Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 19:01

Cena ziemniaków

Ja też sprzedaje po 10 zł ale to jest detal na rynkach ,wielkich ilości nie da się zwojować .ROBO 1980 jest tak jak mówisz , znajomi jeżdżą do Kalisza płacą 2zł a sprzedają w detalu po 10 , jak rolnik im po tyle oddaje to oni się cieszą i na kolejnego sprintera zbierają.Chłop ma twarde plecy i wszystko wytrzyma , jak nie ma zbytu to na drugi rok dwa razy więcej zasadzi bo musi straty odrobić i wszystkich sąsiadów przelicytuje i po 100 tysięcy za ha zapłaci.Obserwując rynek czekam kiedy dorobkiewicze zaczną dokładać do ziemniaka po 5 zł do worka byle tylko handlarz dorobił się na jego głupim łbie.Pewnie mi się dostanie ale wolę sprzedać 1000 worków po 10 zł niż 10000 po 1 zł , tylko ja jestem małorolny a ten drugi to poważny plantator ziemniaka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 11:17
  •  

#1302 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 19:14

Cena ziemniaków

zf9641 też tak myśle  Chandlarza nie oszukasz a rolnika na straszysz  A to gupie jak traktory w bajce auta    :)   Jednemu powiesz że za tyle to drugi  odda taniej aby być przed sąsiadem         U nas w żniwa to byli tacy żeby tylko żniwa skończyć przed sąsiadem i czy było mokre czy nie A uszy im opadły jak machają łopatami albo w pole wywiezli bo stęchło   Ale co tam żniwa skończone     :)       dożynki zaliczone :)  

#1303 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 19:49

Cena ziemniaków

A to że zboże tanie to wina rolników bo za dużo posieli?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1304 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 wrzesień 2014 - 19:59

Cena ziemniaków Za dużo nawozu nasypali, ja nie sypał i miał 4t, a te co sypali mieli po 8 i stąd ta nadwyżka której nie ma gdzie podziać więc musi być taniej od węgla by spalić w piecu bez przepłacania za węgiel.

#1305 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 19:59

Cena ziemniaków

A w pewnym sensie też rolników Bo przedtem wszyscy kury kaczki gęsi chowali  swinki itp   Ale jak weszły hipermarkety :)    To wszyscy tego czy tamtego sie nie opłaci    U nas już mało kto kury chowie   Dawniej wszystko zboże sprzedawałem dla takich drobnych chodowców  I tak wszystko mi zeszło nawet od sąsiadów i znajomych   Teraz trzeba wozić na skup       Mieliscie tanie ziemniaki w lidlu     Kto kupuje w lidlu ?    Mnie raz na czymś oszukali teraz moja noga w lidlu nie stanie chociaż by rozdawali za darmo    Sami sobie ludzie są winni      

#1306 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:07

Cena ziemniaków A bo ten lidel to germański, a od germańskiego to same szkody dla Polski.

#1307 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:09

Cena ziemniaków

ale przynajmniej czekolady maja dobre z orzechami a nie jakies dziadostwo czekoladopodobne jak w innych ;)

#1308 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:09

Cena ziemniaków

Mądrości ludowe, koledzy wyżej jak z poprzedniej epoki rozumowanie mają.

#1309 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:11

Cena ziemniaków Niewiem czy dobre bo do germańskich nie zaglądam.

#1310 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:23

Cena ziemniaków

A w pewnym sensie też rolników Bo przedtem wszyscy kury kaczki gęsi chowali  swinki itp   Ale jak weszły hipermarkety :)    To wszyscy tego czy tamtego sie nie opłaci    U nas już mało kto kury chowie   Dawniej wszystko zboże sprzedawałem dla takich drobnych chodowców  I tak wszystko mi zeszło nawet od sąsiadów i znajomych   Teraz trzeba wozić na skup       Mieliscie tanie ziemniaki w lidlu     Kto kupuje w lidlu ?    Mnie raz na czymś oszukali teraz moja noga w lidlu nie stanie chociaż by rozdawali za darmo    Sami sobie ludzie są winni      

ze zbożem to tak po trochu jest bo jednak u nas to już kilka wiosek w gminie co żadnej świni się nie znajdzie ( no chyba że dzika)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:27

Cena ziemniaków

Na na H** komu ta świnia jak na sztuce zostanie 30 zł?

#1312 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:29

Cena ziemniaków

jezeli cene wszystkiego ustalaja spekulanci w krawatach przed monitorami, którzy raz zarabiaja na pozycjach long a raz na short (granie na wzrosty lub spadki) i którzy rolnictwa na oczy nie widzieli, to jak moze byc dobrze ?

#1313 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:30

Cena ziemniaków

No teraz to będzie ciężko nawet o te 30 zł na sztuce

#1314 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:50

Cena ziemniaków

Z twoim podejściem to 30 trzeba będzie dopłacić.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1315 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:53

Cena ziemniaków

podejscie podejsciem ale taka prawda

z pozytywnego nastawienia do wszystkiego chleba nie ma, takie bajki to tylko w TV

Edytowany przez ventador, 26 wrzesień 2014 - 20:53.

#1316 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:56

Cena ziemniaków

Ja do PawłaWlkp.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1317 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 21:22

Cena ziemniaków

Raz na wozie, raz pod wozem. W każdej branży tak jest.

#1318 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 21:45

Cena ziemniaków

w tym roku nic się nie opłaci ,tylko leżenie się opłaci ale tego nikt nie przewidział i dlatego trzeba pracować za darmo. Po tanich ziemniakach zasadzono tanią kapustę teraz wyrosną 2 garby do pary

#1319 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 07:22

Cena ziemniaków

Bajeczki :) Ile tirów tygodniowo ładują po tej cenie? Sam kilka str wcześniej pisałeś że sprzedajesz po 25-30 gr więc wiesz... 

nikt na tira nie musi ładować, ok 100t/mc w stałe punkty w mieście i tak do kwietnia/maja.

ja sprzedałem pewną ilość w cenie 20-30gr (nadwyżka nie było gdzie schować), bo nie mam tylu odbiorców jak oni, teraz też sprzedaję 60gr, ale ilości adekwatne do areału.  Teraz luzem kilka przyczep sprzedalem jak leci z kombajnu brzydki ziemniak z podmokłych terenów - 150zł/t na pasze. Odpad po sortowniku, czysty, bez zanieczyszczeń w workach 25kg po 200zł/t też poszło kilka samochodów.

Szanuję swoją prace i pracownika także, dlatego stopniowo zmniejszam areał, żeby nie osiwieć jak kartoflarze z zagłębia.

już to kiedyś pisałem, tu jest inna specyfika handlu ziemniakiem niż w centrum czy na zachodzie kraju. nikt nie sadzi na hurra jak nie ma odbiorcy, gospodarstwa są małe, działki małe, dużo dzierżaw, więc i siły trzeba mierzyć na zamiary. ostrożnie.

a centrum taniej pyry jest zawsze w zagłębiu.

dziwi mnie to że jeszcze nie nauczyli się ci co niby są wyżej od nas wschodnich godpodarzy. po co sadzić jeśli na żadną ilość nie ma się pewnego zbytu ?  szansa tylko na zazwyczaj kiepski handel giełdowy. 

tylko nieuregulowany rynek ziemniaka w kraju, psuje nastroje. 

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 19:38

Cena ziemniaków

Na na H** komu ta świnia jak na sztuce zostanie 30 zł?

a zostanie teraz 30?? od poniedziałku trzeba będzie 10 dopłacić.

Ale tylko świnie mogą zjeść to całe zboże. Tylko że chyba nie nasze bo już niedługo nie będzie u nas świń