Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

pawelec    89

Szarlej, całego tira może nie, ale czasem trafi się tydzień że 10t po 1zł poleci.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Kolego @przemol87, jeśli ktoś chce wiedzieć jaka jest cena Irgi, to pyta o cenę Irgi, bo wiadomo, że jest to jakiś tam ułamek handlu ziemniakiem.

@pawelec, a jeśli ktoś kto ma 1000 ton w przechowalni chce sprzedać ziemniaki, to jak myślisz, będzie sprzedawał 10 ton tygodniowo po 1 zł/kg, czy 2 tiry po 60-80 gr/kg?

 

edit: nie chcę tu toczyć jałowej dyskusji za ile można sprzedać ziemniaki, tylko posty typu 'ja sprzedaję po 1 zł; a ja sprzedaję po 1,5 zł!' są tylko po to, żeby się pochwalić.

A jeśli już ktoś musi to zrobić, to niech też pochwali się wielkością sprzedaży.

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja nie gdybam co by było gdyby. mówię jak to wygląda u mnie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Miałem ofertę: 0,72zł/kg Bellarosa.

 

Co do chwalenia się to czasem można mając mniej zarobić więcej :P Na zimę zostawiam 30t Irgi i opylę ją po 1,5. Teraz handlowałem po 1-1,2 i poszło ok 25ton.

Zastanawia mnie inna kwestia: skąd markety biorą taki syf? Krowie bym tego nie dał. Ziemniak upiaszczony, gruba skóra jakby parch, dużo uszkodzeń mechanicznych, kaliber pozostawia wiele do życzenia i idzie to po 1,19 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

@szarlej Dokladnie tak jak mowisz. Ja tez moge powiedziec ze sprzedaje po 1zl, w tym tygodniu sprzedalem nawet dwa worki 15 po tej cenie :P


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

Ja sprzedałem cztery worki 15 w tej cenie w zeszłym tygodniu B) . Większe ilości 80-90 gr. Zależy ile i czy z dowozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Miałem ofertę: 0,72zł/kg Bellarosa.

 

Co do chwalenia się to czasem można mając mniej zarobić więcej :P Na zimę zostawiam 30t Irgi i opylę ją po 1,5. Teraz handlowałem po 1-1,2 i poszło ok 25ton.

Zastanawia mnie inna kwestia: skąd markety biorą taki syf? Krowie bym tego nie dał. Ziemniak upiaszczony, gruba skóra jakby parch, dużo uszkodzeń mechanicznych, kaliber pozostawia wiele do życzenia i idzie to po 1,19 zł/kg.

 

Taka rada: Zyski liczy się dopiero jak się je ma w kieszeni bo można się nie miło rozczarować...

  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Może lepiej o wysokich cenach nie pisać bo ludzie wpadną w kompleksy, ze ktoś dostał tyle a ja tyle, dla mnie 1zł to normalka i lepiej niech idzie w górę bo tzw sezonowcy jak nasadzą to za rok padaczka z ziemniakiem a z tego co słyszę to sadzonka schodzi jak świeże bułeczki. także brać kasę i liczyć następny rok na 0 lub z zyskiem min.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czym innym jest cena rynkowa a czym innym jest relacja z danym klientem, zdarza mi się handlować z kilkoma osobami ziemniakiem z przeznaczeniem paszowym po 300zł/t luzem, także różne są przypadki, bogatemu nikt nie zabroni

 

rozwiązaniem byłoby przyjecie innej optyki możemy rozmawiać o ilościach całosamochodowych i ceny powinny się w miarę wyrównać, dziwi mnie tylko podejście kupujących, którzy za wyrównany towar w dużej ilości oczekują niższej ceny niż przy mniejszych ilościach

 

http://www.tvr24.pl/notowania/2013-10-27/warzywa_krajowe-2.html/#warzywa krajowe

orientujecie jak Bydgoszcz i Grudziądz? bowiem słyszałem już o 90gr/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Zazdrość?

 

A czemu mam ci zazdrościć? swoje pieniądze za irge w tym roku już wziąłem za żółte też i może jeszcze coś niecoś się jeszcze weżmie.... Taka jest stara prawda w handlu że lepiej nie liczyć a wziać nawet i po 2pln y za kg niż się rozczarować i sprzedać po 0.70gr np...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Co nie którzy to za handel powinni się wziąć. Wziełem gazetę i przejrzałem ogłoszenia ziemniaka można kupić 0.70gr 0.80gr i to tą cudowną irgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor002    0

koledzy coś tutaj się cisza zrobiła:) piszcie jaka tam u was cena ziemniaka u nas w małopolsce okolice tarnowa 10zł za 15 kg. Nie zawiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

U mnie kto dzwoni o ziemniaki i kto przyjedzie to co drugi pyta sie czy mam sadzeniaki na sprzedanie, mam odmiane denar. Myśle zeby jeszcze raz przebrac duze ziemniaki i odebrać te które mogą sie nadawac na sadzeniak, bo pewnie bedzie mozna lepsza kase zrobic na sadzeniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Rumunia Węgry

 

rob334 ja w tamtym roku też tak myślałem jak ty ale się rozczarowałem bo sadzeniak był tani i musiałem jeszcze raz sadzonke sortować i odbierać to co można było jeszcze za jadalne sprzedać po 80gr.

Więc w tym sezonie zakładam że będzie podobnie i tak sortuje żeby sadzeniaka nie było za dużo.

Dodatkowym argumentem jest fakt że w tym roku niektórzy wykopali sam kaliber sadzeniakowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MedFire    0

U nas (Lębork) na targowisku są po 1,20zł/kg, tylko oczywiście są takie asy, co i po 0,8 potrafią sprzedać, no ale jako ktoś swej pracy nie szanuje, to jego sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

1.20-1,40 zł/kg to ilości kilogramowe (tanio). piszcie też ceny ilości tirowych z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj