Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 26 październik 2014 - 15:24

Cena ziemniaków

.

Każdy jest grabarzem swojego losu . 

Chyba kowalem. W tym roku już sprzedałem około 60% ziemniak po cenie powyżej 50gr/kg, a to co mi zostało to najwyżej wiosną wywiozę do lasu, a nie bede frajerem i oddawał komuś za groszę. 3 lata temu wywiozłem 100 ton i jakoś nie zbankrutowałem. Niekiedy jak czytam niektórych posty to sie zastanawiam czy to prawda, bo aż trudno uwieżyć w takie śmieszne ceny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 19:23
  •  

#1582 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 26 październik 2014 - 16:25

Cena ziemniaków

I tak oto pokazała pazury polityka dotowania wszelkiej maści traktorów i innego sprzętu poza przetwórstwem. Grupy producenckie postawiły sortownie i przechowalnie a nie przetwórnie z prawdziwego zdarzenia. Teraz może kilka z nich jest w stanie coś zamrozić i zdjąć to z rynku. Niestety nowy program dla grup nie przewiduje możliwości mrożenia i takich inwestycji, a stare grupy muszą dążyć do uznania albo za chwilę będą w stanie upadłości. Tak że nie ma co się "grupować" bo nie ma to sensu.

Kolejna sprawa to Rosyjskie sankcje ,które jak błogosławieństwo spłynęły na potentatów branży przetwórczej. To jest słowo wytrych w tym roku i pozwala na chwilę przystopować odbiór np. kalafiora aby szybko obniżyć cenę na surowiec. Ale lepiej też nie będzie, bo tym dużym poprostu brakuje miejsca składowego w mroźniach. A dzieje się tak ponieważ ostatnio olali tego typu inwestycje, bo stawialiśmy na sortowanie jabłek  w grupach a nie na przetwórstwo. 

#1583 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 26 październik 2014 - 20:20

Cena ziemniaków

.

Chyba kowalem. W tym roku już sprzedałem około 60% ziemniak po cenie powyżej 50gr/kg, a to co mi zostało to najwyżej wiosną wywiozę do lasu, a nie bede frajerem i oddawał komuś za groszę. 3 lata temu wywiozłem 100 ton i jakoś nie zbankrutowałem. Niekiedy jak czytam niektórych posty to sie zastanawiam czy to prawda, bo aż trudno uwieżyć w takie śmieszne ceny.

I to popieram na tym polega dzisiejsza gospodarka albo zarabiarz albo tracisz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1584 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 26 październik 2014 - 20:55

Cena ziemniaków

na IGRiT widziałem oferty kupna po 1zł za 15kg(towar musi być ładny)  i sprzedaży po1.7 za 15 kg (5+ ładny) to chyba jakieś żarty .Wiem pisałem że będą po 1 zł ale nie na poważnie

#1585 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 26 październik 2014 - 21:00

Cena ziemniaków

I tak oto pokazała pazury polityka dotowania wszelkiej maści traktorów i innego sprzętu poza przetwórstwem. Grupy producenckie postawiły sortownie i przechowalnie a nie przetwórnie z prawdziwego zdarzenia. Teraz może kilka z nich jest w stanie coś zamrozić i zdjąć to z rynku. Niestety nowy program dla grup nie przewiduje możliwości mrożenia i takich inwestycji, a stare grupy muszą dążyć do uznania albo za chwilę będą w stanie upadłości. Tak że nie ma co się "grupować" bo nie ma to sensu.

Kolejna sprawa to Rosyjskie sankcje ,które jak błogosławieństwo spłynęły na potentatów branży przetwórczej. To jest słowo wytrych w tym roku i pozwala na chwilę przystopować odbiór np. kalafiora aby szybko obniżyć cenę na surowiec. Ale lepiej też nie będzie, bo tym dużym poprostu brakuje miejsca składowego w mroźniach. A dzieje się tak ponieważ ostatnio olali tego typu inwestycje, bo stawialiśmy na sortowanie jabłek  w grupach a nie na przetwórstwo. 

Parę przetwórni powstało np. wyciskanie soku z jabłek . Tylko jak widzę na targowisku cenę że za 5 l sprzedają za 18 zł to ludzie wybierają te z marketu bo są w podobnej cenie . Dlaczego litr tego soku nie kosztuje 2 zł jeżeli jabłko spadowe jest po 20 gr .

Może temat to ziemniaki ale każdy robi podobnie ciągnie ile może . Liczy się tylko zysk i nikt nie może mieć pretensji do nikogo i zawsze jest tak że polak zawsze mądry po szkodzie . 

#1586 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 26 październik 2014 - 21:46

Cena ziemniaków

Witam,tylko że ten sok z marketu posiada tylko cześć soku ,a pozostałe to woda aromaty,konserwanty itd co za porównanie jakościowe,odżywcze, to ma się nijak co do jakości i zdrowej żywności,jedynie cena do objętości porównywalna :P Pozdrawiam.

#1587 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 26 październik 2014 - 21:55

Cena ziemniaków

Za dyche w promocji był wyciskany 3 litry, sandomierski sad czyli taki sam tylko taniej. Wiem bo kupuje,bez promocji jest za 12. Ziemniaki od rolnika też w cenie jak ze sklepu.

#1588 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 27 październik 2014 - 00:13

Cena ziemniaków

na IGRiT widziałem oferty kupna po 1zł za 15kg(towar musi być ładny) i sprzedaży po1.7 za 15 kg (5+ ładny) to chyba jakieś żarty .Wiem pisałem że będą po 1 zł ale nie na poważnie

I sa ogloszenia ze sprzedam po 5. Na podstawie skrajnych przypadkow nie ma co wyrabiac sobie opini o cenie
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1589 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1533 postów

Napisany 27 październik 2014 - 06:00

Cena ziemniaków

Na Rosji w markecie 13rubli kg takich prosto z pola widać tu się nie przebiera.

Kg jabłek od 54rubli do 90rubli z nalepkami Nowa Zelandia. Wszystkie owoce nawet te ziemniaki to takie jak u nas się wyrzuca no może te droższe jabłka były w miarę. Dla porównania litr ropy 32ruble

#1590 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 27 październik 2014 - 07:17

Cena ziemniaków

Tak a w naszych supermarketach to wszystko śliczne. ;)

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 28 październik 2014 - 10:55

Cena ziemniaków W sobote sprzedalem sasiadowi 150kg ziemniaka za 50zł i na tym moja sprzedaz w tym roku pewnie się skonczy. Frajerem nie bede.

#1592 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 28 październik 2014 - 11:10

Cena ziemniaków

Panowie drgneła coś cena ziemniaka?

Mówie oczywiście o cenie w dół ? :rolleyes:

U mnie masa ludzi ziemniaków nie wykopała tylko agregatem zmieszała z ziemią :unsure: bo nie ma komu sprzedać ziemniaków , miastowi coraz częściej kupują ziemniaki w supermarketach.

#1593 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 28 październik 2014 - 20:00

Cena ziemniaków

Panowie drgneła coś cena ziemniaka?

Mówie oczywiście o cenie w dół ? :rolleyes:

U mnie masa ludzi ziemniaków nie wykopała tylko agregatem zmieszała z ziemią :unsure: bo nie ma komu sprzedać ziemniaków , miastowi coraz częściej kupują ziemniaki w supermarketach.

cena w krakowie taka jak była, zainteresowanie masakryczne chyba kompletnie siadł 

#1594 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 28 październik 2014 - 20:54

Cena ziemniaków

Tyle tu piszemy i nic z tego . Cena na zjazdowej ładnej irgi 2,5 za 15 kg a sprzedaż na rynku na worki ta sama irga 9 zł . Handlarz potrafi sprzedać nawet gdy jest tanio na hurcie w przeciwieństwie do producenta .

Kiedyś nie miał kto kupić pomidorów a jak powiedzieli w telewizji , że są przeciw rakowe na drugi dzień wykupili wszystkie z rynku .

Za mało mamy reklamy bo niektórzy rolnicy gdyby mieli coś dać na reklamę to by dali zgniłego ziemniaka .

Parę lat temu byłem na szkoleniu o grupach producenckich i pierwsze pytanie rolników to było ile taki menadżer będzie zarabiał . Jak usłyszeli , że ze 3000 tyś to było wielkie niezadowolenie i wiele innych negatywnych opinii .

Rolnicy to tacy indywidualiści a to dobrze służy jak jest brak towaru na rynku .  

#1595 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 październik 2014 - 00:06

Cena ziemniaków

No nic.......mamy powtórkę z 2011 roku......miejmy nadzieje że za rok bedzie dobrze.

#1596 Share darekborkowski

darekborkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 październik 2014 - 06:33

Cena ziemniaków

Tyle tu piszemy i nic z tego . Cena na zjazdowej ładnej irgi 2,5 za 15 kg a sprzedaż na rynku na worki ta sama irga 9 zł . Handlarz potrafi sprzedać nawet gdy jest tanio na hurcie w przeciwieństwie do producenta .

Kiedyś nie miał kto kupić pomidorów a jak powiedzieli w telewizji , że są przeciw rakowe na drugi dzień wykupili wszystkie z rynku .

Za mało mamy reklamy bo niektórzy rolnicy gdyby mieli coś dać na reklamę to by dali zgniłego ziemniaka .

Parę lat temu byłem na szkoleniu o grupach producenckich i pierwsze pytanie rolników to było ile taki menadżer będzie zarabiał . Jak usłyszeli , że ze 3000 tyś to było wielkie niezadowolenie i wiele innych negatywnych opinii .

Rolnicy to tacy indywidualiści a to dobrze służy jak jest brak towaru na rynku .  

3000 tys? też chciałbym zarabiać 3 000 000  ;p

#1597 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 29 październik 2014 - 06:54

Cena ziemniaków Nasi wielcy na wiejskiej mają i nic nie robią Chlapią gębami żeby z tego był porzytek same straty Może czas zwolnić na bruk wyrzucić Polityka politykom lecz trzeba za coś żyć A może do przykładu wszyscy przestaną płacic podatki jako protest bo gadanie nic nie da

#1598 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 29 październik 2014 - 07:51

Cena ziemniaków

rozumiem że ostatnie dwa lata zysków to sukces rolników, a ten rok to wina polityków - Przestańmy gadać głupoty - czy to jest pierwsza górka ziemniaczana czy 20 ????? fakt ja spodziewałem się takiej sytuacji rok temu po bardzo dobrym roku - bo tak zawsze było - ale w tym roku jak 3 amatorów z okolicy chciało żeby im posadzić po 10 ha ziemniaka - a nie mielili go nigdy - nie mają sprzętu ani doświadczenia , ani kontaktów z odbiorcami - było wiadomo że będzie kicha na rynku - ale to nie tylko polscy rolnicy są tacy mądrzy - zachód zrobił to samo 15 procent więcej posadzone plus plon zrobiło swoje w całej europie. Więc prawda jest brutalna - albo ma się kontrakt ze stałą ceną i pewny ale mały zysk - albo robi się zapasy gotówki w dobrym roku - na zły rok by móc spokojnie przeorać uprawę - a nie wchodzi się bez zapasów po 2 dobrych latach w ziemniaki bo to może oznaczać bolesną porażkę- i na pewno nie z winy polityków - a raczej prostej ludzkiej chciwości....... pytanie jest inne - czy te 15 % nasadzeń oznacza pełne inwestycje - bo jeśli tak - to oni nie zrezygnują po roku - sprzęt musi się z amortyzować - a to oznacza że na cenę będziemy czekać do pierwszej amonali pogodowej....... 

#1599 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 29 październik 2014 - 08:03

Cena ziemniaków Tu nie chodzi o ziemniak o całokształt nic nie płaci A jeszcze dowozi się z ukrainy To wszystkiego nasieli ? Np dziś wiozę cebulę po 22 gr szok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 29 październik 2014 - 16:10

Cena ziemniaków

rozumiem że ostatnie dwa lata zysków to sukces rolników, a ten rok to wina polityków - Przestańmy gadać głupoty - czy to jest pierwsza górka ziemniaczana czy 20 ????? fakt ja spodziewałem się takiej sytuacji rok temu po bardzo dobrym roku - bo tak zawsze było - ale w tym roku jak 3 amatorów z okolicy chciało żeby im posadzić po 10 ha ziemniaka - a nie mielili go nigdy - nie mają sprzętu ani doświadczenia , ani kontaktów z odbiorcami - było wiadomo że będzie kicha na rynku - ale to nie tylko polscy rolnicy są tacy mądrzy - zachód zrobił to samo 15 procent więcej posadzone plus plon zrobiło swoje w całej europie. Więc prawda jest brutalna - albo ma się kontrakt ze stałą ceną i pewny ale mały zysk - albo robi się zapasy gotówki w dobrym roku - na zły rok by móc spokojnie przeorać uprawę - a nie wchodzi się bez zapasów po 2 dobrych latach w ziemniaki bo to może oznaczać bolesną porażkę- i na pewno nie z winy polityków - a raczej prostej ludzkiej chciwości....... pytanie jest inne - czy te 15 % nasadzeń oznacza pełne inwestycje - bo jeśli tak - to oni nie zrezygnują po roku - sprzęt musi się z amortyzować - a to oznacza że na cenę będziemy czekać do pierwszej amonali pogodowej....... 

Zauważyłeś dwie kwestie - jedną oczywistą - to nie pierwsza górka ziemniaczana i nie ostatnia. A druga kwestia jeśli te 15% więcej nasadzeń to pełne inwestycje to na cenę ziemniaka będzie trzeba czekać do pierwszej anomalii pogodowej. Pytanie mam do Ciebie: czy kiedykolwiek była dobra cena bez anomalii pogodowych którejkolwiek z upraw?