Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 07:38

Cena ziemniaków

I wydawałoby sie że niskie ceny to ludzie z miasta będą zadowoleni bo tanio pojedzą Ale nie jest tak  Rolnik to nie tylko maszyny kupuje Bo i buduje remontuje i wiele innych jeszcze prac A co za tym zatrudnienie dla wielu osób Tak to sie kręci   Rolnik nie denerwuj mnie  :)     Zakup zachodnich maszyn to nie znaczy że wódke czy piwo też kupuje zachodnie  czy  materiały budowlane sprowadzam z zachodu a zakupy w niemczech robie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 04:25
  •  

#1242 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 08:51

Cena ziemniaków

Jak polscy rolnicy traktują przemysł przetwórczy jako zło, kapitalistów którzy doją rolników i czeka aż ktoś na srebnej tacy zaproponuje im wykup zakładów przetwórczych za symboliczną złotówkę to się nie dziwię, że inny kapitał to przejmuje. To samo mogą powiedzieć producenci maszyn o was, że Polska wieś zaopatruje się w maszyny na zachodzie Europy i też przez to powinna iść Unia z dymem. Zrezygnuj z dotacji od UE, kredytów preferencyjnych i płać ZUS z dochodowym to dopiero wtedy będziesz mógł pisać, że masz tak samo ciężko jak reszta kraju.

Ten co ma 5 ha albo 10 ha z czego ma zapłacić ten zus? 

#1243 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 09:26

Cena ziemniaków Na ziemniaki przyszedł w końcu czas normalności.Każdy sobie myślał nasadzę ,po 1 zł za kg wezmę,40t urośnie i mam wszystko w nosie,a głupcy niech sobie pasą świniaki i sieją zboże za grosze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 wrzesień 2014 - 09:43

Cena ziemniaków

J płać ZUS z dochodowym t

Problemem niestety dla 99% gospodarstw będzie wykazanie jakiegokolwiek dochodu , a jeśli już do niego dojdzie ,to jaki przepis zabroni zakwalifikować zakup luksusowego auta osobowego , bądz leczniczych wczasów służących poprawie zdrowia ,na poczet kosztow kwalifikowanych.

Skoro np. supermarkety , generują takie koszty by nie płacić podatków, to uważasz że rolnictwo jest aż taką gorą złota by sobie z tym nie poradzić .

Co do ZUS to porównaj składki ZUS do KRUS ., mając na uwadze np wysokość zasiłku chorobowego , albo roznice w obowiazku płacenia skladki podczas choroby.

Weż również pod uwagę automatykę zaliczania wspłmalozonka do systemu , gdy drugi z nich posiada ziemię.

Czy żona włściciela warsztatu , firmy uslugowej bądz sklepu ,z automatu jest mechanikiem , grabarzem bądz sklepową i nie może korzystać z ubezpieczenia męża?

Czy uważasz że rząd wiedzac ze rolnika można wydoić , nie wykorzystał by tego faktu?

Takie głsy niechęci w mediach wobec rolników i KRUS , slużą jak zawsze sklóceniu ich z miastem , a merytoryki w tym żadnej poza czystym bolszewizmem., polegającym na obdarciu nagiego z odzieży.

A to ze ci niektórzy mają z tego powodu ból dupi , to ich sprawa, tyle że ja proponuję wpierw pomyśleć , rozluzniając jednoczesnie pośladki.

Edytowany przez xemit, 21 wrzesień 2014 - 09:53.

#1245 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 09:59

Cena ziemniaków

a jak masz wykazać dochód nie sadze ziemniaków mam kapuste, marchew cena max to 20-25 gr.  komisja za zniszczenie tego proponuje mi max 8 gr.  Przy cenach w tym roku nawet pracownika się nie opłąca wynająć bo na siebie nie zarobi,  W sumie to lepiej chyba bym miał na zasiłku z pomocy społecznej niż zajmował się rolnictwem

#1246 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 10:09

Cena ziemniaków

Cieszę się że dyskusja toczy się zgodnie z tematem (ironia).  ;[

Co mnie obchodzi wasze zdanie na temat ZUS'ow, cen maszyn, zatrudnienia. Są panowie inne wątki od tego. Zaglądam w wątek z cenami ziemniaków i tego oczekuję w nim znależć  :wacko:

Wię panowie jak u was z ceną, czy w ogóle coś idzie. Mam ponad 20 ton jadalnego (Vineta. Lord) kal. 55+, i chętnie obchnoł bym po nieco lepszej cenie niż obecne 20gr. tak u nas na wschodnim mazowieckim chodzą, chodź ten ruch maaarny :P

#1247 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 10:16

Cena ziemniaków

Na ziemniaki przyszedł w końcu czas normalności.Każdy sobie myślał nasadzę ,po 1 zł za kg wezmę,40t urośnie i mam wszystko w nosie,a głupcy niech sobie pasą świniaki i sieją zboże za grosze.

1 zł za worek to normalność? Niezły z Ciebie inteligent skoro tak twierdzisz.

Takie głsy niechęci w mediach wobec rolników i KRUS , slużą jak zawsze sklóceniu ich z miastem , a merytoryki w tym żadnej poza czystym bolszewizmem., polegającym na obdarciu nagiego z odzieży.

A to ze ci niektórzy mają z tego powodu ból dupi , to ich sprawa, tyle że ja proponuję wpierw pomyśleć , rozluzniając jednoczesnie pośladki.

Rozluźnienie pośladków może skończyć się kleksem na gaciach więc nie namawiaj do złego.

Edytowany przez pawelol111, 21 wrzesień 2014 - 10:17.

#1248 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 11:20

Cena ziemniaków U nas takich cen nie ma ,rolnicy żądają sobie 50-70gr na podwórku u nich ,a urodzaj straszny
Tak niskie ceny w tym sezonie,i to jeszcze nie wszędzie są spowodowane windowaniem cen przez producentów w poprzednich latach,zwyczajnie macie coście chcieli .Gdy ziemniaki były po prawie dwa złote jakoś żaden producent nie mówił że za drogie.Ludzie przeszli na makarony ,ryż i kaszę

#1249 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2014 - 11:21

Cena ziemniaków

Na ziemniaki przyszedł w końcu czas normalności.Każdy sobie myślał nasadzę ,po 1 zł za kg wezmę,40t urośnie i mam wszystko w nosie,a głupcy niech sobie pasą świniaki i sieją zboże za grosze.

oto polski chłop właśnie - jeden z drugiego będzie się nabijał że ten nie zarobił 

to ma być ta normalność ?

#1250 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 11:43

Cena ziemniaków

U nas takich cen nie ma ,rolnicy żądają sobie 50-70gr na podwórku u nich ,a urodzaj straszny
Tak niskie ceny w tym sezonie,i to jeszcze nie wszędzie są spowodowane windowaniem cen przez producentów w poprzednich latach,zwyczajnie macie coście chcieli .Gdy ziemniaki były po prawie dwa złote jakoś żaden producent nie mówił że za drogie.Ludzie przeszli na makarony ,ryż i kaszę

Chłopczyku nie masz pojęcia to się nie udzielaj. Jak przyjedzie klient i chce 100-200kg to rolnik może sobie żądać ile chce bo dla takiego konsumenta 20 zł więcej czy mniej nie robi różnicy. Ale nikt nie kupi 10 tirów po 50-70 zł a o takiej sprzedaży mówimy. Ziemniaki były po 2 zł ale w hurcie na ryneczku. Ludzie nie przeszli na makarony - spożycie spadło ale niewiele. Nie tu jest problem. Zawsze była marna cena jak nie było ujścia za granicę. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:06

Cena ziemniaków Chłopczykiem to ty może dla mnie jesteś
Mądry się znalazł.Co cena Cię gryzie?.Pogryzie i przestanie
Mądry się znalazł.Co cena Cię gryzie?.Pogryzie i przestanie
Jak były drogie ziemniaki ten co je miał przejmował się tym co ma je kupić i zjeść czy mu się opłaca czy nie .zażądał tyle i albo jedz albo nie.Więc teraz tak samo może ten powiedzieć,sadź albo nie jak Ci się nie opłaca.Taka prawda jest

#1252 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:11

Cena ziemniaków

Ruscy pokonani! Niemcy pokonani!
Takiego września to my dawno nie mieliśmy!    :D  :D  :D 

#1253 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:12

Cena ziemniaków

Nie mam pretensji o cenę do Ciebie jedynie o bzdety które piszesz. Ludzie na makaron się przerzucili ? Lubella 3,6zł za 400g, ryż 2,5zł za 400g, ziemniak na targowisku 0,6zł/kg - rok temu 2zł/kg czyli za 1kg ryżu ok 3kg ziemniaków. Obecna cena nie jest winą producenta za poprzednie lata. Winą jest urodzaj.

#1254 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:26

Cena ziemniaków Zgoda urodzaj też,ale przesadne windowanie cen przez producentów w poprzednich latach.Chyba każdy sobie myślał ,ja umiem liczyć a inni nie,ja zasadzę i zarobię inni nie zasadzą

#1255 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:28

Cena ziemniaków Drogie dzieci zabierajcie swoje zabawki i wypad do innej piaskownicy
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1256 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:33

Cena ziemniaków

Zgoda urodzaj też,ale przesadne windowanie cen przez producentów w poprzednich latach.Chyba każdy sobie myślał ,ja umiem liczyć a inni nie,ja zasadzę i zarobię inni nie zasadzą

Jakich znowu poprzednich latach? 2011 klapa totalna, 2012 jako tako zimą bo jesienią po 270zł za tone oddwałem, 2013 z powodu nieurodzaju był zysk ale nie dla wszystkich. Po ile ma sprzedać ten co mu się 10 t z ha urodziło bo najpierw podtopienie a potem susza? No i gdzie masz to windowanie cen?

#1257 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:44

Cena ziemniaków Dobra koniec dyskusji bo nie ma sensu.Zwyczajnie rynek ,raz działa w tą stronę a raz w drugą każdy musi się z tym liczyć.
Można sadzić lub nie .Jest sporo gałęzi produkcji rolnej które wcale nie wyglądają lepiej pod względem dochodowości i nikt się tym nie przejmuje

#1258 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 12:49

Cena ziemniaków

Nie ma sensu bo nie masz argumentów a z "windowania cen przez rolników w poprzednich sezonach" śmiał się mój sąsiad i domownicy. Jeszcze jakieś wesołe tezy masz?

#1259 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 13:03

Cena ziemniaków No nie wiem u nas od kilku sezonów ceny są wysokie,zdecydowanie za wysokie i tyle
Kiedyś musiał nadejść krach i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share mmarcinn001

mmarcinn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów