Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 17:09

Cena ziemniaków

a woda? jednorazowe podlanie?

sr. tyle co energia
@pawelol111 myslisz ze dlaczego na sieradzu jest tyle studni i dlaczego pol kraju nienawidzi sieradzakow?@ rafiozo i @jacek1296 maja racje ale nie ma co sie tak chwalic bo bedzie boom na deszczownie.
ja dodam ze u nas deszczownia i auto ciezarowe to standart.

Edytowany przez przemol87, 18 grudzień 2015 - 17:12.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 03:35
  •  

#3122 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 18 grudzień 2015 - 17:49

Cena ziemniaków

U nas i z kim pogadam wszyscy kopią studnie głębinowe . Będzie susza a ceny będą jak by był urodzajny rok . Słyszałem , że w Wielkopolsce był zakaz podlewania ze studni głębinowych upraw rolniczych pod karą grzywny . Druga sprawa niektóre centrale nasienne już nie zapisują na ziemniaka holenderskiego bardzo wczesnego . Będzie ciekawy rok i zobaczymy czy przewidywanie , że ziemniak na wiosnę będzie tani się sprawdzi . W mojej okolicy ziemniaka dużo nie sadzą ale większość już się wyprzedała i kupują od innych jeżeli ktoś ma .     

#3123 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 19:55

Cena ziemniaków

Przemol87 - standardem stanie się też nędzna cena z powodu nadmiaru towaru. Jedynie bardzo mokry rok będzie skutkował wysoką ceną bądź duże przymrozki wiosenne. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3124 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 18 grudzień 2015 - 19:55

Cena ziemniaków Kolega pawelo ma typowy kompleks siedletczaka.I to nie jest jego wina w tam tych stronach poprostu rolnictwo jest od zawsze troche (może to źle zabrzmi)zacofane w stosunku do zachodu i centrum kraju.I dlatego wiele rzeczy takich jak choćby sądzenie wielokrotnie ziemniaków po sobie albo zbieranie 2-3 plonów w sezonie z pola jest czymś niesamowitym do tych rzeczy należy też nawadnianie.Znam to z autopsji bo czasem przyjeżdżają tu w moje okolice i kręcą glowa z niedowierzaniem.Nikogo teraz nie obrażam ale tak to niestety wygląda.

#3125 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 23:21

Cena ziemniaków

Nie moja wina że takie były uwarunkowania historyczne że jesteśmy do tyłu. U was śmigały Bizony - u nas ciągnęli od was maszyny do młócenia. Każdy orze jak może. Też byś nie podskoczył jakbyś miał co 5-10km las, gleby mozaiki i działki od 40 arów do 3 ha. Mało kto ma powyżej 5ha w kawałku. 

Sam mówisz że cene robi pogoda. Skoro powszechne staną się deszczownie to i towaru nie będzie brakowało gdy susza przyjdzie co oznacza nędzną cenę bez względu na pogodę (prócz mokrego roku i przymrozków). Sam powinieneś wiedzieć co to oznacza....

#3126 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 23:27

Cena ziemniaków

deszczowni już jest dużo- co widać po cenie ziemniaków

#3127 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 13:52

Cena ziemniaków

Cena ziemniaków to nie wina deszczowni ale chorego rynku w Polsce.

#3128 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 19 grudzień 2015 - 14:11

Cena ziemniaków

Dziecinadą jest myślenie że deszczownia na polu gwarantuje zysk. 

Pokaż mi JEDEN element uprawy, który gwarantuje zysk w tej uprawie, bo piszesz takie farmazony, że żal czytać.Wg lepiej mieć 20t handlowego po 50gr i biadolić, że mało, czy może lepiej 40t?  Nigdzie nie napisałem, że deszczownia gwarantuje zysk.

#3129 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 14:19

Cena ziemniaków

Większy plon to większe nakłady i większe ryzyko. Cena 4zł/15  masz w plecy i wydajność ci nie pomoże.Problem ceny to kwarantanna  na bakteriozę.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#3130 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 19 grudzień 2015 - 15:12

Cena ziemniaków

Ja proponuję cieszyć się z ceny 50 gr, bo jak kolejny rok będzie susza w części kraju to plony będą takie same, bo deszczowni coraz więcej i będziecie się cieszyć jak ktoś w ogóle od Was kupi po 1,5 zł za 15 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 17:03

Cena ziemniaków

Kolega pawelo ma typowy kompleks siedletczaka.I to nie jest jego wina w tam tych stronach poprostu rolnictwo jest od zawsze troche (może to źle zabrzmi)zacofane w stosunku do zachodu i centrum kraju.I dlatego wiele rzeczy takich jak choćby sądzenie wielokrotnie ziemniaków po sobie albo zbieranie 2-3 plonów w sezonie z pola jest czymś niesamowitym do tych rzeczy należy też nawadnianie.Znam to z autopsji bo czasem przyjeżdżają tu w moje okolice i kręcą glowa z niedowierzaniem.Nikogo teraz nie obrażam ale tak to niestety wygląda.

Niestety kolego ale z tym sadzeniem ziemniaków po ziemniakch to nie najlepszy przykład postępu. Ziemniak, z racji metody jaką musi zostać zebrany, strasznie degraduje glebę i nie pomogą tu żadne poplony, międzyplony czy inne zabiegi. Jakby tego było mało ta roślina jest okrutnie podatna praktycznie na każdego patogena czy to bakteryjnego, grzybowego czy insekta. Dokładając do tego nie zawsze zdrowy materiał sadzeniakowy mamy gotowy przepis na bakteriozy, mątwiki, niszczyki i inne piździki. A od zeszłego roku zniesiono zakaz uprawy odmian rakopodatnych, w sumie może i dobrze bo dzięki temu dokona się selekcja naturalna plantatorów.

Mówisz 2-3 plony w sezonie czyli od 20 czerwca ziemniaki po 2 zł za worek bo pole trzeba szybko oczyścić i tym sposobem zapierdol dwa razy większy a zarobku ani tu ani tu.

Nikogo teraz nie obrażam ale niestety tak to wygląda.

#3132 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 17:45

Cena ziemniaków Powiem ci że częściowo nasz racje ale na niektórych moich ale nie tylko moich polach ziemniaki rosną od ładnych kilkunastu lat bez większych problemów.Poplony pomagają pomaga kurzyniec pomaga wapno i spora ilość nawozów.Co do sadzeniakow to fakt ze kupuje się towar pomimo że teoretycznie swierzy i markowy to jest on czasem wątpliwej jakości i max dwa sezony i po ptakach.Kolego żeby w tych czasach wyjść na swoje to trzeba sentymenty odłożyć na bok i zap......Bo inaczej to będzie cienko.Ja będę stosować trójpolowke a reszta będzie się bogacić i zemnie śmiać.Jak jest potrzeba to nawet slome na pole po ziemniakach się wozi żeby jakas tam prochnica byla.Ja wiem ze czasem się człowiek naje.... I nic albo niewiele z tego jest.Ale tak na przykład w 2014r ziemniaki byly za bezcen ponich zasadzilem kapustę która do przełomu 2014/2015 też byla tania a od lutego 2015 kosztowała juz pow 1zl/kg a ziemniaki nadal byly tanie.Ps nie czuje się obrazany.

#3133 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 17:46

Cena ziemniaków

Znajomy był kiedyś u Szweda który uprawiał ziemniaka na przemysł i mówił mi że ten Szwed wymienia się nawet działkami z innymi rolnikami żeby ziemniaki zbyt często po sobie nie były na jednym polu.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#3134 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 18:12

Cena ziemniaków No ja się zgadzam w pełni z wami ze to za dużo i za często ale Nie żyjemy w Niemczech Szwecji tylko w Polsce i tu jest jak jest ja mam 18h a nie 180 żeby sobie takie plodozmiany robic a poza tym z kim się mam zamienić ja w kolo to samo rośnie.Zboże tanie świnie tanie mleko tanie i pyry yez tanie ale trzeba cos robic bo z biadolenia kasy niema

#3135 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 18:23

Cena ziemniaków

Od bezsensownego zap.....ania przy ziemniakach i oddawaniu ich po 2zł/15 też kasy nie ma a nawet trza dołożyć.Handlarz jak niema 3zł na worku 15 to się nawet nie dotyka a niektórzy uprawiają a nawet podlewają żeby oddać po dwa złote, ot ekonomia na wysokim poziomie.

#3136 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 18:44

Cena ziemniaków Świniarze też zap.... I dokladaja i co maja zrobić trzeba jakoś kombinować żeby zyc.Panowie tyle naszego ze tu sobie pogadamy i tyle tu jest Polska i nic tego nie zmieni.Niech każdy robi to w czym jest najlepszy i będzie git.Ja też byłbym za cenami minimalnymi ale w naszym świecie to nie realne.

#3137 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 19:01

Cena ziemniaków

Zmieni się zmieni tylko zacznijmy każdy od siebie,zacznijmy szanować samych siebie.

#3138 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 19 grudzień 2015 - 19:25

Cena ziemniaków

Zmieni się jak przyjdzie mróz ale w lipcu albo wybuchnie wojna światowa . Wtedy nas będą całować tak jak pisze miszka16

#3139 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 10:18

Cena ziemniaków

Kolego miszka16, mówisz że się zmieni jak zaczniemy szanować siebie, OK ja od dzisiaj szanuje siebie i od dzisiaj ziemniaki u mnie kosztują 15zł/15kg. TYLKO KTO JE ODE MNIE KUPI MOŻE TY. :D :D :D :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:39

Cena ziemniaków

Jemu chodziło o to, żeby nie sadzić miliona hektarów, jak zapotrzebowanie jest na pół miliona. Ale to muszą zrobić wszyscy. A teraz to jak cena spada to sadzicie jeszcze więcej i koło się zamyka.