Polecane posty

Zbyszko    695

Historia lubi sie powtażać i na 100%  by nas natowcy poświęcili ale pyry by zdrożały  :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

lepiej aby nie latały bo wtedy nasi zachodni przyjaciele o nas sobie zapomną jak kiedyś 

 

już zapomnieli dogadują się sami z Putinem . Boją się go jak kiedyś hitlera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Wczoraj mi przywieźli 9 ton ziemniaka po 3 zł za 15 kg ale bardzo ładny ziemniak i nie zmarznięty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

wracając do tematu w tym tygodniu podalem po 2,5 12ton,kuzyn po3 8ton ale to chyba koniec tej ceny bo coraz wiecej znajomych zaczyna sprzedaz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

@a co byś chciał za te kase zmarznięte kupić ?   u nas w tym roku nie było takich wielkich mrozów bo -20    Gdy by było ze -30   to może by co szlak trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Powiem tak w Polsce produkujemy dużo za dużo ziemniaka. Fakt eksport w tym roku nie idzie, ale jak zachód ma dużo to import tak i to za psie pieniądze.A co do produkcji to szacunki że Polsce uzyskaliśmy w 2014 - 7,7 mln.ton to mit. Uważam że wyprodukowaliśmy z 12-13 mln.ton (biorąc nawet pod uwagę suszę na Kujawach i pomorzu). a plony 30 t. to rzadkość. Od lat mamy w granicach 50-55 t/ha.Myślę że Powinniśmy ograniczyć uprawę ziemniaka chociaż o 30 %. Przyszły nam ciężkie czasy bo bardzo ważny wschodni rynek zbytu nam odpada ale to nie nasza wina.


Ja sprzedaje na dzień dzisiejszy na razie po 6-7 zł/15 ale niewielkie ilości bo ok.3-5 ton tygodniowo. Optymizmu nie widzę na ten sezon. Może przyszły ,jak zmądrzejemy na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

3-5 ton w tygodniu i za taką cenę to nie masz powodu do narzekania


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu0905    3

moim zdaniem produkujemy za dużo byle jakiego towaru na dobry towar zawsze znajdzie się klient i to za dobrą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Z tym ,że na dobry towar jest klient to się zgodzę, ale że da dobrą cenę to już niebardzo


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Powiem tak w Polsce produkujemy dużo za dużo ziemniaka. Fakt eksport w tym roku nie idzie, ale jak zachód ma dużo to import tak i to za psie pieniądze.A co do produkcji to szacunki że Polsce uzyskaliśmy w 2014 - 7,7 mln.ton to mit. Uważam że wyprodukowaliśmy z 12-13 mln.ton (biorąc nawet pod uwagę suszę na Kujawach i pomorzu). a plony 30 t. to rzadkość. Od lat mamy w granicach 50-55 t/ha.Myślę że Powinniśmy ograniczyć uprawę ziemniaka chociaż o 30 %. Przyszły nam ciężkie czasy bo bardzo ważny wschodni rynek zbytu nam odpada ale to nie nasza wina.

Ja sprzedaje na dzień dzisiejszy na razie po 6-7 zł/15 ale niewielkie ilości bo ok.3-5 ton tygodniowo. Optymizmu nie widzę na ten sezon. Może przyszły ,jak zmądrzejemy na wiosnę.

 

Uważaj sobie co chcesz. Mój rejon to głównie ziemniak biały - plony dużo niższe. Wyciągnąć 40 ton plonu ogólnego nie jest łatwo, dobrze jest jak Irga da 33-35 ton. Ograniczmy uprawy o 90% - zachód nas wesprze :) Areał się w miarę ustabilizował za to wydajność rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dziwna sprawa jedni piszą ,że była susza i wydajności nie było , wczoraj dzwonił facet po ziemniaki paszowe od Opoczna i mówił , że u niego wygniły . Zeczywiście trzeba ograniczyć nasadzenia . Już niektórzy koledzy moi zaczeli zmniejszać areał ale drudzy zwiększyli . Ziemniaki paszowe sprzedaje po 15 gr jadalne idą w paszówkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Uważaj sobie co chcesz. Mój rejon to głównie ziemniak biały - plony dużo niższe. Wyciągnąć 40 ton plonu ogólnego nie jest łatwo, dobrze jest jak Irga da 33-35 ton. Ograniczmy uprawy o 90% - zachód nas wesprze :) Areał się w miarę ustabilizował za to wydajność rośnie.

 

Zachód nas wesprze jak mają za dużo(tak jak w tym roku) ale Ty , Ja i inni(dzięki ograniczeniu nasadzeń) nie będa mieli co żałować bo cena i tak do niczego,przynajmniej nie będzie płaczu i żalu, a jak w europie się nie urodzi To dzięki temu że u nas też będzie mniej Cena będzie bić rekordy. Wniosek taki że tak czy siak jesteśmy uzależnieni od Europy. A co do plonu u nas nikt nie schodzi z plonem poniżej 45 t/ha.Średnia to ok.50, zależy od odmian.

Jeżeli nie każdy chce ograniczać to chociaż myśleć w ten sposób że sadzę tyle na ile mam klienta, a nie "a gdzieś się sprzeda" . Gdzieś to może do rowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To gratuluję plonów :) Jesteśmy uzależnieni od pogody. Gdy wszędzie urodzaj to wszędzie jest za dużo nasadzeń a jak gdzieś klęska to reszta zbija kokosy. Nie ma na to mądrych i nie da się tego uregulować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie każdy chce ograniczać to chociaż myśleć w ten sposób że sadzę tyle na ile mam klienta, a nie "a gdzieś się sprzeda" . Gdzieś to może do rowu?

 

Mądre słowa. Ja zawsze prowadzę plik w exelu gdzie mam wykaz gdzie i kiedy poszedł choćby kilogram ziemniaka i w jakiej cenie. Dzięki temu mam obraz kto ile ode mnie zabrał i mogę zrobić plan na następny rok. Ludzie odchodzą od ziemniaków. Stare pokolenia brały po 200-300kg na zimę a młodzi jadą na kaszy i ryżu. Z klientów którzy przeszli do mnie a brali jeszcze u ojca jak gospodarzył została garstka a tendencja jest spadkowa. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kupię zimniaki paszowe z okolic Łukowa jeśli ma ktoś pisac na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

To gratuluję plonów :) Jesteśmy uzależnieni od pogody. Gdy wszędzie urodzaj to wszędzie jest za dużo nasadzeń a jak gdzieś klęska to reszta zbija kokosy. Nie ma na to mądrych i nie da się tego uregulować. 

 

Nie do końca. Można nawadniać, wtedy nie jesteśmy uzależnieni od pogody. A zwyżka plonu jest praktycznie zawsze (pomijając mokre lata).

A wracając do ceny to posłałem samochód po 4,5zł za 15 kg ale coś mi zaczyna narzekać że nic na tym nie ma. No tak wiem że inni sprzedają po 2-3 zł za woreczek no ale fakt jest taki że u nas ziemniaków nie ma a po drugie ja jak rok temu dostałem po 80 gr za kg a nie 1 zł to nie narzekałem to niech mi w tym roku nie marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Patrząc na ubiegłe lata to raczej powódź robiła cenę niż susza więc nietrafiony argument z nawadnianiem :) Zresztą takich obszarów gdzie się nawadnia nie ma zbyt wiele. Zresztą nie widzę sensu - koszty rażąco w górę, czasem więcej strat niż korzyści bo np pociągnie kilka dni ulew których nie zapowiedziano i kicha. Dla mnie przy moim areale i klasach ziemi  nie ma to sensu. 

 

Mądre słowa. Ja zawsze prowadzę plik w exelu gdzie mam wykaz gdzie i kiedy poszedł choćby kilogram ziemniaka i w jakiej cenie. Dzięki temu mam obraz kto ile ode mnie zabrał i mogę zrobić plan na następny rok. Ludzie odchodzą od ziemniaków. Stare pokolenia brały po 200-300kg na zimę a młodzi jadą na kaszy i ryżu. Z klientów którzy przeszli do mnie a brali jeszcze u ojca jak gospodarzył została garstka a tendencja jest spadkowa. 

 

Młodzi jedzą tyle ziemniaków ile jedli - tutaj niewiele się zmienia. Zmienił się jedynie punkt zaopatrzenia - sklep, restauracja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

A moje byczki jedzą więcej ziemniaków .

 

uważaj żeby za dużo nie jadły bo "padną na nogi" (znajomi przekarmili i 2 szt. mieli mniej) Piszę poważnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zjazdowa mało sprzedających około 10 aut mimo to cena nie rozpieszcza: 3zł(żółty)-4zł(biały Irga),przy większej ilośći chcieli mi po 2,5zł sprzedać żebym tylko wziął.Masakra jakaś. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

za to carrefour ma już cypryjskiego ziemniaka za 3,99 zł /kg  Nasz luz za 79groszy a pakowany 69groszy        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moje byczki jedzą więcej ziemniaków .

 Mnie raz to byk padł , wpieprzał ziemniaki siana nie było dużo i od ziemniaków wątroba mu poszła i niemugł wstać no i kaput.

Edytowano przez piotrek111111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

 Mnie raz to byk padł , wpieprzał ziemniaki siana nie było dużo i od ziemniaków wątroba mu poszła i niemugł wstać no i kaput.

 

Ziemniaków się daje do 10 kg na dorosłą sztukę dziennie . Po ziemniakach moga mieć laksę ale że na nogi padają u mnie się  nie zdażyło .

Czy ceny trochę drgneły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj