Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 30 wrzesień 2014 - 07:17

Cena ziemniaków

Ja sprzedaje po 8,5zł/15kg do sklepów i na stołówki. Hurtownie płacą od 3,5zł do 5zł. Ziemniaka ogólnie jest bardzo dużo, ale myślę, że do przymrozków juz się troszeczkę uspokoi ponieważ tak jak ktoś juz tutaj pisał teraz sprzedają Ci którzy mają po 1ha, obrodziło im i chcą sie tego pozbyć nawet za śmieszne pieniądze. A druga sprawa nie wiem jak u was ale u nas skarżą się że bardzo mocno gniją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 09:40
  •  

#1342 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 16:36

Cena ziemniaków Ziemniaka jest dużo ale to nie znaczy zeby oddac za darmo Przecież nikt nie kupuje bo tanio i wyrzuca troche ekonimi Rozumiem na duże ilosci U mnie cene zbijali wiec jec tam gdzie tanio i po tygodniu madrzeją bo nie chce sie jeździc U nmie jest kleska lorda i denara jest mało tajfun troche lepszy susza wiec jak mają targac z łodzi to wolą dołorzyć

#1343 Share Wiesiek123

Wiesiek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:47

Cena ziemniaków

Nie jestem rolnikiem, ale interesuję się rynkiem ziemniaków. Czy według Was, rolników, był możliwy ponad 20% spadek araełu uprawy ziemniaków w 2014 r. ?

Poniżej szacunek GUS z 23 września

Szacunek przedwynikowy  GUS produkcji głównych upraw rolnych i ogrodniczych w 2014 r. przedstawia się następująco:

Ocenia się, że powierzchnia uprawy ziemniaków (bez powierzchni w ogrodach

przydomowych) wynosi około 267 tys. ha (spadek o prawie 21%).

Szacuje się, że plony ziemniaków wyniosą 246 dt/ha.

Zbiory ziemniaków (bez zbiorów w ogrodach przydomowych) przy zmniejszonej

powierzchni uprawy i wyższych od ubiegłorocznych plonach wyniosą około 6,6 mln t. (7,3 mln ton w 2013 r.)

Co tym sądzicie ?? 

P.S. Według ostatnich szacunków w Niemczech zbiory ziemniaków są  wyższe od ubiegłorocznych o 18,8% (11,488 mln ton)  - ceny producenta ok. 67 euro/t. W innych krajach ceny są jeszcze niższe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:56

Cena ziemniaków

bzdura ponasadzali ziemniaków bez opamiętania i teraz duszą sie w sosie własnym. Ale to było do przewidzenia. Jak się mówiło napaleńcą nie sadzcie tyle bo cena z 2013 sie nie powtórzy to oni że im nawet po 30 groszy się opłaci. jak się opłaci to niech sadzą dalej i robią na kogoś i na własnego garba

#1345 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 30 wrzesień 2014 - 20:11

Cena ziemniaków

Teraz nie wiem czy przy takich cenach cieszyć się z wydajności 15-20t/ha jaką przez wiosenną i letnią susze osiągnąłem w tym roku.

#1346 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 20:50

Cena ziemniaków Ja sie ciesze bo mam juz po kłopocie i garb nie wyrosnie Sprzedaje z sadzeniakiem włącznie

#1347 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 30 wrzesień 2014 - 22:18

Cena ziemniaków

a u nas 60-70 t/ha i cena 10-15gr. 

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#1348 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 01 październik 2014 - 06:01

Cena ziemniaków

60-70 t/ha. Znaczy się tyle dajecie obornika? :D Bo ziemniaków 70t/ha to kosmiczne technologie trzeba chyba stosować.U mnie stale na rynkach 8zł/15.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1349 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 01 październik 2014 - 06:48

Cena ziemniaków Miałem 50 t w 2011 i szły po 10 gr luz na Gorzelnie to był ratunek Jak wyrzej pisze dobrze ze mam susze bo gorzelnia zamknięta a ja wyjde po kosztach nie sadził bym zebym nie miał stalych odbirców a na to pracuje się ponat 10 lat .Jak wyrzej liczyli na cud i nasadzili na drugi rok powturzą bo co z malymi a może nie nasadzą ?

#1350 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 01 październik 2014 - 13:08

Cena ziemniaków

pobliski mały ryneczek 5zł/15kg, dziś w biedronce woreczek 5kg/1.49zł.....  osobiście z domu obniżyłem na 40gr-dla mnie to minimum,taniej nie sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 październik 2014 - 17:22

Cena ziemniaków

No W powiecie miechowskim  woj Małopolskie Tiry Po 20 groszy za kg szły . Skórka za wyprawkę . To jest śmieszne ale co zrobić taki Polski Rząd Niestety nieudany .

#1352 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 październik 2014 - 18:12

Cena ziemniaków A co chcesz od rządu? Ma dopłacać bo za dużo ton z ha wyszło. Sypać mniej nawozu i w kieszeni więcej. A nie tirami wozić nawóz bo trzeba bic rekordy wydajności. Na targu po 8 za 15kg.

#1353 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 październik 2014 - 18:48

Cena ziemniaków

Haha no a co ja wpierdzielałem nosa ruskom nie ja nie my rolnicy Tylko rządzący i nie pierdziel mi tu że tu nie ich wina . Ta dopłaci ci rząd chyba podwyższy podatki . Ceny w sklepach te same a rolnicy jak dostają od kupców jajo .

#1354 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 01 październik 2014 - 19:01

Cena ziemniaków

Haha no a co ja wpierdzielałem nosa ruskom nie ja nie my rolnicy Tylko rządzący i nie pierdziel mi tu że tu nie ich wina . Ta dopłaci ci rząd chyba podwyższy podatki . Ceny w sklepach te same a rolnicy jak dostają od kupców jajo .

A w 2011 nie było embarga i wojny gospodarczej z Rosją a ceny były jak w tym roku. Z czego to wynika?

#1355 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 01 październik 2014 - 19:22

Cena ziemniaków

Ziemniak to ziemniak inna bajka ale nie mówcie że cały rynek rolny nie zawalił się przez embargo,choćby jabłko przemysł po 13gr ,tamci mają dopiero  bul zęba.A do tego jakimś cudem napływa do nas tania kukurydza z Ukrainy. qr** nie dość że dostajemy przez nich w plecy to jeszcze nam zboże podsyłają.Nie ma Leppera nie ma kto wagonów na tory wywalać ,a eurohuraoptymiści już nie pamiętają że eurokołchoz powstał podobno by nas chronić przed takimi praktykami. 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1356 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 02 październik 2014 - 00:01

Cena ziemniaków

Nie ma co się dziwić, ja kupiłem od znajomego po 40zł/worek 50 kg. Bo ziemniaka jak na lekarstwo, mało sadzą a plon taki że hej(efekt suszy). W tamtym roku było więcej ziemniaka a cena trzymała się w granicach 45-50zł/worek 50 kg to był interes :)

Tak jak temat czytałem i widziałem że po dwadzieścia gr/kg, to małe,paszowe po kilkanaście bym wyrwał, to bym sobie zapas zrobił. Bo jak w okolicy taką cenę zaproponuję to się chłopy uśmieją i z podwórka wygonią. A taka cena w Pomorskim, powiat starogardzki.

#1357 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 02 październik 2014 - 06:07

Cena ziemniaków

Ludzie sobie pokupią w marketach z promocji a po 40 zł za worek zjedzą krowy tych gospodarzy i będzie interes. Koło 100 za tone  wychodzi kiszonka z kukurydzy więc nie wiem co za sens po kilkanaście gr kupować paszówke ziemniaka. Niech ktoś kto ma bydło i wiedze skalkuluje to, bo ja się zbytnio na żywieniu bydła  nie znam. Do świń przy tych cenach to za darmo nie opłaca się brać, bo koszt parowania  i roboty przewyższa wartość pokarmową. Ale u nas takie ekonomy że im się opłaci kupić.

#1358 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 02 październik 2014 - 07:13

Cena ziemniaków Mamy jak mamy bo takiej ekonomi nas uczyli nie liczy się sprzet i zdrowie a by sie nie zmarnowało

#1359 Share jerzyWA

jerzyWA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:budownictwo

Napisany 02 październik 2014 - 08:53

Cena ziemniaków

:blink: Witam. Każdy chce sprzeda c najdrożej- ale ten co kupuje- to chce kupić najtaniej :D ++ Pozdrawiam serdecznie i oby wszyscy byli zadowoleni????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 02 październik 2014 - 09:22

Cena ziemniaków

u mnie do dwóch gospodarzy przyjeżdża tir i sprzedają po 2zł za woreczek 15kg,to są dopiero jaja.