Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share Wiesiek123

Wiesiek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 październik 2014 - 21:15

Cena ziemniaków

Na Zachodzie rzeczywiscie sa takie ceny poza kontraktacją, kilkanaście euro za tonę za ziemniaki do przetwórstwa, na pasze nawet po 10 euro/tonę. I każde nowe szacunki przynosza coraz wyższe zbiory: w Niemczech o 19%, we Francji o 18 wyższe niż przed rokeim (mam w miarę bieżący monitoring). A nasz Główny Urząd Statystyczny wykazuje spadek produkcji o 8% (ewidentna głupota). Nie jestem rolnikiem, ale zajmuję sie analizą rynku i chetnie tu zaglądam by poczytać Wasze posty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 23:19
  •  

#1422 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 październik 2014 - 04:49

Cena ziemniaków

Ja nadal będę za tezą że nawet przy dużych areałach zakup sadzeniaków za więcej niż 1500zł za tone niesie za duże ryzyko i lepiej mieć 5t mniej z ha a sadzić swoim niż napychać kieszenie europlantowi. 

to może sadź jeszcze 10 lat swoje sadzeniaki to zobaczymy jaki plon ci wyjdzie ;) vineta po 3 roku ma spadek plonu handlowego bo za szybko się wyradza.

#1423 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 październik 2014 - 05:02

Cena ziemniaków

ale zajmuję sie analizą rynku

czyli spekulant? Bo właśnie sporo cen płodów rolnych jest tak ruchliwych dzięki takim fachowcom

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1424 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 październik 2014 - 07:55

Cena ziemniaków

to może sadź jeszcze 10 lat swoje sadzeniaki to zobaczymy jaki plon ci wyjdzie ;) vineta po 3 roku ma spadek plonu handlowego bo za szybko się wyradza.

Ciekawy jestem czy wzrost plonu w przypadku sadzenia kwalifikatem po 2,5 tys za tone a nawet po 1,5tys pokryje koszty zakupu sadzeniaka gdyby cena była 400zł za tone. Druga sprawa - Bellarosa nie jest aż tak podatna na wyradzanie - takie moje zdanie po tym roku. Mimo suszy (powiat siedlecki) w lipcu i sierpniu uzyskałem ok 42t plonu z czego tylko 15% to odpad/sadzeniak. Materiał miałem swój 4 rok po centrali. Zwiększyłem jedynie obsadę sadząc nie co 30 cm a co 27 cm w redlinę 70cm. Nie było olbrzymów po 1-1,5kg, większość to kaliber 6+

#1425 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 11 październik 2014 - 09:13

Cena ziemniaków

Bo Bellaroze nie sadzi się co 30 cm a co 25-27.Wtedy jest ich wiecej i więcej drobniejszych.

W tym roku sadziłem co 25cm.

#1426 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 październik 2014 - 10:45

Cena ziemniaków Pany ja astra sadzę już ponad 12 lat tego samego z tego co ukopię i nic się nie wyrodził i dalej pysznie smakuje, a ile lat ten gość co od niego wziąłem go miał to nawet nie wiem.

#1427 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 październik 2014 - 11:13

Cena ziemniaków

Bo Bellaroze nie sadzi się co 30 cm a co 25-27.Wtedy jest ich wiecej i więcej drobniejszych.

W tym roku sadziłem co 25cm.

Zalecenia są nawet do 35 cm więc nie gadaj głupot. Pierwszy i drugi rok sadziłem po 30 cm i plon był elegancki. Na sadzeniak sadź i co 20 cm, mi zależy na dużych.

Pany ja astra sadzę już ponad 12 lat tego samego z tego co ukopię i nic się nie wyrodził i dalej pysznie smakuje, a ile lat ten gość co od niego wziąłem go miał to nawet nie wiem.

Tylko że to już nie jest Aster a jakaś przekształcona forma i jak z wydajnością? Pewnie powalająca.

#1428 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 październik 2014 - 12:45

Cena ziemniaków

Napewno powalająca :)    Ale jak nie zasadzi nic innego i nie spróbuje nic lepszego to chwali swoje

#1429 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 październik 2014 - 13:10

Cena ziemniaków

Na naszym terenie bellaroza to ziemniak ogólnie mówiąc nie znany. Z tego też nie próbowałem jeszcze jej sadzić i nie wiem jak to z nią jest. Wiem za to jak jest z vinetą którą sadzę już parę ładnych lat i wiem że po 4 roku straty w plonie handlowym są już znaczące. średnio co 2-3 lata biorę elitę najczęściej prosto z niemiec i widzę różnice a sadzeniak później sprzedaje się wyśmienicie.

#1430 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 październik 2014 - 13:39

Cena ziemniaków

Napewno powalająca :) Ale jak nie zasadzi nic innego i nie spróbuje nic lepszego to chwali swoje

Kupowałem na sprobówkę tajfuna, vinetę, irgę i nie są lepsze. Sadzę astre i lawinę. Na handel nie sadzę tyle co sobie i świnkom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 11 październik 2014 - 13:42

Cena ziemniaków

zboczyliśmy nieco z tematu.   potwierdzę to co piszą wyzej-bellarosa nie wyradza się tak jak np vineta,osobiście swoim sadzeniakiem też sadziłem co 27-28cm w redlinie 67cm,kwalifikatem co 30cm. w moich okolicach czerwony ziemniak ,tez praktycznie jest nieznany [przoduje vineta i irga], 2lata wstecz gdy miałem pierwszy rok bellarose,klijenci początkowo niechętnie na nie spoglądali.  obecnie podniosłem cenę na 50gr,nie wiem czy mi starczy na wiosnę towaru, i bellarosa i owacja,bardzo smakuje , wzrost kupujących z porównaniem z tamtego roku o 100%.

#1432 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 październik 2014 - 17:46

Cena ziemniaków

rolnik1973  a denar lord czy jelly ?    To są dobre ziemniaki   Troszke wilgniejsze bo tajfun po ugotowaniu jest suchy a suchy mi akurat i moim kupcą nie bardzo pasuje (coś tam zawsze sprzedam ale to ok 10ton tak jak bellarosa ok 20t bo  jednak czerwony chociaż namawiam im nie smakuje )  

#1433 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 październik 2014 - 17:52

Cena ziemniaków

Kupowałem na sprobówkę tajfuna, vinetę, irgę i nie są lepsze. Sadzę astre i lawinę. Na handel nie sadzę tyle co sobie i świnkom.

Jaki był sens w tamtym roku dawać świni ziemniaka który kosztował 800zł za tone? To pierwsze pytanie a drugie: skoro na opas ten ziemniak to dlaczego nie kupisz kwalifikatu kiedy jest bardzo tani i nie zwiększysz wydajności tylko mordujesz tą ziemię dziadostwem a nie sadzeniakiem?

#1434 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 11 październik 2014 - 18:40

Cena ziemniaków

Czemu tak a czemu siak, ja wychodzę z założenia ,że każdy robi jak uważa i to jest jego sprawa, jak chce to może nawet kwalifikat tym świniom do żarcia dawać i nikomu nic do tego. Skoro tak zrobił to widocznie to jakiś sens dla niego miało...

Tak przy okazji nie ma ktoś z łódzkiego/ wielkopolskiego do sprzedania sadzeniaka odmiany Gala? Gdyby ktoś coś to zapraszam na priv

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1435 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 październik 2014 - 18:47

Cena ziemniaków

wirus ebola wszystkich nas pogodzi. 

#1436 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 październik 2014 - 18:52

Cena ziemniaków

Gala u nas w małopolsce nie rośnie wielka to u nas pewnie będzie sadzeniaka

#1437 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:03

Cena ziemniaków

Czemu tak a czemu siak, ja wychodzę z założenia ,że każdy robi jak uważa i to jest jego sprawa, jak chce to może nawet kwalifikat tym świniom do żarcia dawać i nikomu nic do tego. Skoro tak zrobił to widocznie to jakiś sens dla niego miało...

Tak przy okazji nie ma ktoś z łódzkiego/ wielkopolskiego do sprzedania sadzeniaka odmiany Gala? Gdyby ktoś coś to zapraszam na priv

Wkurza mnie krytyka Rolnika1973 przy każdym temacie gdzie ktoś chce poradę bo coś siadło w zachodnim sprzęcie, przy zdjęciach gdzie widać łan na 8-9ton lub w tematach gdzie ludzie chwalą się wydajnością, wymieniają doświadczenie. Sam oddaje ziemniaki świniom nawet gdy są drogie, sieje po 300kg/ha zboża i narzeka że bieda bo ceny nie ma i to wszystko wina tego że za dużo nawozu siejemy. 

#1438 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:13

Cena ziemniaków

Paweło    :)    te typy tak mają    :)   :)    :)      

#1439 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 13 październik 2014 - 13:01

Cena ziemniaków

ziemniak handlowy 0,70kg na oborniku 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama