Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 17:19

Cena ziemniaków

A jak zajmujesz sie handlem i kupisz towar za 1000zł, przewieziesz i twoje koszty wynosza wowczas 200zl a sprzedasz za 1350 to ja sie pytam za co to 150zł.

Nie wszystkie czynniki ekonomiczne,wskażniki itp maja zastosowanie w rolnictwie bo cene ustala rynek, nie producent

wtedy 150 zl to zaplata dla mnie za znalezienie miejsca sprzedazy towaru drozej, tez musialem sie tym zainteresowac, ponioslem koszty zdobycia wiedzy, kontaktow, itp... i nie wliczam ich do ceny towaru wiec wlasnie 150 zl to zaplata dla mnie za te koszty... Tak to dziala kolego mimo tego ze ciezko ci sie z tym pogodzic. wolny rynek ustala ceny tak samo w rolnictwie jak i w handlu. niby dlaczego nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 23:42
  •  

#1822 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 grudzień 2014 - 17:45

Cena ziemniaków

Swoich nie wykopałem w tym roku

i dobrze zrobiłeś :)szkoda czasu ,ropy ,twego zdrowia i amortyzacji.

Za tą cenę lepiej jechać na gorące zródła i wypocząć i zapomnieć o tym złym roku ziemniaczanym :)

#1823 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 18:49

Cena ziemniaków

i dobrze zrobiłeś :)szkoda czasu ,ropy ,twego zdrowia i amortyzacji.

Za tą cenę lepiej jechać na gorące zródła i wypocząć i zapomnieć o tym złym roku ziemniaczanym :)

fajnie powiedzieć :zapomnieć o tym złym roku ziemniaczanym jak pełna przechowalnia czeka i od stycznia trzeba zacząć przebierać. Dziś dostałem propozycję 5 zł za woreczek 15 kg.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1824 Share misia6

misia6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 22:47

Cena ziemniaków

ja słyszałem ze ładują u  nas Rumuny a na Czechach załatwiają papiery... osobiście sie pytałem ile kosztuje zrobienie papierów na Unie to wyliczyłem ze trzeba dołożyć min. 10gr do kg ziemniaków,   sporo ziemniaków idzie do Czech w Krakowie na giełdzie nie idzie kupić żółtych worków 25kg bo mówią ze wszystko na Czechy poszło....

to 150zł to nie zarobek... to złudzenie... trzeba w koszty wliczyć... hehe... nic się nie opłaca w Polsce robic....

przemol87 nie sadz my ziemniaków bo sie nie opłaca... nie róbmy nic pieniądze same prz

Edytowany przez misia6, 07 grudzień 2014 - 19:01.

#1825 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 20:37

Cena ziemniaków

U nas ładował tir z krakowskiego kal. 5-7cm cene jaka oferował to 1,20zł za 15kg. panowie nie możecie wsadzić jeszcze wiecej tych ziemniaków żeby były jeszcze tańsze. hahhahah i dobrze że rynek uczy rozumu pozdrawiam producentów mających towar do sprzedania. :)

#1826 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 20:56

Cena ziemniaków

Panowie czy jest tu ktoś z okolic Sierpc-Płock-Płońsk..i posiada ziemniaka jadalnego Owacja?

#1827 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:28

Cena ziemniaków

fajnie powiedzieć :zapomnieć o tym złym roku ziemniaczanym jak pełna przechowalnia czeka i od stycznia trzeba zacząć przebierać. Dziś dostałem propozycję 5 zł za woreczek 15 kg.

Wydoroślej kolego......bo takie bajki to nie tutaj. :rolleyes:

#1828 Share piomar

piomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:32

Cena ziemniaków Tak, z okolic Płocka (dotyczy Owacji)

Edytowany przez piomar, 07 grudzień 2014 - 22:34.

#1829 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:51

Cena ziemniaków

Wydoroślej kolego......bo takie bajki to nie tutaj. :rolleyes:

Co się czepiasz, nie wieżysz w to że ma pełną przechowalnię czy cenę jaką mu zaproponowali. W jego rejonie jedno i drugie całkiem realne.

#1830 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 23:11

Cena ziemniaków

Wydoroślej kolego......bo takie bajki to nie tutaj.

Nie wiem czy wiesz ale już wcześniej pisałem że mój stały odbiorca mówił że 4,5 mi da za 15kg.

Ja odpady sprzedaje po 20 gr to nie mam zamiaru robić jadalki po 10.

Co się czepiasz, nie wieżysz w to że ma pełną przechowalnię czy cenę jaką mu zaproponowali. W jego rejonie jedno i drugie całkiem realne.

No z przechowalnią to trochę gorzej. Ciężko było ją napełnić tak jak rok temu a hektar więcej miałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 08:01

Cena ziemniaków

u nas handlarze kupują po 2zł/15 kg wożą w kierunku morza jakiś zarobek muszą mieć dlatego w tamtym rejonie może być cena około 4-5 zł/15 .ale u nich była susza mają mniejsze plony czyli opłacalność taka jak u nas tylko pracy mniej

#1832 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 09:29

Cena ziemniaków

Ja bym się nic chwili nie zastanawiał, cena jak na ten rok nawet wygórowana. Na broniszach ciężko jest wziąść 4zł ..

#1833 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 18:23

Cena ziemniaków

oferta na eksport, 45 gr / kg  wymagania : Worek 10 kg, szyty, ziemniaki myte i fito 

#1834 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 21:34

Cena ziemniaków

Na Mongolie biorą całe tiry ale 3 zł płacą ..

#1835 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 22:13

Cena ziemniaków

Kelton możesz napisać dokładniej gdzie to miejsce

#1836 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 08:01

Cena ziemniaków

mongolia jest na końcu świata , 3zł to z dowozem na miejsce a ostatnie 100 km trzeba dowieść na osiołku

#1837 Share Pawel6840

Pawel6840

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 16:43

Cena ziemniaków

Na pobliskich ryneczkach w miasteczkach ziemniaki po 0.80 gr/kg czyli woreczkowo wychodzi 12zł/15 kg  tak to ja mogę produkować co roku ziemniaka i handlować.Giełda w Broniszach ceny marne 2.5-3zł o żółtego praktycznie nikt nie pyta.Koledzy, mam problem z drutowcem i pędrakami w ziemniakach, z uprawą ziemniaków mam do czynienia dopiero kilka lat ponieważ jestem młodym rolnikiem a wcześniej dziadek przez długi czas dzięki Naszej Kochanej RP zaprzestał sadzenia.Wiele osób mówi o tej zaprawie do ziemniaków, lecz jak zagłębiłem się w to to koszta są strasznie duże, czy to prawda ? Pomóżcie :unsure:

Edytowany przez Pawel6840, 10 grudzień 2014 - 16:45.

#1838 Share kamilpiotrowski_124632

kamilpiotrowski_124632

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 18:07

Cena ziemniaków

To może jeśli hodowla ci nie idzie to nie sadź i nie będziesz miał z tym problemu a i ceny się poprawią przy okazji :D 

Łysy rolnik na dolinie .

#1839 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 18:52

Cena ziemniaków

Na pobliskich ryneczkach w miasteczkach ziemniaki po 0.80 gr/kg czyli woreczkowo wychodzi 12zł/15 kg  tak to ja mogę produkować co roku ziemniaka i handlować.Giełda w Broniszach ceny marne 2.5-3zł o żółtego praktycznie nikt nie pyta.Koledzy, mam problem z drutowcem i pędrakami w ziemniakach, z uprawą ziemniaków mam do czynienia dopiero kilka lat ponieważ jestem młodym rolnikiem a wcześniej dziadek przez długi czas dzięki Naszej Kochanej RP zaprzestał sadzenia.Wiele osób mówi o tej zaprawie do ziemniaków, lecz jak zagłębiłem się w to to koszta są strasznie duże, czy to prawda ? Pomóżcie :unsure:

Kolego odpowiedziałbym ci ale to nie ten temat i się nie wypowiem (napisz w ochronie ziemniaka) bo zawsze jakiś mądry moderator wlepia mi punkty ostrzeżeń jak tylko odejdę od tematu.

Od przyszłego tygodnia ruszam z hurtowymi ilościami. Z tego co mi stały odbiorca powiedział to 4,5zł za woreczek dostanę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 21:11

Cena ziemniaków

dziadek prawdopodobnie siał przez kilka lat zboża po sobie . jak zaprawisz ziemniaki to i tak częściowo zostaną pogryzione-szczególnie te które będziesz trzymał na polu do września