Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 09:43

Cena ziemniaków

samobójcy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 13:00
  •  

#2402 Share mlody111

mlody111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2015 - 11:14

Cena ziemniaków Czy ludzie na prawdę nie potrafią policzyć sobie ile kosztuje produkcja ziemniaka i nie wiedzą przy jakiej cenie to przestaje się opłacać....

#2403 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 27 czerwiec 2015 - 11:32

Cena ziemniaków

nie bo kretyn jeden z drugim nawali po 30 ha i sprzedawać po ile dadzą żeby nie wywalić, Niemiec by wy***rdolił a cenę utrzymał a głupi Polaczek będzie jeden przed drugim spuszczał cenę żeby tylko sprzedać niestety minie sporo czasu zanim nasi rolnicy zaczną myśleć, szkoda się wk***iać, oby susza była dalej bo będzie nieciekawie a tak suchy lipiec załatwi wszystko

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2404 Share PanAres

PanAres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 11:48

Cena ziemniaków

witam patrzeliscie  ile macie pyr pod krzakiem? ja  satina 4sztuki   nie nawiązały a sprzedawałem ostatnio po 9 zł  15 kg,ogólnie  pyrek wiem że będę miał 30 % mniej

18 czerwca Cekin - 16, Irga nie sprawdzałem

ogólnie mam 30% mniej areału niż przed rokiem pomimo bardzo dobrych zbiorów

ziemniak ubiegłoroczny w detalu 50gr/kg

#2405 Share Darek112233

Darek112233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 13:57

Cena ziemniaków

To tylko swiadczy o duzej sile ekonomicznej gospodarstw w sieradzkim mysle ze mozna ich przeniesc do zus sieradzoki dadza rade .

#2406 Share mar353

mar353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 16:23

Cena ziemniaków

ze dwa lata są jeszcze takie potrzebne

#2407 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 27 czerwiec 2015 - 16:29

Cena ziemniaków

a mnie jedno ciekawi tylko, skoro zeszły rok był kiepski a był i się dołożyło skąd niektórzy mają jeszcze kasy żeby w tym dokładać, widać mają i dokładają bo jak można wytłumaczyć ten ewenement, w Krakowie się trzymało dopóki 3 idiotów z sieradzkiego nie przyjechało zestawami i zaczęli rypać cene w dół, szkoda że nasi rolnicy się nie zbratali i było im opony poprzecinać, przyjeżdżasz z polski, ok handluj ale trzymaj cene jak inni a nie w doł bo teraz chandlarz sprzedaje na worki po 12 i się śmieje bo ma węcej kasy niz chłopek

#2408 Share PanAres

PanAres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 17:17

Cena ziemniaków

Dlatego trzeba eliminować pośredników i innych cwaniaczków.

#2409 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 17:24

Cena ziemniaków

I co rok ta sama gadka.....

#2410 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 17:45

Cena ziemniaków @zetorlublin7341
Pomysl...widocznie maja zyski bo bez powodu ziemia nie kosztuje tam 40-50tys/ha, dzierzawca bierze doplaty oraz tys czynszu... jak myslisz ile mozna wyciagnac z ha €?

Jest duzo takich osob jak ja i KiQ z taka wydajnoscia(40t) a cene psuje ziemniak gruntowy

Edytowany przez przemol87, 27 czerwiec 2015 - 17:50.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share KiQ

KiQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 18:28

Cena ziemniaków

przemol ja miałem taka wydajność w gruncie ale tylko w jednej odmianie która podlewana była 4razy, reszta odmian bez szału jak narazie przerwa w kopaniu.

#2412 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 27 czerwiec 2015 - 21:30

Cena ziemniaków

Na zjazdowej jeden wystawił tablice Promocja 4.5 worek . Troszkę deszczy i już zaczęli dostawać małpiego rozumu .

U nas kto deszczował na lepszej ziemi pyrek jest ale gdzie słabsza ziemia i też podlewane szału nie ma . Na działkach nie podlewanych już ziemniaka nie będzie choćby dolał deszcz bo już żółkną .  

#2413 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 10:12

Cena ziemniaków

Już widzę jak jesienią premier Kaczyński powie że ziemniaki mają byc po 1zł/kg. Co ma do powiedzenia jakiś minister skoro frajerzy oddaja towar za pół darmo, żeby tylko oddac, jak by trzymali przyzwoitą cene to i tak pośrednik by musiał kupic. 

Dziś pośrednik max. 4,50 za 15 kg jutro będzie albo po 3, albo po 2 zł dziękujemy panie Sawicki za dobre ceny i wspieranie i motywacje rolnika do jak najszybszej likwidacji gospodarstwa.

#2414 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 28 czerwiec 2015 - 11:50

Cena ziemniaków

wszystko wina rolników a nie Sawickiego czy Kaczyńskiego oni nie obniżają ceny na giełdach tylko rolnicy... nie umieją liczyć i doceniać swojej pracy... nic sie na to nie poradzi...

#2415 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 12:06

Cena ziemniaków Przy plonie 25-30t/ha te 4-5zł/15kg to jest cena jeszcze niższa niż w poprzednim sezonie bo przy późnym zbiorze ziemniaka jest jeszcze raz tyle.
Pozostaje mieć nadzieję, że jak taki gamoń kilka lat będzie produkować poniżej kosztów produkcji to zwinie interes...

#2416 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 15:11

Cena ziemniaków

taki gamoń będzie robił ziemniaka po kosztach ponieważ ma rentę strukturalną a dzieci siedzą za granicą ,u nas takich jest dość sporo w tamtym sezonie jechali na giełde i oddawali po 1 zł. za worek i dorzucali 10 worków gratis,dla niego ważne aby sprzedać a czy zarobi czy nie i tak będzie miał kasę na życie a liczy  że może będzie taki rok że cena skoczy w góre i zarobi , ja swoje przekreśliłem i stwierdziłem że ''z ulityzuję" i okazało się że te gamonie jak się wysprzedały to cena skoczyła na 3-4 zł z podwórka

#2417 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 16:53

Cena ziemniaków

A odpowie mi ktoś na pytanie: po co kopać i sprzedawać ziemniaka wczesnego za marne grosze w czerwcu skoro może porosnąć jeszcze troche i doczekać jesiennych wykopków? Chyba lepiej sprzedać jesienią więcej ton za taką samą cenę jak teraz....

#2418 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 28 czerwiec 2015 - 17:16

Cena ziemniaków

Nie to że piszę o sobie, bo akurat takiego problemu zbytnio nie mam, ale są tacy co za coś muszą spłacać te wszystkie dżondiry ocmisy grimmy i dlatego kopią i cenę psują. Mało tego jeszcze trochę i co niektórym zacznie się pokazywać na polu niszczyk i okaże się że na jesieni nie będzie co kopać :wacko: nie wspominając już o sławnym pekinie :P

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#2419 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 28 czerwiec 2015 - 18:33

Cena ziemniaków

W tamtym roku zarobiliśmy na bardzo wczesnych ziemniakach a w tym roku może coś zarobimy na późnych jeszcze, żeby tak tydzień nie lało to ziemniaki już załatwi do końca później burze z gwałtownymi deszczami ziemniaki zaczną gnić to i będzie mniej towaru i może lepsza cena, bo jak na razie cenę na Podkarpaciu psuje Kalisz Sandomierz Kielce tam są tacy bezmyślni rolnicy nasadzą jak głupi a później zaniżają cenę na całym kraju, bo niewiedzom co mają zrobić towarem, ale takich ludzi jest bardzo dużo jeden drugiego chce podkupić i schodzą do jak najniższych cen a pośrednicy to wykorzystują wszyscy są razem ugadani oni na każdym worku zarabiają po 4 lub 5 zł nieprzyjętą 2 dni, żeby wystraszyć rolnika,   że nie przyjedzie a głupi rolnik i tak spuści cenę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 18:49

Cena ziemniaków

a jak obstawiacie cenę na późnego? w rejonie suszy jest chyba jeszcze większa kiszka niż w ubiegłym sezonie, u mnie już widać wadliwe bulwy (pęknięcia i odrosty) do tego 6 bulw pod krzakiem, ciężko spotkać plantację ze zwartymi rzędami (nawet 60) o zachwaszczeniu już nie wspomnę