Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1593 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Zgredek73

Zgredek73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:10

Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj zawoziłem do sklepu transport to dał jeszcze po 8 zł ale następnym razem to po 7zł bo Chwaszczynie (Gdynia) ponoć po 7zł tak że nie za wesoło coś się dzieje nie wiadomo czy to chwilowe :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj, 03:45
  •  

#322 Share Pawe60

Pawe60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:18

Ceny ziemniaków 2013

O której godzinie jest ten targ w Wolbromiu

W poniedziałek od 24 do 5-6 i w czwartek od 1 do 9

#323 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 18 luty 2013 - 23:39

Ceny ziemniaków 2013

nie za wesoło coś się dzieje nie wiadomo czy to chwilowe :) .

niby cena spada ale markety dalej trzymają ziemniaka 1zł luz i 1,4-1,7zł pakowany. Myślę że nie będzie źle. Zeby poprzeć moją teorię powiem tylko że hurtownicy którzy w zeszłym roku nie chcieli ze mną w ogołe gadać o ziemniakach bo byli załadowani w tym roku biorą po 7,5zł a mimo to mają ilości tylko do obrotu na bieżąco bez większych zapasów.

Przy okazji zapytam, w jakiej temperaturze przygotowujecie ziemniaka? W tym roku jeszcze jestem zmuszony stać przy kopcach z sortownikiem więc jak była odwilż +2-3' było ok ale boje się czy jak będzie ok 1' nie będzie już im szkodzić?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share wolfrek

wolfrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 luty 2013 - 23:55

Ceny ziemniaków 2013 Dziś na broniszach nawet 5zł... ogólnie 7-8 się ceni ale do podania to ciężko. Rano miałem kupca na 360 worków i dawał mi 6zł, w ramach desperacji chciałem 6,5zł bo miałem ładną irgę na co on powiedział ze kupił 700worków po 5,5 i mi wiecej nie da niz 6 zł. Nie zgodziłem się oczywiście, za to przestałem do wieczora i wróciłem z towarem. Podałem może 100 woreczków po 7zł i tyle. Totalny brak kupca nawet łąpka nie daje juz więcej niż 5zł bo i im ten towar nie schodzi. Mam pytanie do rolników czy w łodzi jest szansa na sprzedanie białego ziemniaka a jeśli tak to w jakiej cenie

#325 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 luty 2013 - 05:38

Ceny ziemniaków 2013

Jeszcze 2 miesiące handlu ziemniakiem, bez paniki. Faktem jest że Rumun nie bierze, na Broniszach Irgę można po 6 zł wyrwać. Cen wyższych niż 50-60gr raczej nie będzie.

stary ziemniak idzie dobrze do końca czerwca.Koszt pryskania na kiełka nie jest duży

#326 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 19 luty 2013 - 08:37

Ceny ziemniaków 2013 czym pryskasz na kiełka ?

#327 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 luty 2013 - 09:19

Ceny ziemniaków 2013

Dziś na broniszach nawet 5zł... ogólnie 7-8 się ceni ale do podania to ciężko. Rano miałem kupca na 360 worków i dawał mi 6zł, w ramach desperacji chciałem 6,5zł bo miałem ładną irgę na co on powiedział ze kupił 700worków po 5,5 i mi wiecej nie da niz 6 zł. Nie zgodziłem się oczywiście, za to przestałem do wieczora i wróciłem z towarem. Podałem może 100 woreczków po 7zł i tyle. Totalny brak kupca nawet łąpka nie daje juz więcej niż 5zł bo i im ten towar nie schodzi. Mam pytanie do rolników czy w łodzi jest szansa na sprzedanie białego ziemniaka a jeśli tak to w jakiej cenie

Ja akurat nie jeżdżę aktualnie ale z mojego doświadczenia mogę ci powiedzieć że irga w dużych ilościach na zjazdowej idzie tak do 10 lipca a póżniej to workowanie po 5 -10 worków także niezbyt ciekawa perspektywa wg mnie na taki wyjazd..

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#328 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3967 postów

Napisany 19 luty 2013 - 09:53

Ceny ziemniaków 2013

stary ziemniak idzie dobrze do końca czerwca.Koszt pryskania na kiełka nie jest duży

Tzn mi chodziło o ziemniaka na eksport. Koniec lutego, marzec, początek kwietnia - z reguły największy ruch.

#329 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 luty 2013 - 13:13

Ceny ziemniaków 2013

Dziś na broniszach nawet 5zł... ogólnie 7-8 się ceni ale do podania to ciężko. Rano miałem kupca na 360 worków i dawał mi 6zł, w ramach desperacji chciałem 6,5zł bo miałem ładną irgę na co on powiedział ze kupił 700worków po 5,5 i mi wiecej nie da niz 6 zł. Nie zgodziłem się oczywiście, za to przestałem do wieczora i wróciłem z towarem. Podałem może 100 woreczków po 7zł i tyle. Totalny brak kupca nawet łąpka nie daje juz więcej niż 5zł bo i im ten towar nie schodzi. Mam pytanie do rolników czy w łodzi jest szansa na sprzedanie białego ziemniaka a jeśli tak to w jakiej cenie

Taki jest handel naszego rolnika.Ty mu nie sprzedałeś ale kupił pewnie obok. Jak towar słabo idzie to gospodarz odda nawet po 2 zł,byle wszystko sprzedać, zamiast trzymać cene tak jak była po 8 ,a jeśli by do czerwca towaru zostało to na pole, lub pryzme. Póki nie zrobi się redukcja głup.ów będzie lipa z ziemniakiem. jestem pewien że młode pokolenie będzie patrzeć na to inaczej, a nie narabiać się za handlarów, łapy i innych cwaniaków.

#330 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3967 postów

Napisany 19 luty 2013 - 13:26

Ceny ziemniaków 2013 Młode pokolenie ogólnie widzi co się dzieje na wsi i stara się uniknąć konieczności utrzymywania się z rolnictwa.
Zapraszam do lektury: http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/artykuly/jak-uzdrowic-rynek-ziemniaka,40745,0.html
Należałoby coś z tym zrobić...

Dziś sprzedane 22 worki po 9zł - Irga. Odbiór z domu :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share krzysztof103

krzysztof103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 luty 2013 - 15:10

Ceny ziemniaków 2013 wczoraj Rumun zaladowal ode mnie i innych: żółtego po 8 zł, a czerwonego płacił 9,5 zł. Powiedział że w połowie tygodnia będzie znowu ładował :)

#332 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 19 luty 2013 - 15:14

Ceny ziemniaków 2013 Wszyscy mówią o zastoju, a dzisiaj po zamieszczeniu ogłoszenia miałem z 10 telefonów. Co prawda nikt nie chce słyszeć o 8 zł, ale po 7 zł to kolejka by się ustawiła. Na razie oglądają, ale po zainteresowaniu widzę, że będzie lepiej, tylko muszą się wysprzedać wszyscy, którzy nie mogą wytrzymać ciśnienia ;)

#333 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 luty 2013 - 16:45

Ceny ziemniaków 2013

Młode pokolenie ogólnie widzi co się dzieje na wsi i stara się uniknąć konieczności utrzymywania się z rolnictwa.
Zapraszam do lektury: http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/artykuly/jak-uzdrowic-rynek-ziemniaka,40745,0.html
Należałoby coś z tym zrobić...

Dziś sprzedane 22 worki po 9zł - Irga. Odbiór z domu :D

Dobry artykuł, mądrze gościu mówi...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#334 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:27

Ceny ziemniaków 2013

Wszyscy mówią o zastoju, a dzisiaj po zamieszczeniu ogłoszenia miałem z 10 telefonów. Co prawda nikt nie chce słyszeć o 8 zł, ale po 7 zł to kolejka by się ustawiła. Na razie oglądają, ale po zainteresowaniu widzę, że będzie lepiej, tylko muszą się wysprzedać wszyscy, którzy nie mogą wytrzymać ciśnienia ;)

Panowie po prostu trzeba trzymać cene. Oni szukają chłopków parobków. Nie dajmy się robić jak dzieci. Jak będziemy wszyscy sztywno wołać to nie będzie jaj na rynku.

#335 Share jaro74

jaro74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:40

Ceny ziemniaków 2013 A może wie ktoś po ile schodzą ziemniaki na Rybitwach i czy i czy biorą coś Rumuni. Z góry dziękuje

#336 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 19 luty 2013 - 20:53

Ceny ziemniaków 2013 u nas warzywko ma kiepskie zejście ,a trzeba z czegoś żyć, więc wszyscy sięgnęli po ziemniaka i wyciągają go z piwnic czy z kopca ,i tak jadą załadowani troszkę marchewki pietruszki i ziemniaka ,w każdym razie ziemniaka nie mają dużo więc niebawem się skończy

#337 Share Pawe60

Pawe60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:08

Ceny ziemniaków 2013 http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/artykuly/jak-uzdrowic-rynek-ziemniaka,40745,0.html
ciekawy artykuł

#338 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1053 postów

Napisany 20 luty 2013 - 19:12

Ceny ziemniaków 2013 Jaka jest cena na Targpiaście oraz podaż i popyt

Edytowany przez magnum123, 20 luty 2013 - 19:14.

#339 Share M-A-T-E-U-S-Z

M-A-T-E-U-S-Z

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 luty 2013 - 19:33

Ceny ziemniaków 2013 Po ile ziemniak na rybitwach ? jest ruch czy zastój? co przewidujecie w niedalekiej przyszłości z ziemniakiem podskoczy jeszcze z ceną czy będzie jeszcze gorzej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Pawe60

Pawe60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 20 luty 2013 - 22:20

Ceny ziemniaków 2013 Dzisiaj sprzedałem 700 worków po 7,86zł ziemniak +5 na paletach odbiór z domu

Za tydzień ocieplenie a może nawet wiosna ciekawe co się stanie z ceną oby tylko nie w dóŁ