Polecane posty

lonoh    194

wołane czy do zapłaty?

 

Wie ktoś jak irga chodzi na łodzi? :P i jaka lepiej schodzi myta czy brudna?

wołane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w Łodzi rano złotówka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

cena leci bo ziemniak gnije.

co ma gnicie ziemniaka do spadającej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

prosta sprawa w polu jest już za mokro ziemniak dostaje białych kropek i dalej zapowiadają opady, to co jest w polu na niższym terenie wygnije albo zostanie szybko wykopane i sprzedane.

 

Sam kopałem w pierwszej kolejności ziemniaki które były niżej a gniły rzeczywiście, z tym że ja sprzedaje po 1.80 w hurcie i 3 w detalu

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

80 groszy na początku czerwca dawno nie było, w takim tempie to w sierpniu będzie 5 gr ;) Obniżanie ceny nie zwiększy sprzedaży bo odbiorca ostateczny czyli konsument nie kupi więcej niż mu potrzeba. Czy ziemniaki będą po 80 gr czy po 30 gr konsument do gara więcej nie wsadzi.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

tak tylko weź to polskim rolnikom przetłumacz, każdy spuszcza cenę żeby tylko sprzedać nie szanując swojej pracy w ogóle, najlepiej nasadzić hektarów tyle ile się tylko da a później za darmo oddawać, zastawana mnie to na co liczą Ci ludzie którzy nie mają własnych odbiorców i sadzą takie ilości, później zawalają giełdy i cena jest jaka jest, co prawda ja się nie przejmuje bo wiem że swoje ziemniaki i tak sprzedam żeby najgorzej po 30-40 gr ale wolał bym to robić chociaż za cene węgla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tenpolski    2

prosta sprawa w polu jest już za mokro ziemniak dostaje białych kropek i dalej zapowiadają opady, to co jest w polu na niższym terenie wygnije albo zostanie szybko wykopane i sprzedane.

 

dokładnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak tylko weź to polskim rolnikom przetłumacz, każdy spuszcza cenę żeby tylko sprzedać nie szanując swojej pracy w ogóle, najlepiej nasadzić hektarów tyle ile się tylko da a później za darmo oddawać, zastawana mnie to na co liczą Ci ludzie którzy nie mają własnych odbiorców i sadzą takie ilości, później zawalają giełdy i cena jest jaka jest, co prawda ja się nie przejmuje bo wiem że swoje ziemniaki i tak sprzedam żeby najgorzej po 30-40 gr ale wolał bym to robić chociaż za cene węgla :)

U mnie ziemniaki w cenie grubo poniżej 1zł jeszcze nigdy nie były sprzedawane... Wolę nimi swoje bydło karmić jak za grosze oddawać. :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

W mojej gminie w ubiegłym roku ze świeczką ziemniaków na polach by nikt nie znalazł. W tym roku wszędzie widzę ziemniaki. Jeżeli pogoda nie namiesza to wg mnie cena może być bardzo niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej gminie w ubiegłym roku ze świeczką ziemniaków na polach by nikt nie znalazł. W tym roku wszędzie widzę ziemniaki. Jeżeli pogoda nie namiesza to wg mnie cena może być bardzo niska.

Mnie osobiście to nie zaskakuje... Ubiegły rok był bardzo dobry pod względem cen, więc było do przewidzenia, że w tym roku bardzo dużo osób będzie sadziło ziemniaki lub posadzą więcej niż zwykle. Zawsze tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A co tu dyskutować o cenach, jak każdy wie, że będzie tanio, ale jednocześnie nikt z dyskutantów nigdy nie sprzedał tanio ziemniaka. Widocznie tanio sprzedają tylko Ci, którzy nie są zarejestrowani na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Skąd wy macie takie info przed chwila dzwonił kolega, przyjechał kupiec z Kalisza godzinę temu i brał warzywka od kolegi a ziemniaka kupował w kaliszu po 20 zł za 15kg. to samo we wrocławiu.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

To go podeslij do mnie sprzedam mu po 18zl , wroclaw dziś wywoławcza zeta a dawali po 90-80 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

90gr to dno? Jak sie ma ponizej 10t/ha to raczej pewnie tak


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Jest i 15 z gruntu i co z tego ? Wykopiesz wszystko w jeden dzień? A jeszcze pare dni będzie 50gr ....a z 15 ton nie zrobi sie za 5 dni 25 ton ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

mi z ostatniego tunelu wychodzi 38 ton wydajności :) . Wszystko schodzi w detalu z domu po 2,5. Ogólnie mój areał tunelowy nie duży ale zarobek dużo większy niż wasz polowy.

 

Sporo hektarów w lubuskim czy dolnośląskim było obsadzone "sadzeniakiem" od pana P. który na swoich stacjach paliw celowo sprzedawał "sadzeniaki" gazowane. Bo jak to powiedzieli pracownicy szef nie lubi konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

On się troche bezkarny czuje,ale jak patrzyłem w zeszłym roku na jego cebule to ktoś mu chyba farbe zamiast oprysku sprzedał, więc taki cwany jak mu się wydaje nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

Kurde aż tak cena poszła ? jeszcze ze 4 dni temu w Krak była po 25 za worek. U nas w okolicy dosadzone ziemniaków, bobu i patisonów żę jeszcze tyle nie widziałem, na szczęście zasadziliśmy 3 ha mniej przewidując że tak bedzie a za rok trzeba znowu zwiększyć i czekać roku z dobrą ceną.

A co do gnijących ziemniaków kiedyś przekopaliśmy na próbe 2 rzędy i wpadł mi w ręcę jeden aż sie zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

przecież to normalne że jak coś płaci to za rok jest sadzone na potęgę.niech się da wjechać w pole dopiero będzie wysyp ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj