Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 25 październik 2014 - 18:39

Cena ziemniaków

I taka cena by była tylko za dużo panikarzy i teraz gdyby twardo trzymali 5 zł za worek to by było możliwe i jak ktoś mi mówi , że to moje i może oddać za darmo to Sawicki miał rację . 

gdyby to było takie proste. Dlaczego tylko 5 zł a nie więcej  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 00:57
  •  

#1562 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 25 październik 2014 - 18:45

Cena ziemniaków

gdyby to było takie proste. Dlaczego tylko 5 zł a nie więcej  

Bo to by była cena zadowalająca przy urodzaju .

Raz stałe na hurcie i kupujący kioskarz powiedział tak ( rolnik gdy towaru brakuje nie wie ile chcieć a gdy jest za dużo oddaje za pół darmo )

#1563 Share misia6

misia6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 październik 2014 - 20:34

Cena ziemniaków

czy po 10 groszy czto po  1zł nikt normalnie więcej niezie i niekupi 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 25 październik 2014 - 21:13

Cena ziemniaków

40 t handlowego po 5 zł za 15 kg(33 gr) =13200.  sadzeniak 2,5 t/ha po 2 tys. =5tys ;nawóz około 2 tys ;opryski 1 tys ; uprawa',deszczowanie przygotowanie do sprzedaży i inne? wszystko razem około10 tys ; jeszcze dzierżawa 1500 (przy tańszym sadzeniaku nie będzie wysokiego plonu handlowego) dlatego 5 zł trochę mało 

#1565 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 26 październik 2014 - 07:30

Cena ziemniaków

czy po 10 groszy czto po 1zł nikt normalnie więcej niezie i niekupi

w mieście i tak mają pp 1 zł a 15 kg po 9 zł bo przymriski i kto zarabia ?

#1566 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 październik 2014 - 08:11

Cena ziemniaków

Proszowice 1,5 /15kg ,Rumuni ruszyli z kupnem ale tylko bardzo gruby... 

#1567 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 26 październik 2014 - 09:51

Cena ziemniaków

40 t handlowego po 5 zł za 15 kg(33 gr) =13200.  sadzeniak 2,5 t/ha po 2 tys. =5tys ;nawóz około 2 tys ;opryski 1 tys ; uprawa',deszczowanie przygotowanie do sprzedaży i inne? wszystko razem około10 tys ; jeszcze dzierżawa 1500 (przy tańszym sadzeniaku nie będzie wysokiego plonu handlowego) dlatego 5 zł trochę mało 

Teoretycznie wyliczenia masz dobre ale z praktyką gorzej. 30t handlowego - była susza, deszczowni brak, sadzeniak 1tx2tys, reszta ze swojej produkcji, 400zł worki, na swoim gruncie sadzę więc bez opłat. Daje to ok 5 tys nakładu + paliwo i amortyzacja maszyn czyli 7-8 tys jak w morde strzelił nie licząc roboty. Jak 2-2,5 tys zostałoby przy cenie 5 zł za worek to wszystko a przy tak kosztownej i pracochłonnej produkcji 7-8 tys zysku wcale nie  jest za dużo. 

#1568 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 26 październik 2014 - 10:40

Cena ziemniaków A ciekawe kto wam to workuje liczycie jak by z pola poszły.-Jak sami to znam takiego na ludzi nie ma jak oddaje po 1'50 a pużniej nosem po ziemi Napiszcie jak to zrobić oddać po 1'50zł za 15 kg - na tira wchodzi ok 1500 worków zapłacić za spakowanie zsładónek i nie splajtować ?A gdzie za ziemniak ? Zaproście mnie na praktykę i pokażcie mi te zyski ! Będziemy liczyć . W 2010 poszły na gorzelnie po 10 gr była porażka Dziś gorzelnie zanknięta więc w dół -lecz mam satyswakcje że za darmo nie robie A ten rok jakoś przeżyje

Edytowany przez Robertkujawy, 26 październik 2014 - 10:41.

#1569 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 26 październik 2014 - 12:30

Cena ziemniaków

A ciekawe kto wam to workuje liczycie jak by z pola poszły.-Jak sami to znam takiego na ludzi nie ma jak oddaje po 1'50 a pużniej nosem po ziemi Napiszcie jak to zrobić oddać po 1'50zł za 15 kg - na tira wchodzi ok 1500 worków zapłacić za spakowanie zsładónek i nie splajtować ?A gdzie za ziemniak ? Zaproście mnie na praktykę i pokażcie mi te zyski ! Będziemy liczyć . W 2010 poszły na gorzelnie po 10 gr była porażka Dziś gorzelnie zanknięta więc w dół -lecz mam satyswakcje że za darmo nie robie A ten rok jakoś przeżyje

W gospodarstwie nie liczy się zysk za jeden rok tylko trzeba policzyć średnią z pięciu lat i nie uprawiać jednej uprawy .

Kiedyś w gospodarstwie było wszystkiego po trochu . Przez pewien czas ziemniaki były bardzo opłacalne , to pokopali na każdym polu studnie głębinowe , obory i stodoły przerobili na przechowalnie do tego doszedł urodzaj i są tego skutki .

#1570 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 26 październik 2014 - 12:51

Cena ziemniaków

bolek masz dziwny tok myślenia a nawet bardzo głównie że sadzeniak po takiej cenie jest raczej co 3 lata a po drugie jak przy deszczowaniu tylko 40 ton handlowego to wole nie deszczować i bez tego mam tyle z 1 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 26 październik 2014 - 13:02

Cena ziemniaków Odmiany zachodnie nie kupisz ponizej 2000 nawet w tym roku

Edytowany przez przemol87, 26 październik 2014 - 13:09.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1572 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 26 październik 2014 - 13:10

Cena ziemniaków

W gospodarstwie nie liczy się zysk za jeden rok tylko trzeba policzyć średnią z pięciu lat i nie uprawiać jednej uprawy .

Kiedyś w gospodarstwie było wszystkiego po trochu . Przez pewien czas ziemniaki były bardzo opłacalne , to pokopali na każdym polu studnie głębinowe , obory i stodoły przerobili na przechowalnie do tego doszedł urodzaj i są tego skutki .

Zgadzam się z tobą tylko średnia z5 lat też tak dobrze nie wygląda DO KAFAR191 u nas ziemie są dobre ale wymęczone (ziemniaki po ziemniakach ,cebule ,selery ,kapusty,kalafiory)i żeby uzyskać 40 ton handlowego to jest trudno (sadzeniak musi być dobry)

#1573 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 26 październik 2014 - 13:25

Cena ziemniaków Gość ma studnie i sieje zboże i kuku w puszki a miał wszystkie warzywo Jak ludzie mają taki tok myślenia że jednego roku weżmiesz kasę a przes 4 po kosztach lub w dół To tak jak byś do roboty jeżdził rok za kasę a przes 4 za paliwo. U nas nie ma grup i są tego efekty a ludzie nie szanują siebie i swej pracy .Wieś w polsce myśli jak za komuny Aby robota była . Ja zrezygnowałem przez 5 lat z ogórka zchodzę z cebuli i pewno z ziemniaka .
A są gigusie ze za cebulę po brali po 20 gr i są szczęsliwi I niech nikt nie pisze znów że liczy się 5 latka I życzę wszystkim wysokich plonów po 100 ton z ha bo cena was nie interesóje

#1574 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 26 październik 2014 - 13:38

Cena ziemniaków

Nie można porównywać pracownika do rolnika bo jak by miał jeździć za paliwo to by poszedł do drugiej pracy czy trzeciej albo piątej a chłop co ma zrobić zwinąć całą ojcowiznę i iść do roboty za 1200 zł na rękę . Są lata lepsze i gorsze . Zawsze coś płaci raz zboże raz bydło albo kalafiory czy kapusta lub ziemniaki dlatego pisałem aby uprawiać kilka upraw bo Sawicki ani Tusk nie dołoży . 

#1575 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 26 październik 2014 - 14:06

Cena ziemniaków Nooo w tym roku wszystko płaci a z tą ojcowizną nie przesadzaj u nas już 30% ludzi poszło do pracy Osobiście też od czasu do czasu dopłacam do ojcowizny za pie pszam w żniwa żeby jakoś się żyło

#1576 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 26 październik 2014 - 14:19

Cena ziemniaków

po wprowadzeniu zakazu sprzedaży warzyw do Rosji wszystkie warzywa tanie. nie wiadomo jak długo się taka sytuacja utrzyma- może kilka lat .ciężkie czasy dopiero przed nami

#1577 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 26 październik 2014 - 14:31

Cena ziemniaków

Ja mam 20 ha i też żona pracuje ale gdybym obsiał wszystko saradelą to dopłata by nie poszły  na nawozy i by jakoś było ale jeszcze bida tak nie dokuczyła żeby to wszystko rzucić .

Każdy jest kowalem swojego losu i decyduje co ma robić aby zarobić . Nie ma takiego fachu bez ryzyka . 

#1578 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 26 październik 2014 - 14:35

Cena ziemniaków Grabaż?

#1579 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 26 październik 2014 - 14:42

Cena ziemniaków

Grabaż?

Każdy jest grabarzem swojego losu . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 26 październik 2014 - 15:10

Cena ziemniaków

Witam,myślę że grabarzem dla naszego rolnictwa i gospodarstw okazał się nasz rząd z Sawickim na czele :rolleyes: Pozdrawiam.