Polecane posty

ZF9641    22

Ja też sprzedaje po 10 zł ale to jest detal na rynkach ,wielkich ilości nie da się zwojować .ROBO 1980 jest tak jak mówisz , znajomi jeżdżą do Kalisza płacą 2zł a sprzedają w detalu po 10 , jak rolnik im po tyle oddaje to oni się cieszą i na kolejnego sprintera zbierają.Chłop ma twarde plecy i wszystko wytrzyma , jak nie ma zbytu to na drugi rok dwa razy więcej zasadzi bo musi straty odrobić i wszystkich sąsiadów przelicytuje i po 100 tysięcy za ha zapłaci.Obserwując rynek czekam kiedy dorobkiewicze zaczną dokładać do ziemniaka po 5 zł do worka byle tylko handlarz dorobił się na jego głupim łbie.Pewnie mi się dostanie ale wolę sprzedać 1000 worków po 10 zł niż 10000 po 1 zł , tylko ja jestem małorolny a ten drugi to poważny plantator ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1104

zf9641 też tak myśle  Chandlarza nie oszukasz a rolnika na straszysz  A to gupie jak traktory w bajce auta    :)   Jednemu powiesz że za tyle to drugi  odda taniej aby być przed sąsiadem         U nas w żniwa to byli tacy żeby tylko żniwa skończyć przed sąsiadem i czy było mokre czy nie A uszy im opadły jak machają łopatami albo w pole wywiezli bo stęchło   Ale co tam żniwa skończone     :)       dożynki zaliczone :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Za dużo nawozu nasypali, ja nie sypał i miał 4t, a te co sypali mieli po 8 i stąd ta nadwyżka której nie ma gdzie podziać więc musi być taniej od węgla by spalić w piecu bez przepłacania za węgiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1104

A w pewnym sensie też rolników Bo przedtem wszyscy kury kaczki gęsi chowali  swinki itp   Ale jak weszły hipermarkety :)    To wszyscy tego czy tamtego sie nie opłaci    U nas już mało kto kury chowie   Dawniej wszystko zboże sprzedawałem dla takich drobnych chodowców  I tak wszystko mi zeszło nawet od sąsiadów i znajomych   Teraz trzeba wozić na skup       Mieliscie tanie ziemniaki w lidlu     Kto kupuje w lidlu ?    Mnie raz na czymś oszukali teraz moja noga w lidlu nie stanie chociaż by rozdawali za darmo    Sami sobie ludzie są winni      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale przynajmniej czekolady maja dobre z orzechami a nie jakies dziadostwo czekoladopodobne jak w innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

A w pewnym sensie też rolników Bo przedtem wszyscy kury kaczki gęsi chowali  swinki itp   Ale jak weszły hipermarkety :)    To wszyscy tego czy tamtego sie nie opłaci    U nas już mało kto kury chowie   Dawniej wszystko zboże sprzedawałem dla takich drobnych chodowców  I tak wszystko mi zeszło nawet od sąsiadów i znajomych   Teraz trzeba wozić na skup       Mieliscie tanie ziemniaki w lidlu     Kto kupuje w lidlu ?    Mnie raz na czymś oszukali teraz moja noga w lidlu nie stanie chociaż by rozdawali za darmo    Sami sobie ludzie są winni      

 

ze zbożem to tak po trochu jest bo jednak u nas to już kilka wiosek w gminie co żadnej świni się nie znajdzie ( no chyba że dzika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jezeli cene wszystkiego ustalaja spekulanci w krawatach przed monitorami, którzy raz zarabiaja na pozycjach long a raz na short (granie na wzrosty lub spadki) i którzy rolnictwa na oczy nie widzieli, to jak moze byc dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Z twoim podejściem to 30 trzeba będzie dopłacić.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podejscie podejsciem ale taka prawda

z pozytywnego nastawienia do wszystkiego chleba nie ma, takie bajki to tylko w TV

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja do PawłaWlkp.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

w tym roku nic się nie opłaci ,tylko leżenie się opłaci ale tego nikt nie przewidział i dlatego trzeba pracować za darmo. Po tanich ziemniakach zasadzono tanią kapustę teraz wyrosną 2 garby do pary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Bajeczki :) Ile tirów tygodniowo ładują po tej cenie? Sam kilka str wcześniej pisałeś że sprzedajesz po 25-30 gr więc wiesz... 

nikt na tira nie musi ładować, ok 100t/mc w stałe punkty w mieście i tak do kwietnia/maja.

ja sprzedałem pewną ilość w cenie 20-30gr (nadwyżka nie było gdzie schować), bo nie mam tylu odbiorców jak oni, teraz też sprzedaję 60gr, ale ilości adekwatne do areału.  Teraz luzem kilka przyczep sprzedalem jak leci z kombajnu brzydki ziemniak z podmokłych terenów - 150zł/t na pasze. Odpad po sortowniku, czysty, bez zanieczyszczeń w workach 25kg po 200zł/t też poszło kilka samochodów.

Szanuję swoją prace i pracownika także, dlatego stopniowo zmniejszam areał, żeby nie osiwieć jak kartoflarze z zagłębia.

już to kiedyś pisałem, tu jest inna specyfika handlu ziemniakiem niż w centrum czy na zachodzie kraju. nikt nie sadzi na hurra jak nie ma odbiorcy, gospodarstwa są małe, działki małe, dużo dzierżaw, więc i siły trzeba mierzyć na zamiary. ostrożnie.

a centrum taniej pyry jest zawsze w zagłębiu.

 

dziwi mnie to że jeszcze nie nauczyli się ci co niby są wyżej od nas wschodnich godpodarzy. po co sadzić jeśli na żadną ilość nie ma się pewnego zbytu ?  szansa tylko na zazwyczaj kiepski handel giełdowy. 

tylko nieuregulowany rynek ziemniaka w kraju, psuje nastroje. 

  • Like 2

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Na na H** komu ta świnia jak na sztuce zostanie 30 zł?

 

a zostanie teraz 30?? od poniedziałku trzeba będzie 10 dopłacić.

Ale tylko świnie mogą zjeść to całe zboże. Tylko że chyba nie nasze bo już niedługo nie będzie u nas świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bedzie tucz usługowy, a zbozem bedziemy w piecu palic, ot nowoczesnie bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

W Biedronce Denar po 37 gr ludzie kupywali po kilkanaście woreczków 5 kg myśle że jeszcze można będzie kupić taniej w marketach promocje jakieś bedą ,ceny zeszłego sezonu ponad 1 zł za kg to była cena dla rolnika super tylko tak na spokojnie nie do utrzymania co sezon można kupić kg pomaranczy wtedy za cene kg ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dziś wszedłem do żabki po wode; byliśmy na rowerach w mieście. Cena ziemniaków 2,40zł/kg :D  to nie żart.

jeden z tych co pisałem wcześniej, wozi właśnie do żabek.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj