Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 październik 2015 - 20:36

Cena ziemniaków

dlaczego na rynkach sprzedajecie ziemniaki tak tanio po1 zł za kg  kiedy w marketach jest po 2 zł. Po odliczeniu opłaty rynkowej 'przejazdów ' swojej pracy' rozważeniu (z 300 kg zrobi się 250 kg ) no i o użerani się z klientami .Jestem ciekaw ile zostanie na czysto  .Firmy skupowe 40 gr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 18:22
  •  

#2942 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 04 październik 2015 - 20:40

Cena ziemniaków

Byłem dziś w dwóch marketach - w obu cena 1,29zł/kg. Ja krzyknąłem tyle ile inni, którzy się tym zajmują co tydzień. Drożej pewnie bym tylu nie sprzedał a tak to wszystko poszło na raz i koniec mojego handlu w tym roku :D

#2943 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 04 październik 2015 - 23:13

Cena ziemniaków

pawelol 111 mylisz sie Ja mało marketów odwiedzam  Lidl kaufland ani podobne nie odwiedziłem już op paru lat Do tego obi castorama i praktiket   Ja dziadostwa z tych sklepów nie kupie    A i jeszcze psb mrówka      Szkoda towaru z nich brać bo badziew albo drogo             A co do ziemniaka to dopiero by było gdyby w całym kraju narosło   Już za 5zeta 15kg kupi    A gdyby było towaru to i po 1zł był by  Na markety ciśnie ziemniak z zachodu a nasz sie kisi i kisił sie będzie bo my nie umiemy sie zebrać i zrobić z tym nic

Ja Cię rozumiem ale większość duże zakupy robi w marketach. Pół biedy jeśli są to markety polskie. Ale kup coś co jest wyprodukowane np dla biedry to w konserwie znajdziesz więcej wody niż ryby, czekolada choć markowa będzie miała dziwny smak, maszynka do golenia stępi się zanim pół twarzy ogolisz, mandarynka będzie miała więcej skórki niż miąższu a ziemniak... zielony, duża różnica w kalibrze, uszkodzone bulwy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 05 październik 2015 - 06:38

Cena ziemniaków

Tanio to nie znaczy dobre w marketach Ludzie nie umią liczyć bo kupując tani produkt to na tym tracą ale oni umieją tak zrobić aby na drogim też stracić (bo przepłacają )     Jedyne co w tym dobre to ludzie po pracy o 17:00 albo i 20:00 zrobią zakupy Czy nawet w niedziele    A zwykłe sklepiki i skelpy są już zamknięte 

#2945 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 05 październik 2015 - 07:07

Cena ziemniaków

piotrek sprzedałeś wszystko?

Sprzedałem zostało mi trochę na zimę w przechowalni.

#2946 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 05 październik 2015 - 10:03

Cena ziemniaków

Dzisiaj na lokalnym rynku koło Pułtuska ziemniaki po 15 zł/ 15 kg albo drożej. Uprawiam tylko dla siebie, ale przejechałem się raz z workami i 300 kg poszło w godzinę po 1 zł / kg. 

Trochę mnie to dziwi bo 300 kg w godzinę to się sprzedawało w 15 lat temu a nie teraz tym bardziej , że jest się pierwszy raz na rynku .

Cena będzie zależała od mądrości rolników . Kiedyś handlarze nie sadzili pyrek ale od pewnego czasu zaczęli sadzić i mieli swoje ewentualnie dokupywali . Teraz mają zasadzone anie mają co kopać bo trudno dopilnować pola i handlować .

Cena w domu żółty 8 zł irga 12 . 

#2947 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 05 październik 2015 - 10:14

Cena ziemniaków A po co handlarz ma sadzić skoro może kupić za bezcen od glupiego rolnika nawet w takim kryzysowym roku jak ten, a przy tym nic sie nie narobi.

#2948 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 05 październik 2015 - 10:26

Cena ziemniaków jak to się nie narobi. Nasteka się że ciężko, że się nie opłaca, że towaru dużo, że się nadzwiga, najezdzi i nic z tego nie ma

#2949 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 05 październik 2015 - 16:45

Cena ziemniaków

Chłopaki nie chcę żebyście na mnie krzywo patrzyli, ale jak pare lat temu zaczynałem gospodarzyć to wziąłem się za handel. Było mniej ziemi, mniej towaru a więcej czasu, więc zacząłem handlować ziemniakami. TO BYŁ NAJGORSZY OKRES MOJEGO ŻYCIA. Rolnicy za przeproszeniem nasra..... by we worek żeby tylko sprzedać i mieć pyry z głowy. Zawsze ale to zawsze z tymi pyrami było coś nie tak, jak nie drobnica, to parszywe, zielone, popękane, nie poważone albo gniły w oczach. Nie raz przywoziłem z giełdy, na sortownik, mieszalem ze swoimi i powrót na giełde. Nie pszespane noce, użeranie się z kupcami a i tak ch..j z tego zostawało, chociaż przerzucałem spore ilości. Ten kto nie handlował nigdy tego nie zrozumie. Na szczęście wyleczyłem się z handlu, mam mase swojego towaru , który wożę na miejsce i mam święty spokój!!!!!!!!!! :D :D

#2950 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 05 październik 2015 - 17:37

Cena ziemniaków

Dobrze napisałeś . pewnie większość na tym forum kiedyś coś przehandlowała ale punkt widzenia jest od miejsca siedzenia . To , że handlarz chce kupić najtaniej jak może to jest normalne tylko jak nie będzie miał gdzie kupić to musi tyle zapłacić ile zażądają . Więc czyja to wina , że pyry w suszę nie mają ceny ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 październik 2015 - 18:10

Cena ziemniaków A co to da że nie oddasz ziemniaka za np. 0,50zl? Przyjedzie z Niemiec, już ponoć idzie z Ukrainy i Mołdawii.
Miałem kupca co chciał mi zabrać z domu po 0,70zł za kilogram, ale posłuchałem niestety innych i się wytrzymałem. Teraz 40gr/kg dają.
I co? Skoro mam być mądry to powinienem nie sprzedawać za bezcen to zdarzy się cud i dadzą mi więcej?
Towar jest tyle wart ile za niego płacą i tyle.
Rynek psują Ci rolnicy co są jak chorągiewka. Jest cena, to w następnym roku sadzę 10 ha, nie ma ceny to "eee tam za dużo z tym roboty a pieniędzy nie ma". Zobaczcie co się dzieje na rynku bydła opasowego. Wystarczy poczytać forum i widać ile osób chce zacząć hodować bydło opasowe. Bo dali dopłatę, bo cena jest zadowalajaca. Co będzie za 2-3lata i dalej? Kto na tym ucierpi najbardziej? Ci co zajmują się tym już jakiś czas.

#2952 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 05 październik 2015 - 18:55

Cena ziemniaków

@Rafiozo Hehe doskonale wiem o czym mówisz, w latach 98-99 też mi trochę brakowało i musiałem nieraz dokupić, wtedy modny był taki patent sypania do worka 30 kg przez rurę z zewnątrz gruby ziemniak a w środku sama drobnica. Nie wiem co kierowało tymi ludźmi którzy tak robili, chyba satysfakcja że zrobili kogoś w hooja bo aby tak spakować to trzeba się raczej natrudzić.

Mam znajomego co handluje ziemniakiem, raczej duże przerzuty całosamochodowe, za granicę, do sowietów i inne kraje dawnego demoludu i on otwarcie mówi że jak ziemniak z zachodu z transportem jest lekko droższy od krajowego to lepiej brać od nich bo jak jest ustalone taki przyjedzie, jak ma być kalibraż 50 - 80 to taki jest, w worku ma być 25,10 kg i tak jest, a u nas pierwszy samochód jak trzeba, drugi gorzej a trzeci padaka.

#2953 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 05 październik 2015 - 20:03

Cena ziemniaków

Różne triki stosują duzi handlarze np. gdy świnki drożeją w kraju sprowadza się półtusze droższe aby było więcej  na rynku wtedy cena spada u polskiego rolnika i rolnik rekompensuje te droższe    półtusze i podobnie może być z ziemniakiem .

Towar rolnicy szykują jedni dobry drudzy beznadziejny . Kiedyś jak ruskie brały i jeździły po wsiach to chłopy mówili , że ruski wszystko zje ale jak go nie dowiezie  i zgnije po drodze to drugi raz nie przyjedzie .

Mój kuzyn wysyłał ziemniaka do Rumuni i na Węgry potem już nie chcieli  bo woleli niemiecki chociaż droższy ale pewny dobrze  wysortowany.

Jak u nas będzie może kiedyś brakowało ziemniaka to zachód będzie wiedział jaką cenę wystawić tak jak było z cukrem .

#2954 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 październik 2015 - 18:23

Cena ziemniaków

jaka cena na Rybitwach?

#2955 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 07 październik 2015 - 19:08

Cena ziemniaków

Wiadomo coś na temat cen sadzeniaka  z papierem?

#2956 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 październik 2015 - 19:27

Cena ziemniaków

Jak tam irga na broniszach ?

#2957 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 07 październik 2015 - 22:16

Cena ziemniaków

Wiadomo coś na temat cen sadzeniaka z papierem?

Cos wiemy ale nic pewnego
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2958 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 07 październik 2015 - 22:20

Cena ziemniaków

przemol87 mniej wiecej kolo jakiej cyfry bedzie sie to krecilo?

#2959 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 październik 2015 - 06:32

Cena ziemniaków

Wiadomo coś na temat cen sadzeniaka z papierem?

Myślę że w CB ok. 0,7zł, a klasa CA też raczej nie przekroczy złotówki.
Ale to zależy jakie będzie zainteresowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 08 październik 2015 - 07:33

Cena ziemniaków

W centrali pewnie koło 200zł będą.

Ja Bellarose i Red Anne sadzonke za 0.7 na pewno nie sprzedam, a brałem  teraz świeżego ziemniaka z centrali.

Myślę że cena sadzeniaka Bellarosy i Red Anny na wiosnę będzie pod 1zł z papierem.