Polecane posty

lukasx21    165

Protestujcie tak. Tylko później nie bądźcie zdziwieni, że społeczeństwi ma was za buraków a obojętne im będzie, czy na stole będą ziemniaki z Izreala a schabowy z Niemiec.

 

Teraz nie protestujemy a i tak nas maja za buraków którzy nic nie robią tylko stoją pod sklepem a w polu nam samo rośnie i jeszcze unia nam za to płaci także nie ma nic do stracenia... a argument ze schabowym i ziemniakami też nie trafiony...

 


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

a wali mnie czy jestem burakiem dla społeczeństwa Nasza praca też musi sie opłacać Bo ziemniaków nie dostałem za frico żeby je sprzedać tylko musiałem zapłacić za sadzeniaka nawozy paliwa i robocizne Niech ktoś w końcu zacznie myśleć bo jak będziecie sprzedawać tak tanio to do niczego nie dojdziemy Woreczki nawozy paliwa czy ziemniaki z centrali na wiosne też nie będą pare razy tańsze Tęgie głowy od czegoś też są bo "myśmy " ich wybrali i tase za to biorą to niech szukają zbytu a nie to wąŧ A druga sprawa przeciez jak zarobimy to my tej kasy nie przepijemy tylko inwestujemy w coś i koło sie kręci Ale poco nam dać zarobić lepiej wszystko ud***ć

jakbyś pił Polską wódkę czy piwo to byłby lepszy porzytek niż z kupowania germańskiego sprzętu i ich bogacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Za obywatela kraju który ma dość uprzywilejowanych grup. Czytam ten temat od wiosny i już na wiosnę było zaniepokojone, że sadzonek ziemniaków brakuje w centralach i ludzie sadzą ziemniaka więcej niż w poprzednim sezonie. Pech chcial, że przyszedł dobry rok i jest więcej ziemniaków niż rynek potrafi wchłonąć. Co ma rząd z nimi zrobić? Komu ma je sprzedawać skoro Afryka za biedna na nie jest, do Ameryki nie dopłyną a reszta świata woli ryż bo ziemniak to dość Europejskie danie. Ot tak wam zapłacić za niego bo tak? Bo myśleliście, że nikt inny nie wpadnie na pomysł większych nasadzeń niż wy? Z porzeczkami już się przejechali w tym roku rekiny biznesu, z mlekiem też i coś czuje, że przy obecnych cenach zbóż i wieprzowinę to spotka.

a do jakiej grupy Ty się zaliczasz ..ludzi którzy robią za darmo nazywasz uprzywilejowaną grupą ? jasnowidzu , rekinie biznesu to co mamy robić ? coś czujesz ?  może podpowiesz  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Atmosfera jak pod wiejskim sklepem - żywiołowa dyskusja o niczym, co raz bardziej napięta aż ktoś dostanie w mordę. I tak samo jak pod sklepem, najwięcej do powiedzenia mają ci których temat nie dotyczy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Krassus zalicza się do rasy koszernych panów a my to nędzne goje.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

a wali mnie czy jestem burakiem dla społeczeństwa  Nasza praca też musi sie opłacać Bo ziemniaków nie dostałem za frico żeby je sprzedać tylko musiałem zapłacić za sadzeniaka nawozy paliwa i robocizne   Niech ktoś w końcu zacznie myśleć bo jak będziecie sprzedawać tak tanio to do niczego nie dojdziemy Woreczki nawozy paliwa czy ziemniaki z centrali na wiosne też nie będą pare razy tańsze    Tęgie głowy od czegoś też są bo "myśmy " ich wybrali i tase za to biorą to niech szukają zbytu a nie to wąŧ   A druga sprawa przeciez jak zarobimy to my tej kasy nie przepijemy tylko inwestujemy w coś i koło sie kręci    Ale poco nam dać zarobić lepiej wszystko ud***ć

Trochę w tym racji jest ale jak te tęgie głowy znajdą jakiś zbyt to  trzeba współpracować kilka lat a nie rok bo jak jeden tu pisał ,że jednego roku po 15 zł komuś się nie opłaciło sprzedawać . Z rolnikami to tak jest ,że jak nie ma towaru to nie wiedzą ile wziąć a jak jest za dużo to opuszczają jeden przez drugiego. Nie ma się co dziwić jak jeden sprzedaje po 20 gr a drugi po złotówce przecież jest wolny rynek i nie ma co się wyżywać jeden na drugim bo towar jest nie opłacalny tylko zastanowić się co robić w następnym roku  .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

FRANCUSCY ROLNICY PUŚCILI Z DYMEM URZĄD SKARBOWY I ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH 

 

Przed siedzibą MSA (francuskiego KRUSu) uczestnicy protestu wysypali na stertę ziemniaki i karczochy, których nie udało im się sprzedać za sprawą sankcji nałożonych na Rosję, dorzucili palety i stare opony, a potem wszystko podpalili. Burmistrz sąsiedniej miejscowości Saint-Martin-des-Champs, Francois Hamon, powiedział mediom, że rolnicy zdewastowali następnie siedzibę MSA, a potem ją podpalili. Zbudowany zaledwie dwa lata temu gmach został zniszczony, zawalił się dach. Demonstranci przejechali następnie przed siedzibę urzędu podatkowego w centrum Morlaix. Wyrzucili na stertę warzywa i nawóz, wyłamali drzwi urzędu, powybijali okna, a potem podłożyli ogień. Całkiem nowy budynek, w którym mieścił się urząd podatkowy, został całkowicie zniszczony.

 

 

no ale to Francja,nie wiem czy w naszych mediach o tym powiedzą i jak powiedzą

Dagmarka. Możesz podać źródło tej informacji?

Ci co ich temat dotyczy albo na polu albo w przechowalni :P

Albo dziki ganiają.Ja przed chwilą wróciłem z kuku.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Krassus zalicza się do rasy koszernych panów a my to nędzne goje.

a to takie buty , no to teraz rozumiem te mądrości ''obywatela kraju  '' bez ojczyzny  ;)

jest tylko jedna ''uprzywilejowana grupa '' i dosyć nie ma miejsca innym  :D  :D  :D  :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Za to co spotkało polskie rolnictwo to cała Warszawa i Bruksela powinna iść z dymem.Cały przemysł przetwórczy jest w łapskach zachodu.A my nadal mamy dopłaty niższe od Niemca.A taki Krassus twierdzi że chcemy być uprzywilejowani.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak polscy rolnicy traktują przemysł przetwórczy jako zło, kapitalistów którzy doją rolników i czeka aż ktoś na srebnej tacy zaproponuje im wykup zakładów przetwórczych za symboliczną złotówkę to się nie dziwię, że inny kapitał to przejmuje. To samo mogą powiedzieć producenci maszyn o was, że Polska wieś zaopatruje się w maszyny na zachodzie Europy i też przez to powinna iść Unia z dymem. Zrezygnuj z dotacji od UE, kredytów preferencyjnych i płać ZUS z dochodowym to dopiero wtedy będziesz mógł pisać, że masz tak samo ciężko jak reszta kraju.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

co ty bredzisz chłopie ..wiesz że 70 % mleczarni to spółdzielnie których właścicielami są rolnicy ...i to my płacimy udziały i pokrywamy straty 

jacy producenci maszyn ? chyba złomu  ? maszyny które do czegokolwiek się nadają są kupowane i cieszą  się dobrą opinią ...płacimy słone pieniądze to wymagamy jakości a nie tandety . 

dlaczego mam nie zrezygnować ? proszĘ bardzo ale precz z UE  i jej  politykĄ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

I wydawałoby sie że niskie ceny to ludzie z miasta będą zadowoleni bo tanio pojedzą Ale nie jest tak  Rolnik to nie tylko maszyny kupuje Bo i buduje remontuje i wiele innych jeszcze prac A co za tym zatrudnienie dla wielu osób Tak to sie kręci   Rolnik nie denerwuj mnie  :)     Zakup zachodnich maszyn to nie znaczy że wódke czy piwo też kupuje zachodnie  czy  materiały budowlane sprowadzam z zachodu a zakupy w niemczech robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak polscy rolnicy traktują przemysł przetwórczy jako zło, kapitalistów którzy doją rolników i czeka aż ktoś na srebnej tacy zaproponuje im wykup zakładów przetwórczych za symboliczną złotówkę to się nie dziwię, że inny kapitał to przejmuje. To samo mogą powiedzieć producenci maszyn o was, że Polska wieś zaopatruje się w maszyny na zachodzie Europy i też przez to powinna iść Unia z dymem. Zrezygnuj z dotacji od UE, kredytów preferencyjnych i płać ZUS z dochodowym to dopiero wtedy będziesz mógł pisać, że masz tak samo ciężko jak reszta kraju.

Ten co ma 5 ha albo 10 ha z czego ma zapłacić ten zus? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Na ziemniaki przyszedł w końcu czas normalności.Każdy sobie myślał nasadzę ,po 1 zł za kg wezmę,40t urośnie i mam wszystko w nosie,a głupcy niech sobie pasą świniaki i sieją zboże za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

J płać ZUS z dochodowym t

 

Problemem niestety dla 99% gospodarstw będzie wykazanie jakiegokolwiek dochodu , a jeśli już do niego dojdzie ,to jaki przepis zabroni zakwalifikować zakup luksusowego auta osobowego , bądz leczniczych wczasów służących poprawie zdrowia ,na poczet kosztow kwalifikowanych.

Skoro np. supermarkety , generują takie koszty by nie płacić podatków, to uważasz że rolnictwo jest aż taką gorą złota by sobie z tym nie poradzić .

Co do ZUS to porównaj składki ZUS do KRUS ., mając na uwadze np wysokość zasiłku chorobowego , albo roznice w obowiazku płacenia skladki podczas choroby.

Weż również pod uwagę automatykę zaliczania wspłmalozonka do systemu , gdy drugi z nich posiada ziemię.

Czy żona włściciela warsztatu , firmy uslugowej bądz sklepu ,z automatu jest mechanikiem , grabarzem bądz sklepową i nie może korzystać z ubezpieczenia męża?

Czy uważasz że rząd wiedzac ze rolnika można wydoić , nie wykorzystał by tego faktu?

Takie głsy niechęci w mediach wobec rolników i KRUS , slużą jak zawsze sklóceniu ich z miastem , a merytoryki w tym żadnej poza czystym bolszewizmem., polegającym na obdarciu nagiego z odzieży.

A to ze ci niektórzy mają z tego powodu ból dupi , to ich sprawa, tyle że ja proponuję wpierw pomyśleć , rozluzniając jednoczesnie pośladki.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

a jak masz wykazać dochód nie sadze ziemniaków mam kapuste, marchew cena max to 20-25 gr.  komisja za zniszczenie tego proponuje mi max 8 gr.  Przy cenach w tym roku nawet pracownika się nie opłąca wynająć bo na siebie nie zarobi,  W sumie to lepiej chyba bym miał na zasiłku z pomocy społecznej niż zajmował się rolnictwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Cieszę się że dyskusja toczy się zgodnie z tematem (ironia).  ;[

Co mnie obchodzi wasze zdanie na temat ZUS'ow, cen maszyn, zatrudnienia. Są panowie inne wątki od tego. Zaglądam w wątek z cenami ziemniaków i tego oczekuję w nim znależć  :wacko:

 

Wię panowie jak u was z ceną, czy w ogóle coś idzie. Mam ponad 20 ton jadalnego (Vineta. Lord) kal. 55+, i chętnie obchnoł bym po nieco lepszej cenie niż obecne 20gr. tak u nas na wschodnim mazowieckim chodzą, chodź ten ruch maaarny :P

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na ziemniaki przyszedł w końcu czas normalności.Każdy sobie myślał nasadzę ,po 1 zł za kg wezmę,40t urośnie i mam wszystko w nosie,a głupcy niech sobie pasą świniaki i sieją zboże za grosze.

1 zł za worek to normalność? Niezły z Ciebie inteligent skoro tak twierdzisz.

 

 

Takie głsy niechęci w mediach wobec rolników i KRUS , slużą jak zawsze sklóceniu ich z miastem , a merytoryki w tym żadnej poza czystym bolszewizmem., polegającym na obdarciu nagiego z odzieży.

A to ze ci niektórzy mają z tego powodu ból dupi , to ich sprawa, tyle że ja proponuję wpierw pomyśleć , rozluzniając jednoczesnie pośladki.

Rozluźnienie pośladków może skończyć się kleksem na gaciach więc nie namawiaj do złego.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

U nas takich cen nie ma ,rolnicy żądają sobie 50-70gr na podwórku u nich ,a urodzaj straszny

Tak niskie ceny w tym sezonie,i to jeszcze nie wszędzie są spowodowane windowaniem cen przez producentów w poprzednich latach,zwyczajnie macie coście chcieli .Gdy ziemniaki były po prawie dwa złote jakoś żaden producent nie mówił że za drogie.Ludzie przeszli na makarony ,ryż i kaszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Na ziemniaki przyszedł w końcu czas normalności.Każdy sobie myślał nasadzę ,po 1 zł za kg wezmę,40t urośnie i mam wszystko w nosie,a głupcy niech sobie pasą świniaki i sieją zboże za grosze.

   

  oto polski chłop właśnie - jeden z drugiego będzie się nabijał że ten nie zarobił 

  to ma być ta normalność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U nas takich cen nie ma ,rolnicy żądają sobie 50-70gr na podwórku u nich ,a urodzaj straszny

Tak niskie ceny w tym sezonie,i to jeszcze nie wszędzie są spowodowane windowaniem cen przez producentów w poprzednich latach,zwyczajnie macie coście chcieli .Gdy ziemniaki były po prawie dwa złote jakoś żaden producent nie mówił że za drogie.Ludzie przeszli na makarony ,ryż i kaszę

Chłopczyku nie masz pojęcia to się nie udzielaj. Jak przyjedzie klient i chce 100-200kg to rolnik może sobie żądać ile chce bo dla takiego konsumenta 20 zł więcej czy mniej nie robi różnicy. Ale nikt nie kupi 10 tirów po 50-70 zł a o takiej sprzedaży mówimy. Ziemniaki były po 2 zł ale w hurcie na ryneczku. Ludzie nie przeszli na makarony - spożycie spadło ale niewiele. Nie tu jest problem. Zawsze była marna cena jak nie było ujścia za granicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj