Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 02 październik 2014 - 10:52

Cena ziemniaków

:blink: Witam. Każdy chce sprzeda c najdrożej- ale ten co kupuje- to chce kupić najtaniej :D ++ Pozdrawiam serdecznie i oby wszyscy byli zadowoleni????????

Z naciskiem na SPRZEDAĆ a nie dać !!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 18:11
  •  

#1362 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 02 październik 2014 - 13:17

Cena ziemniaków

Tych po 40zł/ 50kg. krowy nie zjedzą bo towaru za wiele niema, bo susza była porządna i ziemniaków na sprzedaż u pierwszego lepszego rolnika nie znajdziesz, bo towar już posprzedawali, wiem bo kupowałem :). Tak dla przykładu, jak by ktoś nie wierzył http://olx.pl/oferta...html#0abf028d01 i za taką cenę ludzie sprzedają i jak ktoś nie ma ogromnej ilości towaru to problemu ze sprzedażą nie ma bo ludzie sami przyjeżdżają. A ziemniaka paszówkę to bym chętnie kupił po te kilkanaście gr tylko tak jak pisałem, nikt nie sprzeda, a te ziemniaki to ani dla bydła, ani dla świń.

#1363 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 02 październik 2014 - 15:30

Cena ziemniaków

ktos wie jaka cena na Targpiascie jest?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 02 październik 2014 - 16:49

Cena ziemniaków

Tych po 40zł/ 50kg. krowy nie zjedzą bo towaru za wiele niema, bo susza była porządna i ziemniaków na sprzedaż u pierwszego lepszego rolnika nie znajdziesz, bo towar już posprzedawali, wiem bo kupowałem :). Tak dla przykładu, jak by ktoś nie wierzył http://olx.pl/oferta...html#0abf028d01 i za taką cenę ludzie sprzedają i jak ktoś nie ma ogromnej ilości towaru to problemu ze sprzedażą nie ma bo ludzie sami przyjeżdżają. A ziemniaka paszówkę to bym chętnie kupił po te kilkanaście gr tylko tak jak pisałem, nikt nie sprzeda, a te ziemniaki to ani dla bydła, ani dla świń.

Taa nie ma... znam takich co już przechowalnie pozapełniali pod sam sufit a jeszcze po kilka ha na polu mają i drapią się po głowach co z tym zrobić...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1365 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 październik 2014 - 16:55

Cena ziemniaków

ogłoszenie sprzedam ziemniaki 80 gr. Ja wołam za swoje 1,5 za kg -nikt nie kupuje  (realna cena 2.5 zł/15kg) Teraz można pisać że są rejony w Polsce gdzie sprzedaje się ziemniaki  po 1,5 za kg . od rolnika .JUZ MI NA TO WSZYSTKO LITER BRAKUJE

#1366 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 02 październik 2014 - 17:08

Cena ziemniaków

Co za problem kilka ha na polu jak, jak z tych kilku ha ściągnie kilkadziesiąt ton, chyba że pierwszy rok w branży i stałych klientów nie ma. Taa po 17gr/kg to bym chętnie kupił i zwierzaki karmił, tylko takich "głupich" to w okolicy nie ma.

#1367 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 październik 2014 - 18:35

Cena ziemniaków

każdy rejon jest inny,inne plony i ceny,chociaż te ceny aż tak się nie różnią strasznie...  powiem tak ,osobiście mam o około 40% więcej kupujących ,takich co biorą od 100do 400kg. Wszyscy to znajomi wcześniejszych kupujących,np sąsiadka,córka,wuj . na ogłoszenie na OLX [jakie dałem około miesiąc temu] pierwsze 50groszy za kg,od kilku dni 40gr/kg nie miałem ani jednego telefonu. a ogłoszenia na tym serwisie w moich okolicach są od 30 do 60gr za kg. Wniosek prosty,większość zaopatruje się u stałych rolników,

#1368 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2014 - 19:01

Cena ziemniaków

Taa po 17gr/kg to bym chętnie kupił i zwierzaki karmił, tylko takich "głupich" to w okolicy nie ma.

To podobnie jak u mnie , nikt nie jest aż tak głupi by pacić za ziemniaki paszowe 17gr/kg , skora za 40gr można kupić kilogram zboza.

#1369 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 02 październik 2014 - 19:09

Cena ziemniaków

Właśnie bo w mojej okolicy byłą susza konkretna i jak ktoś zebrał trzy pokosy to ma farta. Jak ktoś ma krowy to jeden zrobił, a następne krowy zjadły, a i tak nie miały co robić i trzeba było dokarmiać wieczorem. Tak samo z plonem ziemniaka jest żenujący każdy zbiera po kilka ton z hektara(nie licząc paszowego, tylko takie które nadają się do sprzedaży) i dlatego takie ceny bo jak byś sprzedawał tak jak kolega wyżej napisał 170zł/tona, to nawet jak byś zebrał 10ton towaru nadającego się do sprzedaży to nawet na sadzeniaki byś nie zarobił, a gdzie paliwo, opryski, nie wspominając o zysku . I dlatego jest taka cena, bo rolnicy chcą chociaż wkład odzyskać.

#1370 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 październik 2014 - 19:28

Cena ziemniaków

u nas są wysokie plony. Wolał bym żeby było po 5t z ha bo przynajmniej bym się nie narobił . Jak pomyślę o robocie tylu ton przy tej cenie to mi się słabo robi. Mam stałych klientów na tysiące ton i co z tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2014 - 19:33

Cena ziemniaków

w moich stronach za worek 15kg biora 15zł na targowisku, ale ziemniaki mało kto sadzi

#1372 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 02 październik 2014 - 20:23

Cena ziemniaków

Co za problem kilka ha na polu jak, jak z tych kilku ha ściągnie kilkadziesiąt ton, chyba że pierwszy rok w branży i stałych klientów nie ma. Taa po 17gr/kg to bym chętnie kupił i zwierzaki karmił, tylko takich "głupich" to w okolicy nie ma.

ja jestem ten głupi, zapraszam, 150zł/t paszowe w ilości jakiej chcesz ;)

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1373 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 02 październik 2014 - 20:36

Cena ziemniaków Ja tez moge zaladowac kilka lodek towaru prosto z pola np jutro
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1374 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 październik 2014 - 21:06

Cena ziemniaków

ceny jakie niektórzy podają po 80 gr  1 zł za kg bardzo dobre   Ale gdybym był handlarzem kupował bym w marketach - taniej

#1375 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 02 październik 2014 - 21:57

Cena ziemniaków

Ilości triowych nie potrzebuję, ale jak ktoś z was jest z okolic Starogardu Gdańskiego i chce się pozbyć ziemniaka po 15gr to na priv. Bo chętnie kupię.

Cena 80gr jest dla was dobra bo u was jest plon wysoki, bo jak ktoś zbierze kilka ton z ha to nawet 80gr jest zła i zysku nie ma.

#1376 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 02 październik 2014 - 22:31

Cena ziemniaków

Ja sprzedaję odpady po 15gr. W tym roku miałem 1ha same parchate ziemniaki nie szło na nie patrzeć dałem ogłoszenie ludzie prosto z pola jak leci zabrali wszystko ok 50T po 20gr, wiec ogólnie jak na ten rok nieźle. Ale cena ogólnie to licha. Panowie powiedzcie czy u was też tak mocno gniją ?

#1377 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 02 październik 2014 - 23:00

Cena ziemniaków

Jak byłem na wykopkach, to zgniłych nie widziałem, dlatego że była susza bo ziemniaki ostatni deszcz widziały po koniec czerwca, bo potem były takie rzadkie mżawki które nawadniały kilkucentymetrową warstwę ziemi która po chwili zostałą ponownie wysuszona. Teraz deszcz się trochę wziął do roboty, ale i tak się nie przepracowuje.

#1378 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 03 październik 2014 - 10:15

Cena ziemniaków

stg ty się przynajmniej nie narobisz .U nas towaru dużo a pieniędzy z niego nic tylko robota (pójdzie wszystko na gorzelnie). U mnie też trafią się zgnite

#1379 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 03 październik 2014 - 17:00

Cena ziemniaków

u mnie do dwóch gospodarzy przyjeżdża tir i sprzedają po 2zł za woreczek 15kg,to są dopiero jaja.

I worzą do nas ok 150 km od was i pod market włocławek z tira po 6 zł 15 kg A na rynku aż się gotuje i h -u -j -e lecą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share pawlo1927

pawlo1927

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 październik 2014 - 19:20

Cena ziemniaków

będąc w sklepie sieci kaufland natrafiłem na ziemniaki które wygladały jak by były sypane za koleją z kombajnu, nieforemne i co najlepsze już mocno pozieleniałe i to za niespełna 79gr luzem lub w 15 po ok.12 zł już dokładnie nie pamiętam. Normalnie to wola o pomstę do nieba. Okoliczni rolnicy muszą się płaszczyc przed handlarzami żeby zabrali po 20gr a niemiec zarabia i śmieje się w twarz. to jest k.... jakaś paranoja.Mam nadzieję że przyjdzie jeszcze czas że ludzie produkujący żywnośc będą doceniani i ich ciężka praca również bo jak narazie to jest robienie sobie z nas JAJ.