Polecane posty

arab1    23

Chłopczykiem to ty może dla mnie jesteś

Mądry się znalazł.Co cena Cię gryzie?.Pogryzie i przestanie

Mądry się znalazł.Co cena Cię gryzie?.Pogryzie i przestanie

Jak były drogie ziemniaki ten co je miał przejmował się tym co ma je kupić i zjeść czy mu się opłaca czy nie .zażądał tyle i albo jedz albo nie.Więc teraz tak samo może ten powiedzieć,sadź albo nie jak Ci się nie opłaca.Taka prawda jest

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie mam pretensji o cenę do Ciebie jedynie o bzdety które piszesz. Ludzie na makaron się przerzucili ? Lubella 3,6zł za 400g, ryż 2,5zł za 400g, ziemniak na targowisku 0,6zł/kg - rok temu 2zł/kg czyli za 1kg ryżu ok 3kg ziemniaków. Obecna cena nie jest winą producenta za poprzednie lata. Winą jest urodzaj.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Zgoda urodzaj też,ale przesadne windowanie cen przez producentów w poprzednich latach.Chyba każdy sobie myślał ,ja umiem liczyć a inni nie,ja zasadzę i zarobię inni nie zasadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Drogie dzieci zabierajcie swoje zabawki i wypad do innej piaskownicy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Zgoda urodzaj też,ale przesadne windowanie cen przez producentów w poprzednich latach.Chyba każdy sobie myślał ,ja umiem liczyć a inni nie,ja zasadzę i zarobię inni nie zasadzą

Jakich znowu poprzednich latach? 2011 klapa totalna, 2012 jako tako zimą bo jesienią po 270zł za tone oddwałem, 2013 z powodu nieurodzaju był zysk ale nie dla wszystkich. Po ile ma sprzedać ten co mu się 10 t z ha urodziło bo najpierw podtopienie a potem susza? No i gdzie masz to windowanie cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Dobra koniec dyskusji bo nie ma sensu.Zwyczajnie rynek ,raz działa w tą stronę a raz w drugą każdy musi się z tym liczyć.

Można sadzić lub nie .Jest sporo gałęzi produkcji rolnej które wcale nie wyglądają lepiej pod względem dochodowości i nikt się tym nie przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie ma sensu bo nie masz argumentów a z "windowania cen przez rolników w poprzednich sezonach" śmiał się mój sąsiad i domownicy. Jeszcze jakieś wesołe tezy masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No nie wiem u nas od kilku sezonów ceny są wysokie,zdecydowanie za wysokie i tyle

Kiedyś musiał nadejść krach i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25
mar353    40

Oj tam chłopy nie nerwujcie się nie pierwszy taki sezon i nie ostatni. A temat o cenach miał być choć pewnie to wylewanie żalów wam pomogło, a racji każdy ma po trosze nic więcej. Wszędzie jest bryndza bo nadpodaż straszna, a i polski chłop gupi bo kosztów nie liczy tylko aby towar pchnąć i zapomnieć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

No nie wiem u nas od kilku sezonów ceny są wysokie,zdecydowanie za wysokie i tyle

Kiedyś musiał nadejść krach i tyle

U was czyli gdzie i jakie to są ceny i jakie ilości są sprzedawane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jak tam cena na zjazdowej ?

4 wolaja a po3 handluja ale marne zejscie

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Raczej do pierwszych przymrozkow nic sie nie zmieni, bryndza wszedzie

W 2011 też miało być lepiej po przymrozkach i h... bombki strzelił. Sezon stracony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Warto mieć na uwadze że 'zarobioby rolnik" ,  oddający towar za darmo jest tez konsumentem i poza nawozami, maszynami  oraz np. paliwem kupuje jescze meble . AGD i tym podobne duperele. 

I jeśli cośą pójdzie nie tak , będą to dobra ktorych konsumcję ograniczy i to na pierwszym miejscu. Więc tysiace, moze dzisiątk, a nawt setki tysięcy ludzi zwiazanych z ich produkdcja wcZesnij czy bpózniej poczują czym jest pojęcie "koniunktura"

Na pohybel chijom.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak ktoś stracił to ktoś i zyskał. W tym roku przetwórnie mają raj bo mogą przebierać w towarze więc pieniądze trafią do nich i nie znikną z rynku.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Wlasnie znikna - bo rolnik inwestuje w Polsce a prezesi na wczasy w kurortach Nie wpomne ze wlaścićel Niemiec lub niewiadomo kto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak ktoś stracił to ktoś i zyskał. W tym roku przetwórnie mają raj bo mogą przebierać w towarze więc pieniądze trafią do nich i nie znikną z rynku.

Nie porównuj zysku kilku przetwórni do straty kilkunastu tysięcy rolników. Na karku rolnika jest zysk banków, dilerów, przetwórni, handlarzy itp. Jak rolnik nie ma kasy to kredytu nie weźmie, nic nie kupi i dla kogo to zysk? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokladnie tak . Jeden własciciel przetwórni , który zdobył ziemniak prawie za darmo , nie jest w stanie wypić tyle piwa ile wypilo by 2 tyś rolników z nim wspólpracujących, majacych z czym stac pod wiejskim sklepem. To samo dotyczy telewizorow , pralek , prezerwatyw i wielu innych towarów.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj