Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1781 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 02 grudzień 2014 - 08:40

Cena ziemniaków

Rdza jest to choroba wirusowa miąsz ziemniaka jest cały lecz posiada ciemne, rude plamy które nie nadają się do spożycia dla ludzi tylko irga to posiada wszystko zależy od sezonu czyli od aury jaka panowała w danym regionie oraz rodzaju gleby terminu sadzenia

U mnie się to zdarzało ale tylko na bardzo słabej glebie . Co do choroby wirusowej to bym był nieprzekonany dlatego , że tymi samymi ziemniakami posadziłem na innym polu i rdzy nie było . Kiedyś nawet zawiozłem bulwy do inspekcji ochrony roślin i po sprawdzeniu pod mikroskopem na 100% nie umieli stwierdzić co to jest . Podejrzewali , że to jakieś małe robaki które są widoczne pod mikroskopem żerują w bulwie i to są pozostałości po nich .

Rdza zdarzała się jeszcze w Rucie której już nie ma w centralach .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 04:50
  •  

#1782 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 17:43

Cena ziemniaków

Narzekacie że jest w tym roku problem ze sprzedażą ziemniaka, a niektórzy takiego problemu nie mają po co sprzedawać może warto wziąść przykład :D http://www.autogield...-spozywcze.html

#1783 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 03 grudzień 2014 - 19:35

Cena ziemniaków

Ciekawe gdzie jest haczyk, może ziemniaki gratis a płaci się za opakowanie i wstęp na teren gospodarstwa :P

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1784 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 19:39

Cena ziemniaków real 3.50 zł 15 kg u mnie 7 zł 15 kg pwoli idzie W pobliskich sklepikach 10 zł 15 kg

#1785 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 20:43

Cena ziemniaków

U mnie się to zdarzało ale tylko na bardzo słabej glebie . Co do choroby wirusowej to bym był nieprzekonany dlatego , że tymi samymi ziemniakami posadziłem na innym polu i rdzy nie było . Kiedyś nawet zawiozłem bulwy do inspekcji ochrony roślin i po sprawdzeniu pod mikroskopem na 100% nie umieli stwierdzić co to jest . Podejrzewali , że to jakieś małe robaki które są widoczne pod mikroskopem żerują w bulwie i to są pozostałości po nich .

Rdza zdarzała się jeszcze w Rucie której już nie ma w centralach .

Potwierdzam słowa kolegi - w Rucie tragedia. Irga ma zależnie od roku. Jak bardzo mokro to jest tego dużo. 

#1786 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 21:22

Cena ziemniaków

ziemniaki za darmo czyli cena około 4 zł za15 kg (koszty prod.) bo za 2 zł/15 to producent musi dołożyć do interesu

#1787 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 21:51

Cena ziemniaków

Zamieszczone w kategorii oddam więc nie wiem. ale obserwując ogłoszenia na autogiełdzie(Od września0 widzę jak Ci co dają ogłoszenia miękną i schodzą z ceny a i jeszcze trnsport oferują bo wczesniej nic o tym nie pisali, paru z nich znam i im tak jak i niektórym na tym forum próbowałem na wiosnę (pare stron parenaście so tyłu poczytajcie moje posty) zeby sobie dali na wstrzymanie ze zwiększaniem areału ziemniaka. To i jedni i drudzy mówili/pisali że sadzą bo komuś gdzieś tam coś tam a oni będą mieli i zarobią to po pierwsze a po drugie argumentacja była taka że nawet jak bedzie po 20 gr to i tak się opłaci bo nadrobią wydajnością itd no i już nadrobili bo oto ta wydajność stała się ich piętą Achillesową. Nie wiem jak reszta ale wolę sprzedać 16 ton po 50 groszy niż 40 po 20gr no ale każdego co innego cieszy. 

#1788 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 03 grudzień 2014 - 22:24

Cena ziemniaków

Ja bym powiedział, że raczej gwoździem do trumny a nie piętą achillesową ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1789 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 23:05

Cena ziemniaków

tak też miałem napisać ale jakoś powstrzymałem się i wybrałem piętę która istotnie nie oddaje istoty sytuacji  a wręcz ją zniekształca, musi być gwóźdź i tyle. Tu muszę przyznać rację że nic tego  jednak lepiej nie określi.

#1790 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 08:07

Cena ziemniaków

Pół biedy jak jest słaba cena (nie mylić z tragiczną) i nie ma wielkich zysków ale jest zbyt. Obecnie nawet na paszówkę nie ma komu brać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1791 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2014 - 09:39

Cena ziemniaków

ziemniaki za darmo czyli cena około 4 zł za15 kg (koszty prod.) bo za 2 zł/15 to producent musi dołożyć do interesu

To coś drogo koledze wychodzi wyprodukowanie.... jak liczyłem  to przy cenie 1.5zł/15kg powinno się wyjść na zero....

Edytowany przez cover, 04 grudzień 2014 - 09:40.

#1792 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 12:24

Cena ziemniaków

To coś drogo koledze wychodzi wyprodukowanie.... jak liczyłem  to przy cenie 1.5zł/15kg powinno się wyjść na zero....

Chyba słabo u ciebie z liczeniem. Przy cenie 10 gr za kg to zapłacisz koszty pracy przebierania, opakowania, i zużycie sprzętu.

A gdzie: sadzeniak, ochrona, nawadnianie, wykopanie i przechowanie nie wspominając o własnej pracy przez ten cały czas.

#1793 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 12:27

Cena ziemniaków Nie da sie i tyle.
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1794 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 04 grudzień 2014 - 23:12

Cena ziemniaków

Był ktoś ostatnio na Rybitwach? Jaka cena? Sprzedających przegonił trochę mróz czy dalej to samo?

#1795 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 04 grudzień 2014 - 23:30

Cena ziemniaków

sprzedających nie było w środę(o 4 rabo widziałem 5 małych aut) .... kupca tez... ceny tez...

#1796 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 09:01

Cena ziemniaków

Nie było niczego :D

#1797 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 11:29

Cena ziemniaków

Chyba słabo u ciebie z liczeniem. Przy cenie 10 gr za kg to zapłacisz koszty pracy przebierania, opakowania, i zużycie sprzętu.

A gdzie: sadzeniak, ochrona, nawadnianie, wykopanie i przechowanie nie wspominając o własnej pracy przez ten cały czas.

kosztow pracy wlasnej nie mozna wliczac do ceny wyprodukowania 1kg ziemniaka, to blad ekonomiczny. Co innego jak zatrudniasz kogos to tej pracy. Swojej pracy sie nie liczy.

#1798 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 12:03

Cena ziemniaków

kosztow pracy wlasnej nie mozna wliczac do ceny wyprodukowania 1kg ziemniaka, to blad ekonomiczny. Co innego jak zatrudniasz kogos to tej pracy. Swojej pracy sie nie liczy.

jeżeli swojej pracy nie liczymy to koszty będą niższe. ale wszystko musimy zrobić sami;pole zaorać szpadlem ,nawóz (obornik) rozrzucić ręcznie ,zasadzić ręcznie ,wykopać zebrać ręcznie to ograniczymy koszty produkcji .Jak póżniej policzysz koszty rehabilitacji to możesz być zaskoczony

#1799 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 12:28

Cena ziemniaków

Ja tu błędu ekonomicznego nie widzę jak sam robię to tak jakbym zatrudnił i płacił. Równie dobrze mógłbym sobie siedzieć w domu i dać komuś zarobić a wtedy bym płacił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1800 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 14:24

Cena ziemniaków

troche nie o to mi chodzi. Popatrzcie. Zalozmy ze mamy kogos kto na etacie zarabia 2000zl na reke. czyli na godzine okolo 12zl. I teraz policzmy koszty tego czlowieka, zalozmy ze dojezdza autobusem i miesiecznie wydaje na to 200zl.  Czyli zostaje mu 1800zl. A teraz najlepsze... Przeciez skoro on pracuje to policzmy koszt jego pracy, zalozmy biednie, 8zl na godzine czyli ponad 1300 na miesiac. To oznacza ze ten czlowiek haruje przez miesiac za ponad 400zl, przeciez kompletnie mu sie to nie oplaca. Dlaczego? bo liczymy do oplacalnosci koszt jego pracy wlasnej. Nie mozna tego robic. Pieniadze ktore on dostaje (2 tysiaki) to jest oplata za jego prace i srodki ktore on do niej wykorzystuje i jesli wliczamy koszt jego pracy do placy to za on ma jeszcze dostawac kase? Czesto ludzie w rolnictwie licza w ten sposob oplacalnosc ze dodaja wszelkie srodki, nawozy, opryski itd itp + koszt pracy wlasnej + ryzyko zwiazane z pogoda + amortyzacje i wychodzi powiedzmy kwota 6 zl/kg zywca i gosc chce cene wyzsza niz cena produkcji wedlug niego i skoro tak liczona jest kwota to powiedzcie za co ten gosc chce jeszcze pieniadze? za co? za nic nierobienie? na pewno nie za prace bo ja juz wliczyl do ceny produkcji, napewno nie za ryzyko bo je tez wliczyl to za w takim razie ma dostac kase? Otoz pieniadze dostaje sie W ZAMIAN za prace wykonana a nie prace wliczamy do kosztow i chcemy jeszcze cos ponadto... To tak jak z przykladem na poczatku (2000 zl) ten czlowiek nie moze wliczyc swojej pracy do oplacalnosci bo sie okaze ze nie oplaca mu sie pracowac. Mam nadzieje ze tymi przykladami wam pokazalem jak nalezy to rozumowac. Jesli sie nie zgadzacie to prosze o wskazanie bledu...