Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:37

Cena ziemniaków

No interes życia. Sadź sadź 18 a nóż w przyszłym roku jakiś Rumun lub inny handlarz się zlituje i da Ci 2,5 za worek. Mam pytanie, sadzicie te ziemniaki bo nic innego nie potraficie robić czy poprostu nie umiecie liczyć. Tak pytam bo jakoś nie mogę tego pojąć czym się kierujecie.

A Ty czym się kierujesz sadząc ziemniaki? Sadzisz bo nie umiesz nic innego robić czy po prostu nie umiesz liczyć?
Niech każdy robi to co robi najlepiej, systematycznie co roku tyle samo i nie będzie problemu. Najgorsi są napaleńcy sadził hektar a potem raptownie 4. O ile na ten hektar miał zbyt to już na cztery nigdy nie będzie go miał. Zobaczycie co będzie w przyszłym roku z łubinem bo już każdy chce siać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 20:53
  •  

#1862 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:54

Cena ziemniaków

Nie no, potrafie jeszcze uprawiac tanią kapustę oraz taniego selera przemysłowego a tak przy okazij jeszcze tańszą przenicę.To skoro znasz jakas dochodową uprawe na przyszły rok to podziel sie zemną tą bezcenną wiedzą.Jak moge przestawi w ciągu roku cale gospodarstwo wyspecjalizowane w warzywach na chodowle świn krów ,jedwabników czy biedronek?Proszę o szybką odpowiedz.

#1863 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 00:02

Cena ziemniaków Pewnie panowie uznacie mnie za wariata lub bajkopisarza. Ja miałem posadzone prawie 7ha ziemniaków i do tej pory od końca maja sprzedałem jakieś 150-160t. ziemniaków, aktualna cena po jakiej sprzedaję ziemniaki to 6-7zł/15kg stołówki, restauracje, sklepy. Na piwnice z dowozem 10zł/15kg. Z domu ludziom 9zł/15kg. Zejście tygodniowe od 3-5t. tygodniowo. Do sprzedania pozostało 110-120t. Ziemniaka starego zawsze sprzedaję prawie do końca czerwca. Jak jakaś część nie zejdzie to nie będę rozpaczał bo sprzedam na paszę a nie oddam na hurtownię po 3zł. W tym roku sadzę 7ha. Mam znajomych z mojej okolicy co bez zapewninego zbytu posadzili od kilku do kilkunastu hektarów. I teraz pasą bydło lub sprzedają na paszę po 10gr. Czy też jeden usypał sobie kupeczkę pod lasem ok 200t. Moja rada dla myślących. Budujcie relacje z końcowymi odbiorcami a nie handlarzami. To nie trwa rok ale cierpliwość popłaca i nikt na moje miejsce w takim roku nie wskocz. Życzę powodzenia w tym sezonie i rozwagi na przyszły sezon.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 08:17

Cena ziemniaków

Nie daleko mnie przy drodze w warzywniaku promocja na ziemniaka 5 zł 15 kg. Na wyświetlaczu reklamowym wyświetlili to sam wstąpiłem i kupiłem. Z wyglądu były ładne co mnie nie dziwiło, a w smaku lepsze niż te co do tej pory kupowałem. Także z tymi cenami to zależy jak gdzie ale w moim rejonie to byś pewnie 3 do 5 worków a nie ton tygodniowo sprzedał i szybko by Ci rura z ceną zmiękła. Ale nie kwestionuje tego, że napisałeś prawde, ale nie wszędzie się da tak handlować, a wręcz prawie nigdzie.

#1865 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 17:38

Cena ziemniaków

zasiejmy całe pola marychą  :)    Może jakiś biznes zrobimy A wszystkich nas nie zamkną  bo miejsca w kiciu braknie   Odbijemy sie na lata :)     :)    :)     Szzone  też tak robie i w małopolsce za 10 zł sprzedaje i wiele znajomych tak robi   A teraz jeszcze lepiej  Kumpel 15 zł za 15 kg sprzedaje i jakoś mu zchodzi i to nie mało  

Edytowany przez mario666, 16 grudzień 2014 - 17:50.

#1866 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:23

Cena ziemniaków znając polskich rolników, to gdyby swoje morgi marycha obsadzili, to za chwilę miała by opłacalność ziemniaków. a nie daj Boże zeby w Sieradzu się tym zaczeli trudnic bo by im rosła z 8 razy w ciągu roku...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1867 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:34

Cena ziemniaków

Panowie... u nas ziemniaka jest mniej więcej tyle co rok temu. Więc po co się obwiniacie? Ujścia na zewnątrz nie ma i stąd problemy. 

#1868 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 17 grudzień 2014 - 08:26

Cena ziemniaków ujście jest tylko małe.... Rumuni lądują

#1869 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 08:49

Cena ziemniaków

Rumuni biorą z fito czy bez

#1870 Share kiler

kiler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 12:28

Cena ziemniaków

Bez dzisiaj ładuje za 2,5/15 kg. Straszna cena. Zresztą jak by chcieli to badania i tak mam.

Edytowany przez kiler, 17 grudzień 2014 - 12:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 14:15

Cena ziemniaków

Bez dzisiaj ładuje za 2,5/15 kg. Straszna cena. Zresztą jak by chcieli to badania i tak mam.

jakie wymagania od 45mm czy inne

#1872 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 17:35

Cena ziemniaków

ujście jest tylko małe.... Rumuni lądują

Ziemniaka jest wszędzie do oporu. Mołdawia ładuje kursy powrotne bo z winem przyjeżdżają i nie mają co na powrót brać. W Rosji na nasze po 60 gr za kg ziemniak jest a transport wyjdzie 40 gr więc szkoda czasu. 

#1873 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 21:57

Cena ziemniaków

W Rosji co po ile teraz jest to kwestia godziny o której się sprawdza i aktualnego kursu. Po 60 to pewnie w sklepie, czyli cene mają jak u nas w sklepach.

#1874 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 23:02

Cena ziemniaków

Tak, cena jest z marketu na dany dzień. Jako że u nich cyrki z gospodarką to i ryzyko umoczenia na towarach większe więc nie idzie nic.

#1875 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 18 grudzień 2014 - 18:36

Cena ziemniaków

Co się  dziwić, przecież handlarz ceny 1 zł nie ustawił to wina tych nienormalnych . Mój ojciec mówił , że Józek to nieźle się uczy to pójdzie do miasta a Maniek to taki meeee to zostanie na wsi . Oczywiście to nie do wszystkich bo żeby się dobrze gospodarzyć to trzeba mieć trochę w głowie .

#1876 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 18:41

Cena ziemniaków

to prawda co piszesz ,tak było  dawniej, ten mądry to sobie poradzi ,a ten mniej rozgarnięty musi zostać z nami bo zginie,teraz na szczęście jest już inaczej

#1877 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 16:48

Cena ziemniaków

no jasne :)    SAME MĄDRALE  :)   :)   :)        http://www.wiocha.pl...4,Od-razu-widac     Jaki kraj takie choinki

Edytowany przez mario666, 19 grudzień 2014 - 16:54.

#1878 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 19 grudzień 2014 - 17:48

Cena ziemniaków

Ja oprócz ziemniaków też mam plantacje choinek ale to dobry pomysł z tą choinką . :)  :D  :D

#1879 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 20:48

Cena ziemniaków

Winna jest pogoda :) Przy obecnych areałach w Europie urodzaj = bezcen. Klęska nieurodzaju = zyski. Jeśli areał zmniejszymy o 40% to podejrzewam że przy klęsce typu powodzie lub susze w jakiejś części Europy mielibyśmy takie braki ziemniaka że stałby się rarytasem. Z tym się nie da nic zrobić. Takie uroki produkcji pyry. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 21:27

Cena ziemniaków

policzyli już wszystkie bulwy i wychodzi na to, że jest ich jednak 8% więcej niż w zeszłym roku

http://stat.gov.pl/o...14-r-,5,12.html