków 2013

A kolega wolfrek, zalogował się niedawno i napisał 3 posty, które mówią o totalnym spadku cen, chociaż nikt nie potwierdził jego informacji.
Z prowokacjami to wypad na IGRIT.

Może nie ma drastycznych spadków ale kolego właśnie "wolfrek" ma troche racji, jest wielu rolników co sprzedaja spokojnie po 7 a w ostatnim tygodniu zeszli na 6.I to jest prawda, są producenci co maja jeszcze mase ziemniaka a nie maja zbytu,osobiście znam takich. Ja sprzedaje cały czas bo nie licze na większe ceny, ale ogólnie jest słaby popyt. Mam nadzieje że się ruszy ,byle ceny pozostały niezmienne tj. 8-9 zł mnie satysfakcjonuje.

Jestem za tym abyśmy cen nie opuszczali i sam też nie zejde z ceny , bo popytu to nie zwiększy, jedynie zmniejszy nasz dochód a kto musi to i tak kupi ziemniaka i ceny w detalu napewno nie spadną,co za tym idzie napchamy większej kabzy sklepikarzom i pośrednikom.

#290 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 13 luty 2013 - 12:45

Ceny ziemniaków 2013 U nas łódzkie, okolice Wielunia: 7-9zł/15kg w zależności od jakości towaru.
Giełda Targpiast Wrocław 8-10zł/15kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 13 luty 2013 - 14:10

Ceny ziemniaków 2013

łosice po 40gr irga jakby trochę spada cena ale jakoś dużo, może to tylko spekulacje.

Na eksport? Jaki kaliber biorą? Nie wiesz jak z sadzeniakiem?

#292 Share wolfrek

wolfrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2013 - 15:18

Ceny ziemniaków 2013 Jeśli ktoś mnie posądza o prowokacje to zapraszam z irgą na Bronisze. Nie pisze tu postów aby siać panikie chodzi mi o relne pokazanie tego co dzieje się w moim rejonie z ceną ziemniaka. Na Bronisze z ziemniakiem jeżdze sporadycznie i widze tu tendencje spadkową. W grudniu miałem klientów po 7zł mase dużo towaru wyprzedałem. Poźniej przerwałem handel licząc na lepszą cene i teraz znowu zaczynam, Jeszcze raz to napisze na Broniszach cena ziemniaka białego wynosi 6-7 zł za 15kg, 8zł to tylko łapa na woreczki sprzedaje. We wtorek to z całego placu może zeszło z 10t.

#293 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 13 luty 2013 - 17:03

Ceny ziemniaków 2013 Napewno to niewiem będę dzwonić wieczorem. Sadzeniak był ostatnio po 30gr. Ale czyżby tyle spadło?

#294 Share niedzwiedz507

niedzwiedz507

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 luty 2013 - 07:22

Ceny ziemniaków 2013 potrzebuje 6 ton ziemniaka bo mi brakuje do transportu zeby załdowac w 30 kg worki vinete

#295 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:26

Ceny ziemniaków 2013 skąd jesteś i jaka cena, po 19zł/30kg mogę doładować,

w Bydgoszczy z tego co mówią chłopaki taniej niż 9zł/15kg nic nie wyciągną (może po prostu lubią mi dużo płacić), co prawda zejście jest podłe na kieleckiej i po rynkach, ale sklepy mimo postu mają ostre ssanie

#296 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 14 luty 2013 - 12:03

Ceny ziemniaków 2013 Zjazdowa: 8-9zl
wczoraj zaladowalem z domu po 8,nastepne auto mialo byc za tydzien ale Rumun mówi stop, nie kupuje :blink:
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#297 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 14 luty 2013 - 13:13

Ceny ziemniaków 2013 A co Rumunowi? Zapasy mają czy im cena nie odpowiada?

#298 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 14 luty 2013 - 13:37

Ceny ziemniaków 2013 Rumuni załadowani na fula ziemniakami na razie stop

#299 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 14 luty 2013 - 14:00

Ceny ziemniaków 2013 tak jak mowi @damii1, i pomyslec ze trzy dni temu kazdy chcial ladowac a jak nie bylo transportu to chcieli zadatkowac zeby miec pewny towar

u znajomych od poczatku tygodnia nie poszlo zadne auto na Rumunie a rolnicy naszykowali towaru na 13 aut

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share niedzwiedz507

niedzwiedz507

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 luty 2013 - 16:56

Ceny ziemniaków 2013

skąd jesteś i jaka cena, po 19zł/30kg mogę doładować,

w Bydgoszczy z tego co mówią chłopaki taniej niż 9zł/15kg nic nie wyciągną (może po prostu lubią mi dużo płacić), co prawda zejście jest podłe na kieleckiej i po rynkach, ale sklepy mimo postu mają ostre ssanie

już znalazłem mi płaci 16zł za 30 kg nieszkam koło janikowa i idzie do rumuna tydzien temu tez załadowałem mu 22 tony po 16zł za 30 kg