Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

szzone    398

U mnie popyt nie ustaje 13-15zł 7-10t. tygodniowo. Ziemniaki wszystkie posadzone w zeszłym tygodniu 6ha. Sadzeniaki nadwyszka sprzedana w poniedziałek (Vineta CA) 1300zł/t. Pozostało jeszcze ok 50t jadalnego do sprzedania. Bez pośpiechu wszystko pujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mocno siadła cena? po "centralach" już nie ma sadzeniaka, a znajomy nie może ożenić małego kalibru, co teraz można z tym zrobić, wolę żeby jednak tego nie wysadzono;] handlowaliście z budrexem (topotato)?

 

Bydgoszcz bez zmian 13zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Cena siadła bo wszyscy widząc złotówkę chcą na raz sprzedac ziemniaka. U mnie w tym tygodniu zdecydowanie popyt ponad normę 15t. Pozostało jeszczę 40-45t. i nie będę sprzedawał poniżej złotówki. Poczekam z dwa tygodnie i ceny na pewno podskoczą, komunie i co raz gorsza jakośc ziemniaka z kopców i piwniczek. Handel starym ziemniakiem przewiduję utrzyma się jeszcze minimum przez dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Cena spadła bo eksport przestaje ładowac i pozostaje nam rynek krajowy...u mnie spadek z 12 na 10 z tendencja do obnizki


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Wczoraj był u mnie gosciu co wygrał w zesżłym roku przetarg na dostawe ziemniaków do szpitala, DPS i szkół w powiecie. Dał cene 30gr z vat a teraz szuka ziemniaka, bo swojego już sprzedał, kupuje juz za 12zł/15kg. Interes życie gosciu zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to wszystko dzięki MinRol, zrobili porządek z Cms jak obiecali, do Bydgoszczy ma wjechać w kolejnym tygodniu towar z Niemiec, więc może to przyczynić się do spadku ceny, wszyscy dookoła sadzą do oporu, także na kolejny sezon warto już zabezpieczać ceny, w jaki sposób szukacie ogłoszeń o przetargach na dostawę ziemniaków do JW, szkół, przedszkoli, DPS, szpitali itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Znajdziemy odbiorcę za marne grosze, klęska się jakaś zdarzy gdzieś i jak nic nie mieliśmy tak dalej nic nie mamy... Będzie co ma być. U mnie spadek nasadzeń bo za duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

U nas w zagłębiu ziemniaczanym też ludzie mocno ograniczyli areały a w to miejsce poszło zboże, "sadzeniaka"nawet po 0,20 gr nikt nie chce kupić także jestem ciekaw co przyniesie ten rok. Generalnie ciężko prognozować ale jeżeli nie zaleje nas import to myślę, że tak średnio na jeża we wrześniu te 6/15 powinno chociaż być.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

6 zł. to by było dobrze ,jeśli ziemniak przypilnowany i ładny plon, gorzej jak spadnie na 2 zł za worek to już będzie porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Jak idzie handel? Ja coś nie moge przekroczyć psychologicznej bariery jednego złotego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Pany jak tam zjazdowa???ja gole po 70gr.w okolicy jest jeszcze towaru. gościu co przyjmuje luzem był zasypany ale bierze cały czas także chyba najgorsze za nami...może będzie jeszcze troszkę drożej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72
Napisano (edytowany)

w łódzkim handlarze ogłosili obniżkę i rychły krach na rynku, ale co mądrzejsi zamiast strzępić jęzory po próżnicy, twierdzą, że po 5 maja jeszcze ruszy wszystko, bo na razie główni odbiorcy świętują.

edit: aktualna cena 9zł/15kg hurt.

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Czyli korekta w dół w ubiegłym tygodniu 10/11 było osiągalne w zależności oczywiście od kupującego i towaru.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

Do mnie kupujący powiedział wprost...poczekaj pan dwa tygodnie..nie stracisz pan..a jak będzie to się zobaczy.Więc czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

mieliśmy już cenowe wzloty i upadki ,myślę że tydzień góra dwa i znów do góry pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Pójdzie, pójdzie. Wczoraj w całej Legnicy, nawet w marketach graniczyło z cudem. Brakło nawet pseudo młodych z importu po 4-5zł/kg. Wszyscy sprzedają bo kiełki rosną jak szalone.

 

Moim zdaniem wystarczy dwa dni z małą podażą i będą się zabijac za ziemniakiem. Nikt nie robi zapasów bo kiełki rosną na potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie ile może kosztować 50 kg sadzeniaków? Oczywiście nie jest to żaden wykwalifikowany materiał :)

 

Albo inaczej, ile za kg można wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Na razie zastój . Podobnież koło Sieradza w Warcie można było kupić po 5 zł . Aż strach pomyśleć , że tyle ziemniaków wyjechało i z 15 zł jeszcze spadły na 5 zł a na bazarach i sklepach nie staniały . Jednak niektórzy chłopy dostają małpiego rozumy ale to ich sprawa . Mam jeszcze trochę ale poczekam jeszcze do połowy czerwca może jeszcze będzie ciekawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
Napisano (edytowany)

Nie siej paniki , jeszcze nie widziałem żeby w warcie ktoś hurtowo handlował ziemniakiem... 5 zł to może i było ale za sadzeniaka którego ludziom się nazostawało i nikt go nie chce... Zastój faktycznie się zrobił, bo eksport stanął chcoiaż dzisiaj jednego tira widziałem jak rumunki ładowały.

 

Połowa czerwca mówisz.... Potrzymaj do połowy sierpnia to będzie jeszcze ciekawiej.... :huh:

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ponoć w okolicach legnicy włóknina na ziemniakach pływa., Ja wczoraj posadziłem ostatnie 70 arów :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj