Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 16 październik 2014 - 17:37

Cena ziemniaków

Samą prawdę powiedział kolega. Pogodzić się zostało z obecną sytuacją i nie szukać winnych. Winnym jest urodzaj. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 02:19
  •  

#1482 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 16 październik 2014 - 17:44

Cena ziemniaków

Rybitwy wczoraj 4zł/15kg

Towaru mase.

#1483 Share JDRadek95

JDRadek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:22

Cena ziemniaków

bardzo w to watpie , kopia po 1.20 na sieradzu ci co maja duzo i niemaja gdzie pomiescić jesli niewierzycie wejdzcie se na  http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5  , i nie uwierze ze jakis handlarz daje 7 /15 kg smieszne jakby dal 3 to bym  sie cieszyl , mało kto chce dać 2 zl /15 i to jeszcze jakie wymagania  . Wiec pozdrawiam tych co sprzedaja po 7 zl :)

a więc się zdziwisz bo jakimś sposobem klient jest codziennie i od przyszłego miesiąca zaczynami ilości tirowe szykować. cena za ziemniaka jeszcze pójdzie do góry od stycznia zacznie rosnąć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:40

Cena ziemniaków

Miał może ktos propozycje na ziemniaka z fito?ewentualnie jak kształtują sie ceny ziemniaka z pełna dokumentacja?(moze byc na priva)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1485 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 16 październik 2014 - 22:10

Cena ziemniaków

trzeba ziemniaki z pola zebrać jeśli się planuje je na tym polu w przyszłości sadzić  ;nawet jeśli trzeba do tego dołożyć (u mnie prawdopodobnie będą wyrzucone -mam już naszykowane takie miejsce)

Nigdy ci na jakimś kawałku nie wygniły ziemniaki ? I co nigdy tam nie będziesz sadził . Kiedyś ludzie jeszcze zbierali za broną a teraz na kartoflisku nieraz leży drobnych ziemniaków aż biało i nic się nie dzieje . Może książka tak pisze ale ja uważam , że nie ma większej różnicy .

#1486 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 październik 2014 - 08:11

Cena ziemniaków

wygniły ale tylko część resztę zbierałem ,teraz jak sadzę inne warzywa też gniją w tym miejscu   .Jakbym co roku zostawiał gnijący towar na polu to już dawno zamkną bym gospodarstwo .Dlatego uważam że trzeba zbierać .Ceny hurtowej nie piszę bo jest tak niska że zostanę na forum posądzony o zaniżanie cen i działanie na szkodę polskiego rolnictwa

#1487 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 17 październik 2014 - 08:37

Cena ziemniaków

Nigdy ci na jakimś kawałku nie wygniły ziemniaki ? I co nigdy tam nie będziesz sadził . Kiedyś ludzie jeszcze zbierali za broną a teraz na kartoflisku nieraz leży drobnych ziemniaków aż biało i nic się nie dzieje . Może książka tak pisze ale ja uważam , że nie ma większej różnicy .

Tylko jest różnica gdy zostaje na polu tona drobnych a gdy zostaje ton 40. Myślisz że książka była pisana na podstawie domysłów? Na szczęście nie. Robiono doświadczenia. Znam przypadki gdzie gdzie ziemniaki zostały niewykopane. Na wiosnę posiano zboża jare - wszystko się wyłożyło zanim wykłosiło. 

#1488 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 17 październik 2014 - 09:56

Cena ziemniaków

Zostawiajcie towar na polu, automatycznie  wykluczycie sie z produkcji i grono plantatorów sie pomniejszy

Przez te drobne zostawiane na polu podczas kopań(zwłaszcza wczesnych) po dzien dzisiejszy sieradzacy mają problemy z niszczykiem(i innymi chorobami).

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1489 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 17 październik 2014 - 12:04

Cena ziemniaków

Zostawiajcie towar na polu, automatycznie  wykluczycie sie z produkcji i grono plantatorów sie pomniejszy

Przez te drobne zostawiane na polu podczas kopań(zwłaszcza wczesnych) po dzien dzisiejszy sieradzacy mają problemy z niszczykiem(i innymi chorobami).

Akurat tak sie zklada ze je jestem plantatorem z pod Sieradza i z calam pewnoscia niszczyk nie jest powodowany przez zostawianie drobnego odsortu na polu.Mam pola na ktorych od 15lat jest co roku ziemniak i problemu z niszczykiem niemam.Owszem niszczyk wystepuje ale tylko na glebach od klasy 4 w gore i to tez tylko wtedy gdy pole jest zadko wapnowane i dotego jest sucho.Ale z cala pewnoscia zostawienie cale plonu na polu ziemi nie sluzy i spowoduje duze zakwaszenie.

#1490 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 17 październik 2014 - 17:17

Cena ziemniaków

Kiedyś pisałem , że niektórzy sadzą ziemniaki po ziemniakach co roku to niektórzy nie wierzyli a co do biodegradacji na polu to chyba dajmy sobie spokój bo można by się przekomarzać w nieskończoność .

Ogólnie na zjazdowej towaru  bardzo dużo  .

Słyszałem , że trochę idzie skup ziemniaka po 3 zł ilości tirowe lecz musi być ziemniak ładny , jasny i załadunek sprzedającego .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 październik 2014 - 17:44

Cena ziemniaków Z ziemniakiem jest klapa czytałem że niemcy mają jeszcze większy problem

#1492 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:05

Cena ziemniaków

Akurat tak sie zklada ze je jestem plantatorem z pod Sieradza i z calam pewnoscia niszczyk nie jest powodowany przez zostawianie drobnego odsortu na polu.Mam pola na ktorych od 15lat jest co roku ziemniak i problemu z niszczykiem niemam.Owszem niszczyk wystepuje ale tylko na glebach od klasy 4 w gore i to tez tylko wtedy gdy pole jest zadko wapnowane i dotego jest sucho.Ale z cala pewnoscia zostawienie cale plonu na polu ziemi nie sluzy i spowoduje duze zakwaszenie.

Ziemniaki po ziemniakach przez tyle lat nie wpływają na następny plon niekorzystnie?

#1493 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:52

Cena ziemniaków

Mam pola na ktorych od 15lat jest co roku ziemniak 

:blink:  Mistrzostwo świata, należy Ci się medal  :D

Z ziemniakiem jest klapa czytałem że niemcy mają jeszcze większy problem

U nich każdy sadzi pod kontrakt, problem mają tylko z tym co jest ponad kontakt bo wydajność większa niż zakładali. Zarobią na kontraktowanych a nadwyżkę popchną do PL, firmy które pakują na markety wolą wziąć od nich bo towar lepszy.

#1494 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 17 październik 2014 - 20:14

Cena ziemniaków

A dziekuje.Ale prawie cala gmina tak ma wiec nie tylko mnie sie on nalezy.Poprostu nie bede sial zboza na polach gdzie mam studnie bo nie poto ja wiercilem zeby stala w zbozu nie uzywana.Co do problemow z plonami to raczej juz nie wystepuja.Po wykopaniu ziemniakow poplon najlepiej slonecznik lub gorczyca.No i na wiosne  wszysto to czego potrzebuja ziemniaki do pelni szczescia.Niedowiarkow zapraszam na wiosne i latem podczas zbiorow.

#1495 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:31

Cena ziemniaków

A ja się bałem że za często ziemniaka sadzę bo co 2 rok na jednej działce na zmianę z pszenicą a po pszenicy poplon :) 

#1496 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 17 październik 2014 - 20:32

Cena ziemniaków

już nie przesadzajcie że te 15 lat to takie mistrzostwo bo znam duuużo lepszych B) i na plony nie narzekają

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1497 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 październik 2014 - 21:05

Cena ziemniaków

:blink: Mistrzostwo świata, należy Ci się medal :D

U nich każdy sadzi pod kontrakt, problem mają tylko z tym co jest ponad kontakt bo wydajność większa niż zakładali. Zarobią na kontraktowanych a nadwyżkę popchną do PL, firmy które pakują na markety wolą wziąć od nich bo towar lepszy.

Lecz zawsze chodzi o kase u nas już towar nie naj gorszy a dowieść trzeba Osobiscie niemieckim ziemniakiem się nie zachwycam a w markecie o sztuke chodzi

#1498 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 17 październik 2014 - 21:25

Cena ziemniaków

O jaką kasę? O czym mówisz? Ziemniaka u niemców nie kupisz taniej niż 6-8 centów do tego transport to policz ile wyjdzie. I to jest cena za niesort, tylko po wałkach i na wywrotkę. Ziemniak droższy ale ładniejszy, odpadu prawie nie ma. Polski rolnik kopie anną i już na starcie ma gorszy towar, załadunek na wywrotkę niemożliwy bo rękawa nie ma, odmiana albo Lord albo Vineta, jedna i druga brzydka genetycznie.

Na koniec sezonu pewnie tak jak w 2011 z francuskich chłodni przyjedzie Amandine po 80 groszy a polski chłop wywiezie do lasu.

Edytowany przez mikad, 17 październik 2014 - 21:29.

#1499 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 październik 2014 - 21:38

Cena ziemniaków

Za Sieradzem ziemniak,  nawozy,  woda , poplon i tak w kółko . Ciekawe co na smak sieją czy to jeszcze przypomina ziemniaka czy gorczycę albo badyl słonecznika .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 17 październik 2014 - 21:53

Cena ziemniaków

Uważasz że ziemniak będzie miał lepszy smak z ziemi gdzie nawożenie sypie się na oko?