Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 18 październik 2014 - 21:42

Cena ziemniaków

Ale gówno gównu nie równe :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 11:24
  •  

#1522 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 18 październik 2014 - 21:54

Cena ziemniaków

wszystko w odpowiednich dawkach najlepiej obornik(od krów) Tylko skąd go brać .krowy prawie wszyscy polikwidowali a ci co mają to tylko u siebie na pole rozworzą 

#1523 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 18 październik 2014 - 22:41

Cena ziemniaków

W odpowiednich dawkach i terminach. Być może pomiot nie czyni szkód stosowany na jesieni. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 19 październik 2014 - 07:03

Cena ziemniaków

jak myślicie na czym rośnie ekologiczny(zdrowy ,smaczny) ziemniak? odpowiadam- na gównie . Ci co myślą inaczej nie są rolnikami

Z chodowli zrezygnowałem 15 lat i jade na poplonach Tak jak pisalem rużne żeczy widziałem . Osobiście obornik stosowałem rok przed ziemniakiem .Zależy ile się stosuje na ha Miałem owce zwasze dawało się 30 t w górę

#1525 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 październik 2014 - 07:31

Cena ziemniaków

Czwarty gnojowica świnska z fermy na wiosne
4 zł 15 kg małe ilości

Ale że co że gnojowica świńska pogarsza smak ziemniaka??

#1526 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 19 październik 2014 - 08:59

Cena ziemniaków Wszystko pogarsza w momencie gdy przesadzisz. Znam takich, którzy mają za dużo tego towaru na wiosnę, a pozostaje tylko pole pod ziemniaki, bo to jedyna jara uprawa i walą gnojowicę bez umiaru.

#1527 Share pawlo1927

pawlo1927

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 październik 2014 - 09:26

Cena ziemniaków

kolego pawelol111 a z tymi Mołdawami to pewna informacja bo mam umówiona irge po 0,25gr na po niedzieli i nie wiem czy sprzedawac. A mógł byś ewentualnie dac namiar na takiego kupca? może byc na priv

#1528 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 19 październik 2014 - 10:28

Cena ziemniaków

W odpowiednich dawkach i terminach. Być może pomiot nie czyni szkód stosowany na jesieni. 

Pomiot stosuje bo niedaleko mam ferme i jest w miare tani.O oborniku moge tylko pomarzyc bo poprostu niema tu zadnych chodowli.Co moge onim powiedziec to to ze stosuje go wczesna wiosna czasem tylko cienko pod kultywator i naprawde dziala jak dopalacz jesli sie go przedawkuje to poprostu nic nie urosnie,Stosowany rozsadnie z cala pewnoscia nie zmienia smaku ani jakosci ziemniaka.Doprawdy nierozumiem bulwersacij niektorych dotyczacej wieloletniej uprawy ziemniakow na tym samym stanowisku.Jesli by mi niedawalo to wynikow to bym tego nie robil.

#1529 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 19 październik 2014 - 11:39

Cena ziemniaków

Bo ludzie w innych stronach nie mają pojęcia jak to u nas wszystko wygląda z sadzeniem ziemniaka, zresztą tak jak napisałeś nie jesteś jedyny który tak robi a więc samo to już o czymś świadczy

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1530 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 19 październik 2014 - 13:57

Cena ziemniaków

Tak masz rację o czymś to świadczy. Najdelikatniej mówiąc o zacofaniu tychże ludzi. Hollandia czy Belgia to małe kraje i też im brakuje ziemi jednak nikt tam takich numerów nie robi. Właściwie poza polskim rolnikiem nikt tak nie robi, a potem lament że KE zabrania eksportu bo bakterioza wszędzie. A na horyzoncie już nowe zagrożenie, od tego roku można uprawiać u nas odmiany rakopdatne które prędzej czy później trafią do Sieradza bo przecież nie będą do końca życia uprawiać Lorda i Vinety. Z rakiem jest trochę gorzej bo potrafi siedzieć w ziemi nawet 30 lat. Wykrycie w jednym miejscu zamyka eksport z całego powiatu, jak będzie dużo to KE zamknie cały eksport z Polski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 październik 2014 - 17:35

Cena ziemniaków

Kolego mikad bardzo sie mylisz.Bylem na wycieczce w Holladij organizowanej przez nasz WODR i oczywiscie jak najbardziej sadzi sie tam ziemniaki rok po roku na tym samym stanowisku a o ilosci chemi tam stosowanej juz nie wspomne.I to wlasnie z takich pol pochodzi sadzeniak przysylany do Polski a nasze wydajnosci sa bardzo odlegle od Holenderskich.Jesli dba sie o ziemie i daje jej sie co potrzebuje to niema problemow z jakoscia i chorobami.Silne i zdrowe ziemniaki zadko choruja natomiast ziemniak na polach gdzie sa braki choruje bardzo czesto.Jak sie dba tak sie ma.Wiec jak niemasz oczyms pojecia to poprostu niepisz 

#1532 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 październik 2014 - 18:13

Cena ziemniaków

Marti1980 - wiesz że mikad to guru działu okopowe? :D  

Mam do was pytanie: słyszeliście/sadziliście ziemniaki Catania? 

#1533 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 19 październik 2014 - 19:17

Cena ziemniaków

Taak oczywiście ziemniaki co roku i do tego jeszcze sadzeniaki, chyba byłeś w jakiejś innej Hollandii. No niestety kolego faktycznie nie mam pojęcia jak się uprawia ziemniaki po ziemniakach przez 15 lat, w związku z tym uważam że dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu.

http://www.europlant...ish_2012_06.pdf

Edytowany przez mikad, 19 październik 2014 - 19:18.

#1534 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 19 październik 2014 - 19:36

Cena ziemniaków

ja sadzę ziemniaki c drugi rok na tym samym  polu ,zaleca się robić 3-4 -letnią przerwę , ale wiecie że ziemniak można uprawiać w monokulturze (co rok) 

#1535 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 październik 2014 - 19:43

Cena ziemniaków

Masz racje dyskusja z kims tak swiatlym i dotego wszech wiedzacym jak TY jest nie na moim poziomie.Na szczescie mam mozliwos czerpania wiedzy o osoby ta nie omylnej i doswiadczonej w produkcij ziemniaka co 4 lat.Ja biedny jak moglem narzekac na te wspaniale sadzeniaki z holandi pozbawione chorobsk i innego paskudztwa przeciez oni sadza w swym malutki kraju ziemniaki wlasnie co 4 lata tylko i wyloncznie na naturalnym oborniku.A to ze choruja zaraz po posadzeniu  na moich zmeczonych i niedoinwestowanych polach jest tylko i wylacznie moja wina.Jde sie biczowac a tobie kolego mikad radze zarzyc zimna kompiel oczyszczajaca abys mogl ochlonac po dyskusij z takim amatorem jak JA.WOJT SWOJE CHLOP SWOJE

#1536 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 19 październik 2014 - 20:06

Cena ziemniaków

to co ja piszę to nie jest jakaś wielka mądrość to są podstawowe informacje które każdy rolnik powinien wiedzieć .A każdy robi jak uważa. U  nas są rolnicy co sadzą już 20 lat ziemniaki  po sobie i coś tam zbierają nie wiem ile ,ale jak by było mało to by nie sadzili)

#1537 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 październik 2014 - 20:27

Cena ziemniaków

Wszystko pogarsza w momencie gdy przesadzisz. Znam takich, którzy mają za dużo tego towaru na wiosnę, a pozostaje tylko pole pod ziemniaki, bo to jedyna jara uprawa i walą gnojowicę bez umiaru.

no jak przesadzisz to wiadomo ale wtedy trzeba zaznaczyć że w zbyt dużych ilościach ma wpływ na smak.

#1538 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 20 październik 2014 - 21:38

Cena ziemniaków

W agrobiznesie podają cenę ziemniaków od 30 do 60 gr. Skąd oni biorą takie ceny ?  :rolleyes:

#1539 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 21 październik 2014 - 05:44

Cena ziemniaków

W agrobiznesie zawsze są fajne ceny i zawsze odbiegające od rzeczywistości  <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama