Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 15 październik 2014 - 21:00

Cena ziemniaków

No ja znam takich co po 2 by chętnie sprzedali a idiotami raczej nie są także ostrożnie ze słowami

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 23:46
  •  

#1462 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 październik 2014 - 21:11

Cena ziemniaków

ja za 2zł też nie będę szykował ale po 6-7zł za 15kg przy ilości 2 worki dziennie na pewno nie a jeszcze lepiej jak w cenie jest transport do 10km 

#1463 Share JDRadek95

JDRadek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 październik 2014 - 21:27

Cena ziemniaków

Na chwile obecna detal kilka ale przyjeżdżają po 50-100 worków a za miesiąc ruszamy z dużymi partiami i na mycie.

Edytowany przez JDRadek95, 15 październik 2014 - 21:27.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 15 październik 2014 - 21:28

Cena ziemniaków

Jeszcze jeden dobry urodzajny rok na ziemniaki w europie i nie bedziecie zadziwiać że ziemniak po 2 czy 3 złote. Dowiozą wam handlarze z sieradza, kalisza a nawet holandii tanich a wasi stali klienci nagle zapomną gdzie mieszkacie. Już nie którym się nie opłacało po 40 groszy kopać i nie pisali czy poorali czy jednak po 20 zaczeło się opłacać bo lokalizacje mieli w samym zagłębiu ziemniaczanym gdzie z domu po 5 zł to można po worku dziennie sprzedać pod warunkiem że się przy jakiejś głównej drodze mieszka.

#1465 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 15 październik 2014 - 21:34

Cena ziemniaków

W zagłebiach ziemniaka jadalnego 2 zł to codzienność, może u was są takie ceny gdzie lokalnie nieliczni sadzą ziemniaka wiec sie tylko cieszcie ze po tyle JESZCZE sprzedajecie

Edytowany przez przemol87, 15 październik 2014 - 21:36.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1466 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 15 październik 2014 - 21:47

Cena ziemniaków

bardzo w to watpie , kopia po 1.20 na sieradzu ci co maja duzo i niemaja gdzie pomiescić jesli niewierzycie wejdzcie se na  http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5  , i nie uwierze ze jakis handlarz daje 7 /15 kg smieszne jakby dal 3 to bym  sie cieszyl , mało kto chce dać 2 zl /15 i to jeszcze jakie wymagania  . Wiec pozdrawiam tych co sprzedaja po 7 zl :)

Edytowany przez bools, 15 październik 2014 - 21:47.

#1467 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 15 październik 2014 - 23:16

Cena ziemniaków

bardzo dobrze gotujcie sie z tymi ziemniakami:D:D mam nadzieje ze w przyszlym roku kazdy z was zwiekszy areal dwukrotnie:)

#1468 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 15 październik 2014 - 23:24

Cena ziemniaków w mojej okolicy tez nasadzili mnogo:P pultuski powiat

#1469 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 październik 2014 - 05:31

Cena ziemniaków

bardzo dobrze gotujcie sie z tymi ziemniakami:D:D mam nadzieje ze w przyszlym roku kazdy z was zwiekszy areal dwukrotnie:)

Kolego i po co te frustracje...coś Ci w życiu nie wyszło?

Pomorskie giełda Renk 7,50zł za 15kg. a na straganie kg po złotówce...żadnej klęski urodzaju nie widać

#1470 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 październik 2014 - 05:49

Cena ziemniaków

Kolego i po co te frustracje...coś Ci w życiu nie wyszło?

Pomorskie giełda Renk 7,50zł za 15kg. a na straganie kg po złotówce...żadnej klęski urodzaju nie widać

kolego jaka giełda w pomorskim?? Nie wiesz jak na miałkim szlaku w Gdańsku to wygląda?? U mnie też stragany po tyle tylko że do dwóch sklepów wozi jakiś koleś 30 km i nie wiem po ile oddaje ale w sklepie są po 50 gr i nie wiem czy on zdrowy psychicznie czy nie bo po 50 i 60 od rolnika jest kupno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 16 październik 2014 - 06:32

Cena ziemniaków

No ja znam takich co po 2 by chętnie sprzedali a idiotami raczej nie są także ostrożnie ze słowami

Jak tak ,to mi wytłumacz ekonomię produkcji ziemniaka, który kosztuje 0,12 zł. Koszty transportu to są?Pakowania czy kopania?Prawda jest taka że wielu poleciało na dotację do maszyn, swojego wkładu nie było więc się wzięło kredyciki a teraz "tonący brzytwy się chwyta".Ale przecież nikt ci się nie przyzna wszyscy bogaci

Edytowany przez miszka16, 16 październik 2014 - 06:28.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1472 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 październik 2014 - 06:32

Cena ziemniaków Kafar giełda Renk przy obwodnicy.

#1473 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 październik 2014 - 09:04

Cena ziemniaków

na forum mamy hurtowników i detalistów . Hurtownicy sprzedają taniej detaliści drożej . Dlatego nie możemy dojść do porozumienia co do ceny. W mojej okolicy w hurcie płacą 2zł za15kg ,czasami przyjdzie do mnie znajomy po woreczek zapłaci po5zł. Dla mnie lepiej żeby nikt nie zawracał mi głowy jednym workiem.{musi sobie ten worek sam zapakować)  Na rynek nie jechałbym nawet jak ziemniak byłby po 1zł za kg(kto by mi zwrócił pieniądze za dojazd placowe i odmrożoną d*pę)

#1474 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 16 październik 2014 - 09:25

Cena ziemniaków

Lepiej sprzedać po 10 gr i kupić za to nawóz .  Dużo lepiej wychodzi , ja z prof na Uniwerku liczyliśmy wartość nawozową w 2011 roku i dużo lepiej jest sprzedać za 10 gr kg , te 30-40 ton z ha to masz 700 kg saletry , plus polifoski prawie 2 tony. 

A to liczyliście po odliczeniu kosztów kopania i sprzedaży bo nie wspomnę o wcześniejszych nakładach .

A czy uwzględniliście , że zostaje jeszcze około 8 -10 ton suchej masy organicznej  co nawóz nie daje ?

I jeszcze jedna rzecz . Te kartofle by zeszły z rynku co by dobrze wpłynęło na ceny .

#1475 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 październik 2014 - 10:57

Cena ziemniaków

trzeba ziemniaki z pola zebrać jeśli się planuje je na tym polu w przyszłości sadzić  ;nawet jeśli trzeba do tego dołożyć (u mnie prawdopodobnie będą wyrzucone -mam już naszykowane takie miejsce)

#1476 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 październik 2014 - 11:23

Cena ziemniaków

No jak mam sprzedać po 10 gr to na wiosnę wywożę w wyschnięte stawy.

Edytowany przez kafar191, 16 październik 2014 - 13:50.

#1477 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 październik 2014 - 11:30

Cena ziemniaków

panowie w 2015 roku żeby dostać pełne dopłaty ci co mają powyżej15 ha muszą 5% ugorować  Akurat na wyrzucenie naszych ziemniaków. I kto mówi że unia nie myśli o rolnikach

#1478 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 16 październik 2014 - 14:31

Cena ziemniaków Targ włocławek 8 zł 15 kg kilują po 1zł duży churt 3zł 15

#1479 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 październik 2014 - 15:32

Cena ziemniaków

Targ włocławek 8 zł 15 kg kilują po 1zł duży churt 3zł 15

tak się powinno pisać ceny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 16 październik 2014 - 16:51

Cena ziemniaków

Jak tak ,to mi wytłumacz ekonomię produkcji ziemniaka, który kosztuje 0,12 zł. Koszty transportu to są?Pakowania czy kopania?Prawda jest taka że wielu poleciało na dotację do maszyn, swojego wkładu nie było więc się wzięło kredyciki a teraz "tonący brzytwy się chwyta".Ale przecież nikt ci się nie przyzna wszyscy bogaci

A co tu jest do tłumaczenia, sezon jest dupniaty i a na poprawe się nie zanosi żeby pakować towar gdzieś po kopcach albo magazynach bo to tylko zwiększa koszty a szanse na wzrosty są minimalne także każdy wypycha żeby tylko się pozbyć pole oczyścić wziąść pare groszy żeby na bieżące opłaty było i tyle.  Także możecie sobie tutaj wylewać wasze żale ile chcecie i nic wam to nie pomoże bo ten sezon jest już spisany na straty zresztą nawet gdyby jakimś cudem polscy rolnicy solidarnie przestali sprzedawać ziemniaki to za kilka dni tą lukę zajmie towar z reszty europy (chociaż cały czas jest obecny) z którym nie ma co zrobić.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych