Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#2421 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 20:10

Cena ziemniaków

U mnie odziwo na piasku Bellarosa w większości zakryła międzyrzędzia ,tylko co z tego jak pod krzakiem 2-3 ziemniaczki [oglądałem z 10krzaków], do Jelly nie zaglądałem,te raczej nie zakryją międzyrzędzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 01:07
  •  

#2422 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 21:21

Cena ziemniaków

a jak obstawiacie cenę na późnego? w rejonie suszy jest chyba jeszcze większa kiszka niż w ubiegłym sezonie, u mnie już widać wadliwe bulwy (pęknięcia i odrosty) do tego 6 bulw pod krzakiem, ciężko spotkać plantację ze zwartymi rzędami (nawet 60) o zachwaszczeniu już nie wspomnę 

ja ze 2 miesiace temu pisałem że cena w zimie będzie na poziomie 50-60gr. oczywiśćie w moim rejonie, bo przecież w zagłębiu lubią robić za darmo i tam nic nigdy nie wiadomo.

co do wad bulw, także widać pęknięcia. Tylko kiełkowany lord i miłek zwarł się w rzędach. Vineta nie zwarła się, kwitnie. Chyba ostatnio w 2006 tak było, kiedy susza załatwiła wszystkich bez studni. Na wiosne 2007, 1,5-1,8zł w hurcie u mnie było.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#2423 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 28 czerwiec 2015 - 23:04

Cena ziemniaków

Kase za wczesnego i białą wzieli...

Tak się zastanawiam jak to jest z dwoma plonami w ciągu roku z pola,,,, można czy nie można? Na wniosku od arimr idzie przecież jedna, czy się myle?

Edytowany przez polomaksi, 28 czerwiec 2015 - 23:05.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2424 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 29 czerwiec 2015 - 06:25

Cena ziemniaków

Jedna i za jedną masz dopłate ale jak masz małe gosp to nie wyszczegulniasz upraw także możesz sadzić ile wlezie i co ci się pododba, tak sadzę kalafiory po sobie na niektórych polach po 3 razy, tak sadzę pekina ale tego po bobie i czosnku, i rzepę murzynkę po ziemniaczkach ale ja nie mówię mam do sadzenia to to muszę oddać za darmo i bo pekin idzie, taki ktoś nigdy się nie dorobi nie ma szans, mówicie mają z czego żyć, bo renty i czy coś innego ale jaki sens jest dokładać do biznesu i robić sobie garba na plecach, mamy takiego faceta u nas 50 ha zbiera, kawaler 30 letni jak to mówi brak czasu rob swoje, sadzi ziemniaka w bród, efekt sprzedaje po 3zł z podwórka bo jak  to mówi że ma go tyle że i tak zarobi, a efekt tego wszystkiego taki że syf i rozpacz jak widzisz po obejściu ale cóż on ma dużo i co mu zrobisz. Kupiec jak nie ma gdzie kupić to kasę daje potwierdza to bób w tym roku gdzie cena trzyma się na rybitwach od przeszło 2 tyg od 7-8zł i mowy nie ma żeby spadła, fakt jest go wiele mniej niż rok temu ale i ludzie mieli już w d*pie oddawać po 1zł jak rok temu, a 3 wkońcu wykończyli się ci co robili kombajnowe ilości i spuszczali tak cene że szok, nie dali rady widać i zrobiło się z ceną dobrze. Długoterminowe prognozy mówia o temp po 30st przez dwa tyg, ma wejśc wyż suchy więc będzie ciekawie i oby tak dalej bo tylko nieurodzaj nas ratuje bo jak nie będziem tyrać ponad siły a w kieszeni dalej pusto, nie wiem jak wy ale ja zamierzam wziąć coś za ziemniaczka, suma sumarum, ziemniak minimum powinien być po 10zł normalny a wczesny po 15zł przy plonowaiu na poziomie około 20t . Ciekawe czy dożyję czasów kiedy rolnik zacznie myśleć a nie sam sobie pierdzielić robotę, ale zapytaj się jednego z drugim jak jest, to zaraz powie że hu-owo ale jak spytasz czemu tak opuszcza na dół to tłumaczy że chce sprzedać, prawda taka brak nam solidarności między sobą a dwa jeden drugiego by utopił w łyżce herbaty ale jeszcze jedno jest lepsze dokupywałem ziemnika i pytam czemu taka cena słaba na hurcie a jeden mi powiedział panie dobrze jest bo są tu niektórzy co pobrali traktory na kredyty to nie będą mieli za co oddac  ich komornik odwiedzi, ja mu na to moze i prawda ale ty do śmierci nie zmienisz tej rozlatującej się puszki, a przywiózł towar starą żucyną ;)

Edytowany przez zetorlublin7341, 29 czerwiec 2015 - 06:27.

#2425 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 20:29

Cena ziemniaków

Vineta 12-14 pod krzakiem, denar 10-12, gala około 20. Znacznie słabiej niż w poprzednim roku. Oczywiście w polu sucho, a nadają upały więc będzie tylko gorzej. Podejrzewam, że przy takiej pogodzie na jesień będzie cena, która nas zadowoli.

Po ziemniaku wczesnym wrzucam na polę kapustę i ogórka na późny zbiór. A gdybym schodził z pola z ziemniakami około 25 maja tak jak co niektórzy to miałbym zawsze większe pole do popisu. Szkoda żeby pole stało większość sezonu wegetacyjnego bez jakiejś uprawy albo chociaż poplonu.

#2426 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 21:24

Cena ziemniaków

nie kumam skąd    te niskie ceny  u mnie na piachu zakiełkowana volumia  wcale nie sypie jest malutka  no może góra srednia  i już schnie  ilość 4 ha a teraz upały zapowiadają  to nawet oprysk na zaraze jej nie pomoże !jak bym to wykopał  to był bym  w plecy ładne pare kafli  + zeszły rok  pare kafli do tyłu , ja nie wiem z czego dokładam   chyba z mojej roboty poza gospodarki , aż się gadać nie chce

#2427 Share PanAres

PanAres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 22:11

Cena ziemniaków

Pola są przygotowywane pod zasiew warzyw, stąd tzw. "małe wykopki".

Spokojnie, zapowiadane upały zrobią cenę. Być może upłynie jeszcze kilka tygodni aż wczesne zejdą, a plantatorzy zaczną kopać. Wówczas niższe zbiory będą w wyższej cenie.

Edytowany przez PanAres, 30 czerwiec 2015 - 22:12.

#2428 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 00:42

Cena ziemniaków Nie ma co sie cieszyc za wczasu bo za duzo jest deszczowni...cena bedzie dopiero od jesieni
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2429 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 01 lipiec 2015 - 08:15

Cena ziemniaków

Kolego do deszczowni woda jest potrzebna, nie życze nikomu suszy jaka była w  małopolsce w 2012 ale to była jesienna od 15 sierpnia do zimy nie spadła żadna kropla, wyschło wszystko, woda reglamentowana a deszczownie koniec pracy bo głębinówki wody nie miały zalerzy kto jakie ma źródła i dostęp dp wody a przy mocnej suszy moga zakazć nawet pobierania z ujęć podziemnych aby w miastach wody nie zabrakło, a dwa chcę mieć 10t z ha wystarczy tylko żeby cena była na przyzwoitym poziomie a tak się napierdolisz i h*ja z tego jest taka prawda

#2430 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 09:02

Cena ziemniaków

Nad ranem na Zjazdowej było 3,5 zł za 15 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2431 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 09:14

Cena ziemniaków Super cena , co wy z tymi pieniędzmi zrobicie za ziemniaki?

#2432 Share kolo19

kolo19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 12:09

Cena ziemniaków

Kupią nowe sadzarki i za rok nasadzą 100% więcej :D

#2433 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 12:15

Cena ziemniaków

Nad ranem na Zjazdowej było 3,5 zł za 15 kg.

O ktorej?jak wyjezdzalem o5 to 5-6wolali
warto jeszcze dodac ze irga 8-10
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2434 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 12:42

Cena ziemniaków

Jakoś przed 8:00. Irga 8-10 zł ale słabo idzie.

#2435 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 01 lipiec 2015 - 13:08

Cena ziemniaków

No raczej tak jest że trzeba się narobić z tymi pyrami, a z tego co widzę to u nas deszczu od poczatku czerwca spadło 56l/m2, i ziemia mokra. A pod ziemią tak .denar 450kg z ara, michalina pod krzakiem 12-15 ziemniaków nać pod pępek, i zielono, satina tez nie żle, tajfun  jest 8-10 szt, i dopiero kwitnie, a lily też w miare ładna, wszystkie się zeszły i rajek nie widać. Dodam że wszystkie odmiany świeże. BI -CA. a co w terenie te starsze odmiany to rajeczki nie zejdą się a co pod to nie wiem zobaczymy jak będą kopać, Mam nadzieję ze na jesień- zima chociaż po te 60gr, się utrzymają.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#2436 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 14:29

Cena ziemniaków We wrześniu chciałbym chociaz ze 30t chociaż, a moze byc z tym problem. Ziemniaki w CA i CB, a ledwo zeszły rzędy.
oby tacy co oddają za darmo pozbyli sie towaru teraz to jesienią będzie przyzwoita cena.

#2437 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 11:54

Cena ziemniaków

W moich okolicach na ciężkiej ziemi ziemniaki rzędów nie pokryją. Byłem wczoraj za Łukowem - okolice Dminina. Tam jest zagłębie ziemniaczane ale pola straszą. Wszystko siedzi wystraszone, powybiegane, widać przerwy w rzędach. Z tego już plonu nie będzie. 

#2438 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 20:49

Cena ziemniaków

U mnie od 2 dni przy tych upałach juz sie rozkladaja i schna a pod ziemia male ziemniaki :mellow: jeszcze pare dni z temp. 35 stopni i pozamiatane

#2439 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 11:45

Cena ziemniaków

Wieluń - wariaci kopią już po 3,5 za worek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2440 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 03 lipiec 2015 - 12:02

Cena ziemniaków

To niezle niech za darmo oddają...zjazdowa 6 zł za worek ja mysle ze bedzie duzo lepiej z cena na jesieni