Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Marcin133    944

Dzisiaj byłem w skupie...po 50gr nawet luzem kaliber 5+ każda ilość,płatność gotówka od ręki.na sklep woże po 8zł/15kg i dzwonił sklepowy że troche drogo i chyba zakończe z nim współprace bo mnie wku....najlepiej jak by mu sprzedać za 5zł to możę byłby zadowolony...mówił ze na zjazdowej chłopy po 6zł.jak kto głupi to niech wozi po takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Marcin133 to jaki ten skup? każde odmiany idą? w agrobiznesie patrzę zawsze na notowania,ziemniaki długi okres było 0.5-0.8, dziś było 0.6-0.8. Czyli min stawki wzrosły. To w sumie nic nie zmienia lecz powinno być w przyszłości drożej niż taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Był ktoś ostatnio w Bydgoszczy na hurcie? Po ile wołają na dzień dzisiejszy większe ilości? A po ile zejście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Dzisiaj byłem w skupie...po 50gr nawet luzem kaliber 5+ każda ilość,płatność gotówka od ręki.na sklep woże po 8zł/15kg i dzwonił sklepowy że troche drogo i chyba zakończe z nim współprace bo mnie wku....najlepiej jak by mu sprzedać za 5zł to możę byłby zadowolony...mówił ze na zjazdowej chłopy po 6zł.jak kto głupi to niech wozi po takiej cenie

6zl? chyba w sobote przed poludniem za kiepski towar


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

6zl? chyba w sobote przed poludniem za kiepski towar

Sklepikarze zawsze będą tak pier....ć byle wyłudzić towar za pół darmo. Z takim to tylko zerwać współprace niech jedzie kupić sobie po te 6 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djkamio27    0

Sklepikarze zawsze chcą jak najmniej zapłacić . A rolnik musi za***rdalać i nawozy i opryski i paliwo . W tym roku to ledwo ledwo ale Módlmy się żeby w tym roku Ziemniaki były w cenie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To może doprecyzujmy o co mamy się modlić: gdzieś musi wystąpić klęska nieurodzaju żeby nasz ziemniak mógł być tam sprzedany. Jak urodzi się wszędzie to na cenę nie ma co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

Witam Czy ktoś się orientuje jaka jest obecnie cena na Elizówce i jak z zejściem

dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i chciałem się zapytać jak kształtują się ceny ziemniaków w województwie łodzkim?

Szczególnie interesuje mnie po ile sprzedają na Zjazdowej.

Z góry dziękuje za odpowiedz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Jak na chwilę obecną kształtuje się cena i zbyt? Tylko piszcie sprzedawane ilości i region proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

znajomy rolnik sprzedaje po 60 groszy netto i tylko na tiry.

Ziemniak do mycia skupują po 90 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Wszyscy na siłę chcą się pozbyc ziemniaka już teraz i cena nie chce ruszyc do góry. Prawdę mówiąc to ziemniaków dobrej jakości i większych partii jest co raz mniej. Moim zdaniem kwiecień wszystko pokaże. Ziemniak będzie kosztował albo 16zł, albo 6zł w zależności czy będzie eksport czy nie. Ta gra będzie dla ludzi o najsilniejszych nerwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

no wlasnie a na dodatek okazalo sie ze jest sporo towaru(gorszej i lepszej jakosci ale jest)...u mnie bylo9zl, jest8 ale coraz mniej chetnych po tej cenie a towaru naszykowane na dwa tiry :mellow:


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Panowie co jest,niby eksport idzie a cena drga tak o 1 zł ale raczej w dół, coś mi tu nie gra,czyżby za dużo towaru.

 

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

ocieplenie, i potrzebna kasa a co za tym idzie wzrost podaży...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Mnie też się wydaje, że to chwilowe, ale ten sezon jest na tyle dziwny, że nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie za tydzień czy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Ja z nadwyżką ziemniaka będę czekał do kwietnia. Będzie tego z 30-40t. Można by było teraz zpuścic z ceny ale w tym roku to nie najlepsze rozwiązanie. Wolał bym raczej parę ton wywieśc na pole i tak na jedno wyjdzie a i ceny nie będę psuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Została osiągnięta magiczna granica 0.55 za kg na podwórku. A że otworzyly się piwniczki niektórzy nowi gracze chca zarobić na przeżucie towaru. Dlatego pojawia się towar po niższej cenie a i sprzedający odczuwają jakiś ruch. W zasadzie to coś jakby samosprawdzająca się przepowiednia. Fakt faktem że to trudny rynek i jedynym wyjściem to budowanie sobie dystrybucji, co nie jest łatwe, oraz zapewnienie towaru praktycznie na cały rok.

I jeszce jedno, pojawia sie coraz wiecej ziemniaka z etykietką "młody". Pewnie zaczną się promocje więc naród tęskni za wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Panowie a jak z fito? Lepiej płacą za ziemniaka z fito? Badania kontrolne miałem robione i wyszły ok. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem w PORIN to od zgłoszenia partii do wystawienia zaświadczenia u mnie to 3 dni i 60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Niby podobno lepiej, jakiś czas temu krążyła u nas plotka że z fito chodziły po 11,5/15 w czasie kiedy było 8 ale czy to była prawda czy wiejska legenda to ci nie powiem bo było to na zasadzie mój szwagier zna gościa który zna gościa którego stryjeczny brat po tyle sprzedawał...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

panowie to jak tam cena ziemniaków ?? po ile sprzedajecie tak w okolicach łodzi warszawy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie cisza, sprzedałem Irgi 150 worków po 8zł. O eksporcie nikt nie mówi. Znajomy twierdzi że po 15 lutym coś ruszy, Rumunów jak nie ma to nie ma a jak się zlecą to wszyscy na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolfrek    0

Na Broniszach z ziemniakiem totalne dno w czwartek towaru była cała masa (prawie dwie pełne alejki) cena do hurtu 6zł/15 na worki 7-8. Brak kupca.W okolicy warszawy ofert tirowych na białego ziemniaka bardzo mało. Znajomi producenci ziemniaka sprzedają po 7zł i narzekają że zainteresowanie maleje. O cenie 9zł w naszym rejonie nikt nawet nie marzy. Na oferte 8zł w internecie przez miesiąc zero odzewu. Magazyny u dużej części rolników w moim rejonie pełne. Nastroje nerwowe. Co bedzie dalej trzymać czy sprzedawać? Co roku wyprzedawałem ziemniaka w styczniu i lutym teraz sie zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj