Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3183 odpowiedzi na ten temat

#2081 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:21

Cena ziemniaków

Powiem tak w Polsce produkujemy dużo za dużo ziemniaka. Fakt eksport w tym roku nie idzie, ale jak zachód ma dużo to import tak i to za psie pieniądze.A co do produkcji to szacunki że Polsce uzyskaliśmy w 2014 - 7,7 mln.ton to mit. Uważam że wyprodukowaliśmy z 12-13 mln.ton (biorąc nawet pod uwagę suszę na Kujawach i pomorzu). a plony 30 t. to rzadkość. Od lat mamy w granicach 50-55 t/ha.Myślę że Powinniśmy ograniczyć uprawę ziemniaka chociaż o 30 %. Przyszły nam ciężkie czasy bo bardzo ważny wschodni rynek zbytu nam odpada ale to nie nasza wina.

Ja sprzedaje na dzień dzisiejszy na razie po 6-7 zł/15 ale niewielkie ilości bo ok.3-5 ton tygodniowo. Optymizmu nie widzę na ten sezon. Może przyszły ,jak zmądrzejemy na wiosnę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemniaków Dzisiaj, 17:40
  •  

#2082 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 luty 2015 - 11:28

Cena ziemniaków

3-5 ton w tygodniu i za taką cenę to nie masz powodu do narzekania

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#2083 Share grzesiu0905

grzesiu0905

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 luty 2015 - 12:34

Cena ziemniaków

moim zdaniem produkujemy za dużo byle jakiego towaru na dobry towar zawsze znajdzie się klient i to za dobrą cenę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2084 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 luty 2015 - 12:37

Cena ziemniaków

Z tym ,że na dobry towar jest klient to się zgodzę, ale że da dobrą cenę to już niebardzo

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#2085 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 08 luty 2015 - 12:46

Cena ziemniaków

Powiem tak w Polsce produkujemy dużo za dużo ziemniaka. Fakt eksport w tym roku nie idzie, ale jak zachód ma dużo to import tak i to za psie pieniądze.A co do produkcji to szacunki że Polsce uzyskaliśmy w 2014 - 7,7 mln.ton to mit. Uważam że wyprodukowaliśmy z 12-13 mln.ton (biorąc nawet pod uwagę suszę na Kujawach i pomorzu). a plony 30 t. to rzadkość. Od lat mamy w granicach 50-55 t/ha.Myślę że Powinniśmy ograniczyć uprawę ziemniaka chociaż o 30 %. Przyszły nam ciężkie czasy bo bardzo ważny wschodni rynek zbytu nam odpada ale to nie nasza wina.

Ja sprzedaje na dzień dzisiejszy na razie po 6-7 zł/15 ale niewielkie ilości bo ok.3-5 ton tygodniowo. Optymizmu nie widzę na ten sezon. Może przyszły ,jak zmądrzejemy na wiosnę.

Uważaj sobie co chcesz. Mój rejon to głównie ziemniak biały - plony dużo niższe. Wyciągnąć 40 ton plonu ogólnego nie jest łatwo, dobrze jest jak Irga da 33-35 ton. Ograniczmy uprawy o 90% - zachód nas wesprze :) Areał się w miarę ustabilizował za to wydajność rośnie.

#2086 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 08 luty 2015 - 13:05

Cena ziemniaków

Dziwna sprawa jedni piszą ,że była susza i wydajności nie było , wczoraj dzwonił facet po ziemniaki paszowe od Opoczna i mówił , że u niego wygniły . Zeczywiście trzeba ograniczyć nasadzenia . Już niektórzy koledzy moi zaczeli zmniejszać areał ale drudzy zwiększyli . Ziemniaki paszowe sprzedaje po 15 gr jadalne idą w paszówkę .

#2087 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 luty 2015 - 13:20

Cena ziemniaków

Uważaj sobie co chcesz. Mój rejon to głównie ziemniak biały - plony dużo niższe. Wyciągnąć 40 ton plonu ogólnego nie jest łatwo, dobrze jest jak Irga da 33-35 ton. Ograniczmy uprawy o 90% - zachód nas wesprze :) Areał się w miarę ustabilizował za to wydajność rośnie.

Zachód nas wesprze jak mają za dużo(tak jak w tym roku) ale Ty , Ja i inni(dzięki ograniczeniu nasadzeń) nie będa mieli co żałować bo cena i tak do niczego,przynajmniej nie będzie płaczu i żalu, a jak w europie się nie urodzi To dzięki temu że u nas też będzie mniej Cena będzie bić rekordy. Wniosek taki że tak czy siak jesteśmy uzależnieni od Europy. A co do plonu u nas nikt nie schodzi z plonem poniżej 45 t/ha.Średnia to ok.50, zależy od odmian.

Jeżeli nie każdy chce ograniczać to chociaż myśleć w ten sposób że sadzę tyle na ile mam klienta, a nie "a gdzieś się sprzeda" . Gdzieś to może do rowu?

#2088 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 08 luty 2015 - 13:38

Cena ziemniaków

To gratuluję plonów :) Jesteśmy uzależnieni od pogody. Gdy wszędzie urodzaj to wszędzie jest za dużo nasadzeń a jak gdzieś klęska to reszta zbija kokosy. Nie ma na to mądrych i nie da się tego uregulować. 

#2089 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 08 luty 2015 - 20:29

Cena ziemniaków

Jeżeli nie każdy chce ograniczać to chociaż myśleć w ten sposób że sadzę tyle na ile mam klienta, a nie "a gdzieś się sprzeda" . Gdzieś to może do rowu?

Mądre słowa. Ja zawsze prowadzę plik w exelu gdzie mam wykaz gdzie i kiedy poszedł choćby kilogram ziemniaka i w jakiej cenie. Dzięki temu mam obraz kto ile ode mnie zabrał i mogę zrobić plan na następny rok. Ludzie odchodzą od ziemniaków. Stare pokolenia brały po 200-300kg na zimę a młodzi jadą na kaszy i ryżu. Z klientów którzy przeszli do mnie a brali jeszcze u ojca jak gospodarzył została garstka a tendencja jest spadkowa. 

KPK KUMURUN TEAM

#2090 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 08 luty 2015 - 21:33

Cena ziemniaków

Kupię zimniaki paszowe z okolic Łukowa jeśli ma ktoś pisac na priv.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2091 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 08 luty 2015 - 22:01

Cena ziemniaków

To gratuluję plonów :) Jesteśmy uzależnieni od pogody. Gdy wszędzie urodzaj to wszędzie jest za dużo nasadzeń a jak gdzieś klęska to reszta zbija kokosy. Nie ma na to mądrych i nie da się tego uregulować. 

Nie do końca. Można nawadniać, wtedy nie jesteśmy uzależnieni od pogody. A zwyżka plonu jest praktycznie zawsze (pomijając mokre lata).

A wracając do ceny to posłałem samochód po 4,5zł za 15 kg ale coś mi zaczyna narzekać że nic na tym nie ma. No tak wiem że inni sprzedają po 2-3 zł za woreczek no ale fakt jest taki że u nas ziemniaków nie ma a po drugie ja jak rok temu dostałem po 80 gr za kg a nie 1 zł to nie narzekałem to niech mi w tym roku nie marudzi.

#2092 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 08 luty 2015 - 22:55

Cena ziemniaków

Patrząc na ubiegłe lata to raczej powódź robiła cenę niż susza więc nietrafiony argument z nawadnianiem :) Zresztą takich obszarów gdzie się nawadnia nie ma zbyt wiele. Zresztą nie widzę sensu - koszty rażąco w górę, czasem więcej strat niż korzyści bo np pociągnie kilka dni ulew których nie zapowiedziano i kicha. Dla mnie przy moim areale i klasach ziemi  nie ma to sensu. 

Mądre słowa. Ja zawsze prowadzę plik w exelu gdzie mam wykaz gdzie i kiedy poszedł choćby kilogram ziemniaka i w jakiej cenie. Dzięki temu mam obraz kto ile ode mnie zabrał i mogę zrobić plan na następny rok. Ludzie odchodzą od ziemniaków. Stare pokolenia brały po 200-300kg na zimę a młodzi jadą na kaszy i ryżu. Z klientów którzy przeszli do mnie a brali jeszcze u ojca jak gospodarzył została garstka a tendencja jest spadkowa. 

Młodzi jedzą tyle ziemniaków ile jedli - tutaj niewiele się zmienia. Zmienił się jedynie punkt zaopatrzenia - sklep, restauracja. 

#2093 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 08 luty 2015 - 23:37

Cena ziemniaków

Teraz ziemniaki zastapił ryż temu taki spadek zainteresowaniem ziemniakami :P

#2094 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 09 luty 2015 - 10:11

Cena ziemniaków

ja też jem mniej ziemniaków

#2095 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 09 luty 2015 - 19:21

Cena ziemniaków

A moje byczki jedzą więcej ziemniaków .

#2096 Share bolek2

bolek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 09 luty 2015 - 21:23

Cena ziemniaków

uważaj żeby za dużo nie jadły bo "padną na nogi" (znajomi przekarmili i 2 szt. mieli mniej) Piszę poważnie

#2097 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 10 luty 2015 - 10:07

Cena ziemniaków

Dziś zjazdowa mało sprzedających około 10 aut mimo to cena nie rozpieszcza: 3zł(żółty)-4zł(biały Irga),przy większej ilośći chcieli mi po 2,5zł sprzedać żebym tylko wziął.Masakra jakaś. :wacko:

#2098 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 luty 2015 - 13:22

Cena ziemniaków

za to carrefour ma już cypryjskiego ziemniaka za 3,99 zł /kg  Nasz luz za 79groszy a pakowany 69groszy        

#2099 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 11 luty 2015 - 09:38

Cena ziemniaków

Mnie raz to byk padł , wpieprzał ziemniaki siana nie było dużo i od ziemniaków wątroba mu poszła i niemugł wstać no i kaput.

Edytowany przez piotrek111111111, 11 luty 2015 - 09:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2100 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 11 luty 2015 - 12:54

Cena ziemniaków

Mnie raz to byk padł , wpieprzał ziemniaki siana nie było dużo i od ziemniaków wątroba mu poszła i niemugł wstać no i kaput.

Ziemniaków się daje do 10 kg na dorosłą sztukę dziennie . Po ziemniakach moga mieć laksę ale że na nogi padają u mnie się  nie zdażyło .

Czy ceny trochę drgneły ?