Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 20:59

Cena ziemniaków

koledzy jak tam wygląda cena ze ziemniakiem.orientuje się ktoś.

rolnicy po co wy tak tanio sprzedajecie te ziemniaki trzymajcie wszyscy jakąś cene normalną np te 60groszy tylko wszyscy żęby trzymali to by handlarze musieli w koncu zapłacić jesteśćie nie mądrzy że sprzedajecie po 2zł albo 1zł za worek.

niska cena co jakiś czas spowodowana jest tymi którzy po dobrym roku stwierdzą że czas zarobić na ziemniakach i nie mają gdzie ich przechować i to są te efekty. No i oczywiście urodzaj w kraju i w europie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 16:29
  •  

#1202 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:19

Cena ziemniaków

Najbardziej zastanawia mnie jak komuś opłaca się sprzedawać ziemniaki po takiej cenie. Paliwo rzeką nie płynie. Wynająć pracowników i im zapłacić to już też nie mała kasa. Nie wspomnę o koszcie sadzeniaków, nawożenia i ochrony.

#1203 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:31

Cena ziemniaków

koledzy jak tam wygląda cena ze ziemniakiem.orientuje się ktoś.

rolnicy po co wy tak tanio sprzedajecie te ziemniaki trzymajcie wszyscy jakąś cene normalną np te 60groszy tylko wszyscy żęby trzymali to by handlarze musieli w koncu zapłacić jesteśćie nie mądrzy że sprzedajecie po 2zł albo 1zł za worek.

Ziemniaków jest za dużo i każdy chce je wypchnąć a choćby były i po 10 gr za worek to i tak nie każdy je sprzeda bo ludzie nie przejedzą.

A moje ziemniaki jedzą świnki, już 3 lata nie sprzedałem nawet kartofli. Na targu po 0.75- 0.80 zł kg. Trzeba brać swoje kartofle i na rynek i z nikim się nie dzielić anie biadolić że po 15gr.

W tamtym roku można było wziąć ponad 1 zł za kg czyli 1000zł za tone. Trzeba być niedorozwojem żeby taką kasą świnie paść. Tylko 20t z ha dużych to 20 tys - koszty i ponad 12 tys w kieszeni. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 22:04

Cena ziemniaków

Może w tamtym roku nie sadził i dla tego nie sprzedał,a ty odrazu mu jedziesz jak by ci coś przeskrobał.

#1205 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 22:15

Cena ziemniaków

Krytyka głupoty nie jest niczym złym. Znajomy też 10t oddał świniom a mógł 10 tys w kieszeni mieć.

#1206 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 wrzesień 2014 - 05:36

Cena ziemniaków

w ub. sezonie sprzedałem ponad 100 ton paszowych po 50-60 groszy małym hodowcom. A patrzyli się na mnie jak na wariata jak mówiłem że moje świnie ziemniaków nie jedzą bo mnie na to nie stać. W tym także nie jedzą bo dalej się nie opłaca a sprzedaję paszówkę po 15 gr

#1207 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 06:42

Cena ziemniaków

No kupować ziemniaki na pasze po 15 gr to trzeba mieć nieźle zakłóconą zdolność podejmowania racjonalnych decyzji. Nic dziwnego ze niektórym się hodowla nie opłaca i wieczna bida. Wartość odżywcza kg pyrek i to po ugotowaniu które nie mało kosztuje jest równa od 150 do 250 gramom zboża. Robota przy tym bezcenna. Jeszcze da się zrozumieć jak ktoś swoim bysią wrzuci w korytko co ma na zbyt, ale żeby kupowac. A swoją drogą to 15 gr to w okolicach kalisza sieradza to niejednemu się marzy za towar pierwsza klasa a nie odpad, także saszeta dobry biznes kręcisz tam u siebie, Tobie bida nie grozi :)

#1208 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 06:48

Cena ziemniaków

jak dla mnie ta cena 1,5 i 2 zł za worek wzięła się stąd, że jakość ziemniaków u nas na południu jest katastrofalna wszystko z wody i to zaraz wszystko zgnije także myślę że za ok miesiąc jak wszystko bedzie pochowane cena wróci do mniej więcej normalności

#1209 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 06:59

Cena ziemniaków W moich stronach też ziemniaka mało susza zrobiła swoje i mało kto sadzi.

#1210 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 09:32

Cena ziemniaków

jak dla mnie ta cena 1,5 i 2 zł za worek wzięła się stąd, że jakość ziemniaków u nas na południu jest katastrofalna wszystko z wody i to zaraz wszystko zgnije także myślę że za ok miesiąc jak wszystko bedzie pochowane cena wróci do mniej więcej normalności

Na południu może i jakość marna ale nie wszędzie a cena jest stąd że nie ma ujścia za granicę no i towaru jest dużo za dużo bo nasadzeń więcej. Miało być 1 zł i jest tylko że za 10kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 10:59

Cena ziemniaków No przecież nie może ziemniak kosztować 1000 zł t ,bo zboże 500.Nigdy tak kiedyś nie było aby ziemniak był droższy od zboża tylko ostatnie lata wariactwo w cenach .Myślę że cena 30-40gr za kg byłaby ceną normalną

#1212 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 15:24

Cena ziemniaków

Tu jeszcze niedawno pisali tacy, co jechali na wakacje bo za darmo (po 40 gr) nie będą kopać, a teraz cena marzenie. Ciekawe czy już wykopali czy nadal czekają na cud cenowy?

#1213 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 19:51

Cena ziemniaków

Jak poszukasz to jeszcze byli lepsi pare lat wstecz co cena 15zł za 15 kg była marna i za te kase im sie nie opłacało

#1214 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 20:59

Cena ziemniaków

2 lata temu była cena jak dzis w tamtym roku była super cena bo bzure sprzedawałem po 80 gr. a teraz to sprzedaje po 50...

#1215 Share kiler

kiler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 08:31

Cena ziemniaków

W zeszłym roku miałem obsadzone to samo co w tym roku. Do tej pory zebrałem połowę a plon jest o 20 % mniejszy a cena śmieszna.

#1216 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 16:54

Cena ziemniaków

FRANCUSCY ROLNICY PUŚCILI Z DYMEM URZĄD SKARBOWY I ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH 

Przed siedzibą MSA (francuskiego KRUSu) uczestnicy protestu wysypali na stertę ziemniaki i karczochy, których nie udało im się sprzedać za sprawą sankcji nałożonych na Rosję, dorzucili palety i stare opony, a potem wszystko podpalili. Burmistrz sąsiedniej miejscowości Saint-Martin-des-Champs, Francois Hamon, powiedział mediom, że rolnicy zdewastowali następnie siedzibę MSA, a potem ją podpalili. Zbudowany zaledwie dwa lata temu gmach został zniszczony, zawalił się dach. Demonstranci przejechali następnie przed siedzibę urzędu podatkowego w centrum Morlaix. Wyrzucili na stertę warzywa i nawóz, wyłamali drzwi urzędu, powybijali okna, a potem podłożyli ogień. Całkiem nowy budynek, w którym mieścił się urząd podatkowy, został całkowicie zniszczony.

no ale to Francja,nie wiem czy w naszych mediach o tym powiedzą i jak powiedzą

#1217 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 17:20

Cena ziemniaków

http://wiadomosci.wp...l?ticaid=1137b2 I to jest robota :D

#1218 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 20 wrzesień 2014 - 18:55

Cena ziemniaków

Też miałem wkleić to info. U nas by się takie coś przydało

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1219 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 19:15

Cena ziemniaków Protestujcie tak. Tylko później nie bądźcie zdziwieni, że społeczeństwi ma was za buraków a obojętne im będzie, czy na stole będą ziemniaki z Izreala a schabowy z Niemiec.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 19:32

Cena ziemniaków

a wali mnie czy jestem burakiem dla społeczeństwa  Nasza praca też musi sie opłacać Bo ziemniaków nie dostałem za frico żeby je sprzedać tylko musiałem zapłacić za sadzeniaka nawozy paliwa i robocizne   Niech ktoś w końcu zacznie myśleć bo jak będziecie sprzedawać tak tanio to do niczego nie dojdziemy Woreczki nawozy paliwa czy ziemniaki z centrali na wiosne też nie będą pare razy tańsze    Tęgie głowy od czegoś też są bo "myśmy " ich wybrali i tase za to biorą to niech szukają zbytu a nie to wąŧ   A druga sprawa przeciez jak zarobimy to my tej kasy nie przepijemy tylko inwestujemy w coś i koło sie kręci    Ale poco nam dać zarobić lepiej wszystko ud***ć

Edytowany przez mario666, 20 wrzesień 2014 - 19:35.