Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1593 odpowiedzi na ten temat

#181 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:55

Ceny ziemniaków 2013 podobno dzisiaj w Łodzi ladnego ziemniaka mozna byko kupic po 9zl...
eksport idzie - kwestia ceny
jesli chodzi o igrit.pl to ostatnio ukazuje sie tam ponad sto ogloszen na dzien w dziale ziemniaka (typu kupie,sprzedam)..wnioski niech kazdy sam wyciagnie

Edytowany przez przemol87, 29 styczeń 2013 - 18:01.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj, 22:09
  •  

#182 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:19

Ceny ziemniaków 2013 W tym tygodniu podniosłem cenę większym odbiorcom na 11zł a na woreczki ludziom 15zł. Nikt nie narzeka ani duzi, ani mali.

#183 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:22

Ceny ziemniaków 2013 Co do Igrit.pl to jest to strona nie wiarygodna. Podzwońcie po ogłoszeniach typu KUPIĘ ziemniaki 9 i więcej /15 kg. Albo nikt nie odbiera, albo gość nie chce ziemniaka bo ??? Moja odpowiedź : bo pewnie dał ogłoszenie jakiś producent aby ludzi nakręcić. Ziemniak będzie dopiero drogi i utrzyma się ta cena do końca sezonu jeśli rzeczywiście tego ziemniaka zacznie brakować, jak narazie sporo jeszcze w przechowalniach. Oby tylko szedł eksport pełną parą. Jak to się ma na dzień dzisiejszy,biorą?

W tym tygodniu podniosłem cenę większym odbiorcom na 11zł a na woreczki ludziom 15zł. Nikt nie narzeka ani duzi, ani mali.

Jaki region??? Jaki kaliber? U nas taka cena narazie nie realna dla dużych odbiorców.

Edytowany przez Max83Max83, 29 styczeń 2013 - 18:24.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:44

Ceny ziemniaków 2013 chłopaki z Bydgoszczy targają skądś ziemniaka po 7zł, więc pytanie brzmi kto im to sprzedaje, jeśli teraz po 8zł na eksport ustawiłaby się kilometrowa kolejka, 8,5zł u nas biorą bez narzekania, 9zł to już dobra cena, ale można dojść do 9,5zł brutto i to w kuj-pom

#185 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:18

Ceny ziemniaków 2013 wczoraj dostalem po 9zl(transport zamowiony w zeszlym tygodniu) ale dzisiaj juz ciezko kogos znalesc po tej cenie, klientow po 8 to mam na pęczki...
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#186 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:51

Ceny ziemniaków 2013 Sieradzkie na miejscu 7-8 zl/15kg.

#187 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:57

Ceny ziemniaków 2013 jaka ilosc?jaki kalibraz?

#188 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:00

Ceny ziemniaków 2013 U nas też przeważnie 8 zł płacą.Ale zainteresowanie ziemniakiem jest .

#189 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:10

Ceny ziemniaków 2013

Sieradzkie na miejscu 7-8 zl/15kg.

To jest właśnie real, a nie tak jak niektórzy piszą tu bajki o 10-11 zł i klienta pełno hurtowo.Takie historyjki to na Igrit.pl można pisać i nakręcać innych, a nie na tej stronie. Może mieli taki sen zeszłej nocy,ale to nie rzeczywistość. Wszyscy chcielibyśmy takich cen. U mnie w okolicy 7,5- 8zl cały czas od grudnia z gospodarstwa.

#190 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:14

Ceny ziemniaków 2013 ja już w tym tygodniu zaklepałem po 9,5zł, a wczoraj miałem telefon 8,5zł bez wymagań byle co najmniej jedno auto dziennie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:40

Ceny ziemniaków 2013

ja już w tym tygodniu zaklepałem po 9,5zł, a wczoraj miałem telefon 8,5zł bez wymagań byle co najmniej jedno auto dziennie

Bardzo dobrą cene dostałeś. A skąd mają na Kaliskiej w Bdg.skoro pośredniczący hurtownicy pchają po 8 jak większe ilości. Ile producent od nich dostaje.

#192 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:45

Ceny ziemniaków 2013 Panowie piszę jaka jest u mnie sytuacja. Chcecie wierzcie, nie chcecie wasza sprawa. Sprzedaję vinetę 55+, w zeszłym tygodniu 4t. Może to nie wiele, ale jak dla mnie wystarczy ziemniaka musi wystarczy mi co najmniej do połowy czerwca. Zostało jeszcze jakieś 80t. Odbiorcy pewni, stołówki, sklepy, restauracje, bary i zero handlarzy oraz pośredników. Więc bez napinania się sprzedaję sobie powoli.

#193 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:46

Ceny ziemniaków 2013 No 9.0 zł to LUX cena.
Oby tak dalej.

#194 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:47

Ceny ziemniaków 2013 dziś swojego ziemniaka ożeniłem po 8.70 za 15 kg,taka cenę dostałem bo chcieli doładować tiry i mieli braki

#195 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:05

Ceny ziemniaków 2013

Bardzo dobrą cene dostałeś. A skąd mają na Kaliskiej w Bdg.skoro pośredniczący hurtownicy pchają po 8 jak większe ilości. Ile producent od nich dostaje.

Mogą oddawac nawet za 5zł, a kto im broni przecież to ich towar, praca i pieniądze.

#196 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:22

Ceny ziemniaków 2013 A sytuacja z okolic Sieradza przedstawia się tak, że wczoraj przyjechał do mnie kupiec, mam naszykowane aktualnie 700 worków po 15 kg, obejrzał towar, podobał mu się i chwalił, że ładne, powiedział, że jedzie jeszcze poszukać kogoś kto ma drugie tyle, żeby mieć pełny transport i ładujemy. Powiedziałem mu, żeby potwierdził wieczorem, bo trzeba ludzi nająć, zaplanować co nieco, a on, że bez żadnego potwierdzania się obędzie, bo mu się towar podoba i na pewno go ode mnie odbierze. I zapewne (takie są moje przypuszczenia), pojechał szukać dalej i znalazł taniej, więc mnie olał. Ja mu zaproponowałem 8 zł za 15 kg i zgodził się bez mrugnięcia okiem, ale widać jest takich wielu, co nie umieją odpowiednio wycenić swojej pracy i muszą psuć rynek.
I to jest jedyny powód, dla którego ziemniak raczej już nie zdrożeje.

#197 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:30

Ceny ziemniaków 2013 ot, i cała prawda ,nie szanujemy siebie i swojej pracy

#198 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:37

Ceny ziemniaków 2013 Taka to jest właśnie mentalność że oddają za pół darmo i jeszcze innemu psują cenę i zbyt. Następnym razem jak przyjedzie do Ciebie taki pseudo kupujący h..k to bierz zaliczkę a jak nie to niech w.....a

#199 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:05

Ceny ziemniaków 2013 Miałem takiego kupca we wrześniu. Brał ode mnie czerwonego i chciał kupoic żółtego 80t. Jak powiedziałem mu że sprzedaję aktualnie po 6zł. i nie zamierzam teraz sprzedawa takiej iloś muszę miec towar dla stałych odbiorców, to zapał momentalnie opadł. Dowiedziałem się później że dorwał chłopa co za 4,5 mu oddawał a ziemniak wtedy już chodził po7zł. Jak chłop powiedział że podnosi na 5zł to przestał od niego brac. Chciał żebym w tym roku posadził czerwonego to będzie brał u mnie. Ja mu na to że nie. Bo czuję że ludzie napalą się na czerwonego i będzie za grosze no chyba że zagwarantuje mi cenę to ja mu towar to dał sobie spokój. Oni myślą że rolnik to jest ich parobek i będzie robił to co oni chcą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:52

Ceny ziemniaków 2013 Ja tak miałem 2 lata temu jak ziemniak chodził po 2 zl za 15. Dałem ogłoszenie do gazety na denara po 30 gr, miałem tego około 30ton. Zadzwonił wieczorem gość że mu zależy na ziemniaku tej odmiany bo dobry bo tylko takim handluje bo założył hurtownię i tylko denara chce itd. Tak bardzo mu zależało że mówił że sam przyjedzie i zabierze i że to mało że jeszcze chce ziemniaka. Umówiłem się znim na konkretny dzień na pierwszy samochód ( 6 ton bo takim dysponowal) wziąłem ludzi wybraliśmy. Mija umówiona godzina odbioru jego nie ma dałem mu 2 godziny tolerancj, dzwonię. Odbiera i udaje wariata że nie wie o co chodzi,wypiera się wszystkiego, to odświerzyłem mu pamięć; przypomniało mu się nagle że znalazł ziemniaka po 2.5 i nie chce odemnie. Powiedziałem mu dopóki się nie rozłączył co o nim myślę. Ziemniaka zjadły krowy bo nie będę nikomu woził za 15 groszy I od tamtej pory sadzę tylko tyle ziemniaka żeby sprzedać w detalu a nie narbiać się i paść pasożytnicze gęby pośredników.