Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jak na rumuna to dobrze płacił. U nas w Proszowicach rumki w poniedziałek po 6 zeta wyrywali a ludziska byle opchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

moim zdaniem obecnie jest najgorszy czas na sprzedaż, jeśli radzicie sobie z kiełkami i możecie sobie finansowo pozwolić na oczekiwanie to ja proponuję wstrzymać się ze sprzedażą, aż rynek się oczyści, ja już samochodów nie ładuję wszystko schodzi lokalnie, jeszcze rynki nie ruszyły, a zejście cały czas się zwiększa w tym tygodniu miałem sprzedaż 50% powyżej planu, nie mam wyboru muszę podnieść cenę z 9zł brutto na 9 netto

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dziś był koleś z ofertą 0,55zł/kg za Irgę - wziął na spróbowanie. Tajfuna można kupić po 0,4zł. Ogólnie kicha. Czy będzie lepiej? Trudno cokolwiek powiedzieć... Nie wiadomo kto ile ma w przechowalniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

moim zdaniem obecnie jest najgorszy czas na sprzedaż, jeśli radzicie sobie z kiełkami i możecie sobie finansowo pozwolić na oczekiwanie to ja proponuję wstrzymać się ze sprzedażą, aż rynek się oczyści, ja już samochodów nie ładuję wszystko schodzi lokalnie, jeszcze rynki nie ruszyły, a zejście cały czas się zwiększa w tym tygodniu miałem sprzedaż 50% powyżej planu, nie mam wyboru muszę podnieść cenę z 9zł brutto na 9 netto

Potwierdzam i zgadzam się w 100 %.

Kto gł...pi to niech się wyczyści po 5-6 zł, albo i mniej. Prawdą jest że dadzą spokojnie po 8-9 zł ale trzeba być spokojnym i nie dać się rolować.

U mnie 8 , bez zmian.

Edytowano przez Max83Max83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

osobiście daję półtora miesiąca i cena podskoczy ,ludziska wypychają towar bo moneta jest potrzebna,krus ,podatek i opłaty a z czegoś trzeba żyć,byłbym innego zdania gdyby nie wyjechało tyle towaru w świat ,ziemniaka ubywa a nie przybywa jakieś wczesne ziemniaki pewnie przyjadą ale na to nie patrzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Wydaje mi się ,że taki co wypycha aby opłacić KRUS to się nie liczy na rynku ale to ,że ziemniaki zdrożeją myślę ,że nie ma wątpliwości . Może to być już za dwa tygodnie . Musicie przyznać ,że cena 50 gr przy tej wydajności jest bardzo atrakcyjna i gdyby ziemniaki miały stanieć albo by nie było zbytu to by nikt nie chciał ich do ręki wziąć. U mnie czekamy na kupca który ma dać po 50 gr i już trzy razy przestawia termin . Gdybym sprzedał to bym był już po ziemniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

bo w proszowicach rumuni juz wiedza jak chłopa zrobic w konia cały jarmak nic nie ładuja a na koniec ile powiedza tyle chłopi oddadza... a ze chłop nie chce wiez do domu to oddaje... i stad taka cena...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Wydaje mi się ,że taki co wypycha aby opłacić KRUS to się nie liczy na rynku ale to ,że ziemniaki zdrożeją myślę ,że nie ma wątpliwości . Może to być już za dwa tygodnie . Musicie przyznać ,że cena 50 gr przy tej wydajności jest bardzo atrakcyjna i gdyby ziemniaki miały stanieć albo by nie było zbytu to by nikt nie chciał ich do ręki wziąć. U mnie czekamy na kupca który ma dać po 50 gr i już trzy razy przestawia termin . Gdybym sprzedał to bym był już po ziemniakach.

Ale właśnie tacy nieliczący się na rynku właśnie w tym okresie psują cenę. Widzę że nastroje u was trochę lepsze. U mnie ze sprzedażą średnio, ale to przez to że trzymam cenę. 9-11zł sklepy, stołówki. Z domu na worki 12zł. Na bloki zamawiającym na telefon dowożę raz w tygodniu 15zł. Jeśli bym opuścił cenę pewnie bym już był po sprzedaży, ale czy bym był bogatszy? Wątpliwe. Lepszym rozwiązaniem jest utrzyumac cenę a resztę puścić w dużym hurcie nawet troszkę taniej. Lecz jeszcze nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

bo w proszowicach rumuni juz wiedza jak chłopa zrobic w konia cały jarmak nic nie ładuja a na koniec ile powiedza tyle chłopi oddadza... a ze chłop nie chce wiez do domu to oddaje... i stad taka cena...

Wolał bym wrócić z ziemniakami do domu . Ala pewnie chodzi o kase, ludziska nie mają na opłaty, środki do produkcji.

Czemuś biedny, bo głupi,czemu głupi, bo biedny" , czy jakoś tak, potwierdza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Ty wrócisz ale inni oddadzą. Wiele razy wróciłem z towarem do domu bo byli tacy że oddawali za ,,co łaska''. Moja znajoma miała w tym sezonie 22h ziemniaka. Od czerwca oddawała 3-5zł pod koniec września został jej tylko sadzeniak. Po podliczeniu sezonu wyszło jej że z ziemniaka ściągnęła 90tyś. Tyle co ja za ziemniaka z 4h. A gdzie nakłady na ten areał? Zobaczymy czy w przyszłym sezonie wyciągnie wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Witam

Byłem dziś o 5 na rybitwach, z ziemniakiem stało 8 aut :huh: cenili 9 po 8 chcieli oddać ale zainteresowanie zerowe rumuna jak na lekarstwo (2 małe samochody). Przeładowałem na parkingu po 8,5 i 9zł i wróciłem do domu :)

 

Ma ktoś z was świeżą sadzonke JELI albo WIKTORIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Topaz w Siedlcach - 0,79zł/kg. Jest już młody ziemniak z Egiptu (taki podpis miał) po 2,99zł/kg/

 

500zł za tonę - przyzwoicie i nie ma co narzekać w przypadku urodzajnego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

koledzy jak tam u was cena ziemniaka u nas w małopolsce oklice tarnowa gośćiu mi proponuje 4zł za 15kg masakra co robić sprzedawać czy czymać jeszcze troche.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Panowie jak zapowiadają przymrozki i śnieg jeszcze to chyba nikt się nie odważy sadzić kiełkowanego pod folię. Sam mam taki dylemat nawet jakby się dało posadzić bo będzie w miarę sucho to czy jak przyjdzie mróz przez parę nocy na poziomie -5-8 stopni to czy tych ziemniaków nie trafi poprostu. Jak ludzie nie posadźą wczesnego szybko to i szybko nie bedzie mlodego a to sprawi że stary bedzie miał i cenę i wzięcie. Nie biorę pod uwagę w tych rozważaniach młodego z importu bo raz że będzie drogi 2 nie wszyscy są jego amatorami. Co sądzicie na ten temat.

 

Panowie jak zapowiadają przymrozki i śnieg jeszcze to chyba nikt się nie odważy sadzić kiełkowanego pod folię. Sam mam taki dylemat nawet jakby się dało posadzić bo będzie w miarę sucho to czy jak przyjdzie mróz przez parę nocy na poziomie -5-8 stopni to czy tych ziemniaków nie trafi poprostu. Jak ludzie nie posadźą wczesnego szybko to i szybko nie bedzie mlodego a to sprawi że stary bedzie miał i cenę i wzięcie. Nie biorę pod uwagę w tych rozważaniach młodego z importu bo raz że będzie drogi 2 nie wszyscy są jego amatorami. Co sądzicie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj sprzedałem 800 worków po 0.48 kg . Razem zakupił z naszej okolicy 40 ton . Ziemniak musi być ładny i gruby . Miałem winietę ciemniejszą i już nie wziął . Nadwyżka sprzedana teraz czekam na powrót ceny .

Dopóki będą ludzie oddawać po 5 czy 4 zł to ta cena będzie spadać .

Słyszałem ,że koło Warty już sadzą ( ryzyk fizyk )

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Jak ktoś chce to może sadzic, kto mu broni. U nas koło Legnicy właśnie kończy topic się śnieg na polach to można już sadzic. Tylko po południu bo rano jest -5c i ziemia zamarznięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@zbyszko handlarz byl na Włocławskiej rejestracji?

 

jak maja takie ziemnie to niech sadza,my im nie dorównamy nawet jesli posadzimy razem to i tak bedza mieli szybciej plon

 

@magnum123 w sloneczne dni ziemia pod folia bardzo szybko sie nagrzewa i trzyma cieplo w nocy

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

koledzy jak tam z ceną ziemniaka u was.w małopolsce klapa totalna :( JAK TAK DALEJ PÓJDZIE BĘDZIĘ PEWNIE PO 2ZŁ ZA WOREK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj