Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share Pawe60

Pawe60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 13 październik 2014 - 20:10

Cena ziemniaków

Sprzedam sadzeniaka Owacje

Jaka cena za Belaroze na Rybitwach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 07:31
  •  

#1442 Share M-A-T-E-U-S-Z

M-A-T-E-U-S-Z

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 październik 2014 - 19:34

Cena ziemniaków

Kupie ziemniaka jadalnego odmiana obojętna pakowany po 15kg może być pomieszany mały z dużym bez zgniłych cena jaką oferuje to 1,5zł/15kg odbieram własnym transportem max 230 worków. Najchętniej z okolic Proszowic lub Kazimierzy Wielkiej.

tel 888 923 942

#1443 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 14 październik 2014 - 20:16

Cena ziemniaków

To temat o cenach a nie jakaś zafajdana witryna z ogłoszeniami więc trole nie zaśmiecać forum.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share komputer

komputer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 październik 2014 - 21:44

Cena ziemniaków

gośćiu z proszowic szuka naiwnych co mu sprzedadzą po takiej cenie a on sprzeda pewno po 6zł worek.Jego ogłoszenia są wszedzie w internecie.

#1445 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 14 październik 2014 - 22:57

Cena ziemniaków

Mateusz po pierwsze to wystarczy przejrzeć ogłoszenia w internecie, pooglądać kilka gazet lub odwiedzić kilku gospodarzy, po drugie to 10gr/kg-śmieszna cena i jeszcze muszą być prowokowane, nie może być żadnego zgniłego, mogą być mieszane małe z dużymi, ale jak będą same małe i jak będzie jakichś zgnity to weżmiesz, ale za darmo co? Facet gdzie ty je znajdziesz za taką cenę z takimi wymaganiami? Pomyśl czy się rolnikom zwrócą koszty sadzeniaka i paliwa, nie mówiąc o nawozach, opryskach, utrzymaniu sprzętu i jakim kolwiek zysku, sam sobie posadz i zobacz ile dołożysz do hektara. I wogule jak byś chciał ilości tirowe to może byś kogoś znalazł ale ty chcesz tylko 3,5 tony.

Ja kupiłem ziemniaka po 10 gr/kg ale nie musiały być workowane, mogły być jakieś zgnite i były to same małe czyli odpady nadające się tylko na paszę.

#1446 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 październik 2014 - 07:16

Cena ziemniaków

Faktycznie oferta nie do odrzucenia,w tej cenie sam kupiłbym  paszowego/odpadowego [moje na wykończeniu]. Do tematu,2-3 tyg wstecz w okolicznej biedronce było 1.35zł/5kg.  Wczoraj widziałem było 1.85zł/5kg  odmiana Lord,wyglądały przyzwoicie.  Osobiście z domu wruciłem do ceny 50gr za kg.

#1447 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 15 październik 2014 - 10:27

Cena ziemniaków nie lepiej potraktować ziemniaki po 10gr jako nawóz na pole? uprzejmie zapytac chce

#1448 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 15 październik 2014 - 10:37

Cena ziemniaków

O ile jeszcze nie są wykopane i w najbliższych latach nie przewidujesz tam ziemniaków to może to być najprostrze rozwiązanie. Tylko jeszcze kwestia szkodników typu dziki, czy nie będą przekopywać tego pola w poszukiwaniu smakołyków do maja przyszłego roku.

#1449 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 15 październik 2014 - 12:28

Cena ziemniaków

Lepiej sprzedać po 10 gr i kupić za to nawóz .  Dużo lepiej wychodzi , ja z prof na Uniwerku liczyliśmy wartość nawozową w 2011 roku i dużo lepiej jest sprzedać za 10 gr kg , te 30-40 ton z ha to masz 700 kg saletry , plus polifoski prawie 2 tony. 

wschodni koniec mazowsza.

#1450 Share M-A-T-E-U-S-Z

M-A-T-E-U-S-Z

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 październik 2014 - 12:43

Cena ziemniaków

Sam mam ziemniaka ale też kupuje. W Proszowicach we wtorek ziemniak po 2zł/15kg nie powiem bo ludzie po 1,5zł nie chcieli sprzedawać ale stał koleś ciężarowym z Sącza i skupował po 1,5zł i miał trochę towaru więc jednak ktoś mu za tyle oddał . Niestety taki rok i tata polityka a rumun nie bierze bo u siebie mają po takiej samej cenie i nie opłaca im sie po prostu. Do gościa pod nickiem "komputer" po tyle kupuje i ludzie sprzedają bo co mają zrobić ??? jest nadprodukcja! a mój zarobek jak to określiłeś 6zł jest śmieszny jeśli miałbym taką przebitkę to gryzłbym złotymi zębami. Przejdź do biedronki i zobacz jaka cena 40gr  a w niektórych marketach 30gr . Jestem z Proszowic i widzę ile ludzie mają jeszcze ziemianka do  wykopania u nas w rejonie . Co niektórzy walą w kopce z nadzieją że wiosną podrożeją a prawda  jest  taka że lipa jest w tym roku i na wiosnę tak samo będzie bo towaru jest dożo a konsumpcja spada. Aha zagraniczny ziemniak jest tańszy od naszego bo tam tez obrodziło i jak zaczną sprowadzać to będzie kaplica .Miejmy nadziej że na jesieni 2015 ziemniak będzie przynajmniej na granicy opłacalności bo w innym wypadku małe gospodarstwa upadną. Jeden sezon można przebiedować ale następny to koniec.    

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 15 październik 2014 - 13:06

Cena ziemniaków

Nie pisz takich głupot że w całym kraju jest nadprodukcja,bo były podtopienia i powodzie, u mnie akurat susza była straszna, ostatnio taka była ok 30 lat temu. a u Ciebie Mateusz może być db plon. Ogólnie to ziemniaka w tym roku nie brakuje(chodzi mi o cały kraj a nie tylko o pewną okolicę). Tak zdesperowanych co po 10gr (paszówki nie biorę pod uwagę bo sam po takiej cenie kupiłem)sprzedają to jeszcze nie widziałem, u  mnie w okolicy trzyma się cena 80gr. więc jak byś miał możliwość zakupu po 10 gr to byś"kokosy zarobił", tylko kto Ci sprzeda ziemniaka po cenie worków, workowania, i transportu?

#1452 Share M-A-T-E-U-S-Z

M-A-T-E-U-S-Z

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 październik 2014 - 13:10

Cena ziemniaków

To przyjedz do naszych okolic wtedy zobaczysz jakie są tu realia nic nie płaci ani zboże ani warzywo.

#1453 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 październik 2014 - 14:03

Cena ziemniaków

skoro w twoich okolicach jest full taniego ziemniaka,to po jaką ch....ę dajesz tu ogłoszenie...w auto i i szybko kupisz.

#1454 Share M-A-T-E-U-S-Z

M-A-T-E-U-S-Z

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 październik 2014 - 14:10

Cena ziemniaków

No właśnie jadę dziś po ziemniaka. A ogłoszenie daje po to aby nie jeździć po giełdach tylko odbieram prosto z domu rozumiesz kolego.

#1455 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 15 październik 2014 - 14:36

Cena ziemniaków

jak słyszę (czy czytam co wypisują) te cwaniaki handlarzyki to mnie szlag trafia, zawsze słyszy się że mało zarabiają a jakoś w sklepach cena taka że włosy dęba stają. I tak jest zawsze wykorzystują moment gdy jest nadprodukcja + głupota ludzka i bezradność i mamy efekt. Gdybym zadzwonił teraz do mojego odbiorcy to pewnie bym usłyszał to samo co ten Troll Mateusz wypisuje że tanie , że nie zarobi. Jak ktoś uprawia i handluje to niech lepiej jedną działalność zostawi bo się ośmiesza  tylko. Ja osobiście biorę jeszcze 50 gr z domu ale będę podnosić do 60 gr przy małych ilościach, bo u nas ziemniaka już nie ma. A te wożone z południa to czasami szybciej gniją jak do sklepu docierają.

#1456 Share JDRadek95

JDRadek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 październik 2014 - 15:50

Cena ziemniaków

Ja sprzedaje po 7-8zł/15kg i klient zawsze jest a nikt w okolicy nie sprdaje nawet po 1.5zł albo po 2 zł.

#1457 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 15 październik 2014 - 17:40

Cena ziemniaków

Właśnie wróciłem z Targpiastu. Cena wywoławcza 4 zł. Spotkałem akurat znajomego handlarza i tak go podpytałem jak to wygląda w inne dni. To mi powiedział że sprzedaje się nawet po 3 czy 2.5 za 15. a sam mi powiedział że na dzień dzisiejszy kupuje ziemniaka po 1,5 za 15. Ziemniaka dziś dużo było to samo z kalafiorem brokułem kapustą i cebulą. Jednym zdaniem wegetacja.

#1458 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 październik 2014 - 19:36

Cena ziemniaków

A u mnie lubelskie pow hrubieszowski ziemniaków bardzo mało i cena 50-60 gr/kg.

Większość już wysprzedała towar.

#1459 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 październik 2014 - 19:56

Cena ziemniaków

Ja sprzedaje po 7-8zł/15kg i klient zawsze jest a nikt w okolicy nie sprdaje nawet po 1.5zł albo po 2 zł.

jakie ilości sprzedajesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 15 październik 2014 - 20:19

Cena ziemniaków

Jakie ilości?Jakie ilości?Jakie by nie były.Trzeba być kompletnym idiotą żeby za 2 zł worek sprzedawać.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.